1984 oyunu sanatseverlerle buluştu

İngiliz yazar olan George Orwell’in kült romanı “1984”ü tiyatro seyircisiyle buluşturan “1984 (Büyük Gözaltı)”nın prömiyeri, önceki akşam gerçekleşti.

Taner Barlas’ın, roman ve oyun çevirilerinden yararlanarak kurguladığı, Rutkay Aziz’in yönettiği oyunda iki usta isim aynı zamanda sahneyi de paylaşıyor. Perdeci Oyuncuları ile AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahnelenen oyunun prömiyerine Doğa Rutkay – Kerimcan Kamal, Füsun Demirel, Levent Ülgen, Betül Arım, Melike Demirağ, Serap Aksoy, Hakan Altıner, Ayşen İnci, Dilek Türker gibi isimler katıldı.

Usta isimler Rutkay Aziz ve Taner Barlas’a, Ekin Aksu, Özcan Alpar, Levent Yılmaz, Aytaç Öztuna,Hüseyin Uçurtma ve Hüseyin Demir’in eşlik ettiği “1984 (Büyük Gözaltı)” oyunu, önceki akşam ilk kez perdelerini açtı. Seyircinin yoğun ilgisiyle karşılanan oyun, uzun süre ayakta alkışlandı. Robert Owens, Wilton E. Hall ve William A.Miles’ın uyarladığı, Artun Özsemerciyan, Celal Üsterve Nuran Akgören’in roman ve oyun çevirilerinden yararlanarak Taner Barlas’ın kurguladığı oyun, Rutkay Aziz’in yönetmenliğinde sahneleniyor.

Perdeci Oyuncuları ile AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahnelenen “1984 (Büyük Gözaltı)”, prömiyerinin ardından, 15 Aralık Cumartesi akşamı Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde, 20 Aralık 2018 Perşembe akşamı MOİ Sahne’de, 21 Aralık 2018 Cuma akşamı ise Kozyatağı Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.