Bodrum Bale Festivali’nde Aşk Rüzgarı

15’inci Uluslararası Bodrum Bale Festivali’nde sahne alan Rus ‘Svetlana Zakharova Solo Dans Projesi Topluluğu’, İtalyanca aşk anlamına gelen ‘Amore’ adlı üç gösteriyi sahneledi.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Bodrum’da düzenlenen ’15’inci Uluslararası Bodrum Bale Festivali’nde, Bolşoy Balesi baş dansçılarından Svetlana Zakharova’nın kurduğu ‘Svetlana Zakharova Solo Dans Projesi Topluluğu’, ‘Amore’ adlı gösteriyi sahneledi.

Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde gerçekleşen gösteriyi, bin 500 kişi izledi. ‘Francesca da Rimini’, ‘The Rain Before It Falls’ ve ‘Strokes Through the Tail’ gösterilerinden oluşan ‘Amore’ adlı baleyi sanatseverler ilgiyle izledi.

AYAKTA ALKIŞLANDI
Francesca da Rimini (Riminili Francesca) gösterisi, Çaykovski’nin müzikleri ve Yuri Possokhov’un koreografisiyle sahnelendi. Dante’nin İlahi Komedya’sında da yer alan, babası tarafından Rimini Beyi’nin oğlu ile zorla evlendirilen Francesca’nın, daha sonra kocasının kardeşi Paolo ile birbirlerine aşık olmasını ve kocası tarafından yakalanması, öldürülmeleri gösteride anlatıldı. ‘Francesca’yı Svetlana Zakharova, ‘Paolo’yu Denis Rodkin, ‘Giovanni’yi Mikhail Lobukhin canlandırdı.

Sanatseverler, birbirinden farklı, ama aşk içeren gösterilerle keyifli bir gece yaşadı. 90 dakika süren gösteri sonunda sanatseveler, dansçıları ayakta alkışladı.