“Balım” Yeni Sezonda Yine Sahnede

balımGeçtiğimiz sezon boyunca TİM Show Center’da sahnelenen ve büyük beğeni toplayan ‘’BALIM’’ müzikali, yeni sezonda da güçlü oyuncu kadrosu İlker Aksum, Özge Borak, Ozan Çobanoğlu, Cezmi Baskın, Şebnem Sönmez, Hüseyin Soysalan, Murat İpek ile yeniden izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Broadway’den Hollywood’a “Bazıları Sıcak Sever” ismiyle transfer olan efsane müzikal “Sugar / Balım”, yeni sezonda da Türk izleyiciyle buluşacak.
Marilyn Monroe, Jack Lemmon, Tony Curtis gibi 20.yüzyıla damgasını vurmuş muhteşem kadrosuyla hafızalardan silinmeyen “Bazıları Sıcak Sever” (Some Like It Hot), ülkemizde de Türk sinema ve tiyatrosunun en güçlü isimleriyle yeniden yorumlandı.

SUGAR / BALIM
Olaylar, beş parasız iki işsiz müzisyen olan saksafoncu Hayri (İlker Aksum) ve kontrbasçı Zeki (Ozan Çobanoğlu) etrafında döner. Hiç görmemeleri gereken bir olaya şahit olunca, iki kafadarın başı mafyayla derde girer. Mafyadan kaçmanın çözümünü, Fiko’nun (Murat İpek) menajerliğini yaptığı Tatlı Şükü’nün (Şebnem Sönmez) “Turkish Delights” isimli orkestrasıyla İstanbul’dan İzmir kaçmakta bulan ikiliyi müzik, dans ve aşkla bezenmiş bir serüven bekler.

İki delikanlı hayatta kalmak için çabalarken, tamamı güzel kadınlardan oluşan bir orkestranın içine düşerler; orada karşılarına tatlı ve çekici bir kadın olan assolist Balım (Özge Borak) çıkar. Hikayenin bundan sonrası tatlı assolist Balım, Laz mafya babası Süleyman (Hüseyin Soysalan), zengin iş adamı Himmet (Cezmi Baskın) ve iki müzisyen Zeki ile Hayri etrafında dönen olaylardan oluşur.

Başrollerini Özge Borak, İlker Aksum, Ozan Çobanoğlu paylaştığı bu görkemli müzikalin diğer rollerinde Şebnem Sönmez, Cezmi Baskın, Hüseyin Soysalan, Murat İpek ve Selçuk Borak yer alırken, 15 kişilik kadınlar orkestrası ile 19 kişilik dans ve vokal grubu onlara sahnede eşlik ediyor.