Bale sınıflarımız için % 50 burslu öğrenci kayıtlarımızda son günler

Sanat eğitiminin tüm dallarında kaliteli ve saygın eğitimler veren kurumumuz gelen talepler doğrultusunda çocuklarımızın daha iyi bale eğitimi alması için Cumartesi günü saat 17:00’de ücretsiz deneme dersine çağırıyor..

bale-1

Kurs bedelinin % 50’si M.E.B. Özel Nar Sanat Eğitim Kursu’nun sahibi olan Nar Sanat İstanbul Eğitim ve Kültür Sanat Derneği tarafından karşılanacaktır. Burslar için cumartesi saat 17:00’de kursumuzda olmanız gerekmektedir.

Deneme dersinin ardından değişik yaş gruplarına ayrılacak öğrenciler için yoğun talep olmasından dolayı denememe dersini farklı saatlere koyduk. Eğer çocuklarınızla cumartesi günü  birlikte kursumuzu ziyaret ederseniz 4-6 / 6-8 yaş aralığında eğitmenimiz tarafından değerlendirilip uygun sınıflara ayrılacaktır.

Sınırlı sayıda olacak olan burstan faydalanmak için bizzat gelerek form doldurmanız gerekmektedir. Kontenjan dolmadan lütfen başvurunuzu yapınız. Bu cumartesi yani 1 Şubat 2013 tarihi itibarı ile son deneme dersi yapılacak olup artık bale sınıfına burslu öğrenci alınmayacaktır.

Not: İnternet üzerinden yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

nar sanat bale

Bale hakkında kısa bilgi:

Bale hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse; Bildiğiniz gibi özellikle kız çocuklarımızın sevdiği ve ilgi gösterdiği  bale her türlü dans eğitiminin temelidir. Bale kursundan alacakları eğitim ile öğrenciler incelik, zarafet,teknik, disiplin, esneklik ve dayanıklılık gibi çocuk gelişimini etkileyen faktörleri öğrenirler.  O nedenle, çocuk olsun yetişkin olsun bir insanın çalışacağı en önemli dansın formunun bale olduğu bir gerçektir.

Bale eğitiminde de diğer sanat dallarında olduğu gibi odak kaliteli sanat eğitimi olmalıdır. Eğitim kalitesinden asla taviz vermeyen Nar Sanat Eğitim Kursu tüm dallar gibi Bale eğitiminde de siz velilerimizin yanında.

Bale için uygun yaş aralığı nedir?

Çocuk fiziksel gelişiminin gereklerinden olan, sağlık, esneklik ve düzenli bir yaşamın alışkanlık olması ve yerleşik hale gelmesi için yapılacak en uygun ve sevilerek yapılan dans türü olan baleye günümüzde en çok çocuklar ilgi göstermektedir. Doğru bale eğitimi erken yaşlarda başlar.

Bildiğiniz gibi fiziki yapı ve zihinsel farkındalığın, bedensel disiplin ile eğitime daha yatkın olunan en uygun zaman elbette çocukluk dönemidir. Gerek figürlere kolay uyum hem de fiziksel hareketlerin yerleşik hale gelmesi bu yaşlarda daha rahat ve uygun olmaktadır..

Baleye başlama yaşı konusunda farklı söylemler olsa dahi genel olarak 4 ile 7 yaş arası daha uygun görülmekle birlikte üst sınır olarak 11 yaşa kadar uzanılabilmektedir. Elbette bale sadece kız çocukları tarafından yapılan bir dans türü değildir. İster kız olsun ister erkek çocuk eğitim şart ve koşulları aynıdır. Hatta zaman zaman fiziki gelişimine bağlı olarak 3-3,5 yaş civarı çocuklar da bale eğitimi alabilmektedir.

Bekliyoruz.