20. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali Başlıyor

Türkiye’nin en uzun soluklu tiyatro festivallerinden olan “20. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali”, yarın başlıyor.

Türkiye’nin en uzun soluklu tiyatro festivallerinden olan “20. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali”, yarın sanatseverlerle buluşacak.

AA muhabirinin, festivali düzenleyen Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf (TAKSAV) yetkililerinden aldığı bilgiye göre, her yıl kasım ayında düzenlenen festival “Yaşanılır bir dünya için sanat” temasıyla yarın başlıyor.

ankara tiyatro festivali

Türkiye’nin en uzun soluklu tiyatro festivallerinden olan festival, bu yıl 20’nci defa Başkentlilere “merhaba” diyecek.

Gürcistan’dan Tiflis Vaso Abaşidze Müzikal Komedi ve Dram Profesyonel Devlet Tiyatrosunun “Carmen” müzikalinin Leyla Gencer Sahnesi’ndeki açılış galasıyla başlayacak festivalde, “Emek Ödülü”ne değer görülen tiyatrocu Erhan Gökgücü, “Onur Ödülü”ne layık bulunan tiyatrocu Rutkay Aziz, “Sevda Şener Tiyatro Yazarlığı Ödülü”ne hak kazanan tiyatro yazarı Özen Yula’ya, yarın akşamki açılış galasında ödülleri takdim edilecek.

Festivale bu yıl, Tiyatro Duru, Emre Kınay’ın oynadığı “Nihayet Bitti”, Tiyatro Kare, Ebru Cündübeyoğlu, Suna Keskin ve Bülent Seyran’ın oynadığı “Müziksiz Evin Konukları”, Tiyatro Kedi, Aydan Şener, Emre Büyükpınar, Burçin Bildik, Damla Cercisoğlu’nun oynadığı “Başarımı Karılarıma Borçluyum”, Kumbara Görsel Sanatlar, Sinan Bengier, Melis Tüzüngüç, Barış Hayta’nın oynadığı “Sıcak Çikolata” ve Don Kişot Tiyatrosu “Evet İstiyorum” oyunlarıyla katılacak.