4 büyük usta 4 efsane enstrümanla “Tellerin Aşkı”nda buluşuyor

Bağlama virtüözü olan Coşkun Karademir’in “Tellerin Aşkı” adını verdiği uluslararası projesi kapsamında, 27 Aralık gecesi, 4 usta virtüöz CRR’de bir araya geliyor. İran’ın ödüllü ve üretken sanatçısı olan Ali Ghamsari’nin de yer alacağı konser saat 20.00’de başlayacak.

Tellerin Aşkı adlı konserde; hem icra ettiği tanburu hem de sesiyle kendine hayran bırakan Özer Özel; irfan müziğimizi bağlamasıyla Anadolu coğrafyasından tüm dünyaya ulaştıran Coşkun Karademir; klasik kemençenin dünyaca ünlü ismi Derya Türkan ve İran’lı tar üstadı Ali Ghamsari sahne alacak. Türkiye’nin etnik perküsyon üstatlarından Ömer Arslan ise konserde konuk sanatçı olarak yer alacak.

Coşkun Karademir, İran’ın mızraplı saz üstatlarından Ali Ghamsari ile, uzun yıllara yayılan İran müziği araştırmaları sırasında tanışmış ve meşk etme imkânı bulmuş.

Ali Ghamsari,İranlı müzisyenler arasında kendi jenerasyonunun en üretken bestecilerinden birisi kabul ediliyor. Ghamsari’nin ortaya çıkardığı müzik geleneksel Radif tarzını ve çağdaş nağmeleri bir araya getiriyor. Birçok enstrümanı yetkinlikle icra edebilen sanatçı, özellikle tar, setar, divan ve gitarda usta kabul ediliyor. Ghamsari, 2014’te İran’ın en önemli ödüllerinden kabul edilen Musicema tarafından “Senenin En İyi Müzisyeni” seçildi.Sanatçının hepsi birbirinden dikkat çekici 10 albümü bulunuyor.