1998 yılında Kıbrıs’ın Kuzeyinde doğan Sezikli, ilk müzik çalışmalarına 8-9 yaşlarında dayısı tarafından bağlama dersi alarak başladı. İlk sahne deneyimi o yaşlarda bağlama ile oldu. Daha sonra perküsyon ile tanışmasıyla belediye Türk Halk Müziği korosunda 8 yıl kadar perküsyon çaldı. Lise döneminin son yılında, yıl sonu gösterisine çıkarak Take Five adlı eserinin tamamını solo piano performansı şeklinde sergileyerek lise öğrenimini tamamladı. Lise yıllarında davul ile tanışan Sezikli, aynı dönemde Fuat Kutrafalı ile davul çalışmaya başladı.

Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar lisesinden kontrbas dalında mezun olduktan sonra ise Burak Durman ile davul çalışmaya başladı.Kuzey Kıbrıs’ta yıllarca çeşitli organizasyonlarda bir çok farklı müzisyenle sahne aldı.

Lise öğrenimini tamamladıktan sonra 2 yıl boyunca Halit Turgay ile masterclass, yaz kampı ve özel ders şeklinde flüt çalıştı.YTÜ Müzik Toplulukları Programı Davul bölümüne girmeye hak kazanarak İstanbul’da yaşamaya başlayan Sezikli, Şenol Küçükyıldırım ile davul çalışmalarının yanı sıra Kompozisyon alanına olan ilgisinden dolayı Kaveh Bahceban ile Armoni ve kompozisyon çalışmaya başladı ve bu çalışmaları sürdürmektedir. İstanbul’da Blue Monk ile Fusion müziği yaparak İksv Caz Yarışmasını kazandı ve festival sahnesinde yer aldı. Oğuzhan Şahin ve Ring Project ile çeşitli kayıt ve sahne çalışmaları yapmaktadır.