Beğendiniz tablo kişiliğinizi ortaya koyabilir

“Hayat” Ansiklopedisi’nin 12 Mart 1965 tarihinde yayınlanan sayısında yayınlanan “Beğendiniz bir tablo şahsiyetinizi ortaya koyabilir” başlıklı haber dikkatimizi çekti.

Yabancı ve yerli ressamların bazı tabloları üzerinden ‘Hayat’ Ansiklopedisi editörleri tarafından oluşturulan bu testi sizlerle paylaşmak istedik.

 

RAFAEL:

Nizami ve programlı yaşamayı seven bir insansınız. Güzel olan her şey makbulünüzdür. Hassassınız, naziksiniz, geleneklerinize çok bağlısınız. Yeniliklere birden bire intibak edemezsiniz. Aşk hayatınız çok defa kendiniz için üzüntülü ve yıpratıcı olur. İnce bir zevke sahipsiniz. En ufak şeyden alınırsınız.

 

 

 

MONDRIAN:

Neticesi gözle görülmeyen işlere girişmek istemezsiniz. Fazla ihtiyatlısınız. Atacağınız her adımı uzun uzun hesaplarsınız. Sanat zevkiniz modern anlayışa uygundur. His hayatınızda da rahat hareket edersiniz. Alıngan değilsiniz. Kıskanma hissiniz yoktur. Sakin tabiatlısınız. Kızgınlığınız fenadır.

 

 

 

 

RENOIR:

Diğer cinslerinize karşı zaafınız fazla. Kendinizi çabuk kaptıran tiplerdensiniz. Hislerinizi hemen açıklarsınız. İsteğinize erişemezseniz fazla üzüntüye kapılabilirsiniz. Çok kıskanırsınız ama, başkalarının sizi kıskanmasına tahammül edemezsiniz. Kolay mesut olur ve mesut edersiniz. Sertliği sevmezsiniz.

 

 

OSMAN HAMDİ:

Romantiksiniz, ama aşk konusunda biraz çekingensiniz. Başkalarına kolay inanmazsınız. Kendinize fazla güveniniz yoktur. Bir karar vermek için başkalarının fikrine her zaman muhtaç olursunuz. bazı konularda realist, bazı konularda da lüzumundan fazla hayalperestsiniz. İş hayatında kötümsersiniz.

 

 

 

 

 

İşte diğer resimler ve açıklamaları :