3. Gülsin Onay Piyano Günleri başladı

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü 11-16 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Gülsin Onay Piyano Günleri sanatseverleri büyülüyor.

Dünyaca ünlü Kübalı virtüöz Mauricio Vallina resitali ile başlayan 3. Gülsin Onay Piyano Günleri, 16 Aralık cumartesi gününe dek devam edecek. 13 Aralık Çarşamba günü SALİH CAN Gevrek, 14 Aralık Perşembe günü Cemil Yener Gökbudak, 15 Aralık Cuma günü Ufuk Mete Şahin’in yer alacağı etkinliğin kapanışında dünyaca ünlü piyanistimiz Gülsin Onay müzik ziyafeti verecek.

Festivalde ayrıca tüm piyanistler, 110. doğum yıldönümü nedeniyle değerli bestecimizAhmet Adnan Saygun’un bir eserine bis olarak yer verecekler.

Dünya piyano virtüözlerini Süleymanpaşa’da konuk etmekten büyük mutluluk duyduklarını belirten Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat da, “Sanatı ve sanatçıyı her zaman önemsiyoruz. Sanatçıya ve eserine, bizlere, tüm insanlığa sunulmuşbirer armağan olarak bakıyoruz. Süleymanpaşalı sanatseverleri, nitelikli programlar ve seçkin sanatçılarla buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

3. Gülsin Onay Piyano Günleri, Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’nda müzikseverlerin beğenisine ücretsiz olarak sunulurken tüm resitaller saat 20.30’da başlayacak.

3. GÜLSİN ONAY PİYANO GÜNLERİ PROGRAMI
11 Aralık Pazartesi 20.30 – MauricioVallina
12 Aralık Salı 20.30 – Özgür Ünaldı
13 Aralık Çarşamba 20.30 – Salih Can Gevrek
14 Aralık Perşembe 20.30 – Cemil Yener Gökbudak
15 Aralık Cuma 20.30 – Ufuk Mete Şahin
16 Aralık Cumartesi 20.30 – Gülsin Onay