coskunhoca-cerceve

Biyografi  Fotoğraflar  Videolar 

EĞİTİM VERMEKTE OLDUĞU SANAT DALLARI :

Şan (Bireysel söyleme, nefes, diksiyon)-Mandolin

EĞİTİM BİLGİLERİ:

LİSANS: 1978-1979 Marmara Üniversitesi/Atatürk Eğitim Fakültesi/Müzik Eğitimi Bölümü

Sanatta Yeterlilik:1982-1983  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi /Devlet Konservatuarı/ Opera-Şan Bölümü

SEMİNER VE SERTİFİKALAR:

Cumhurbaşkanlığı onur belgesi(Süleyman Demirel)

24.05.2014 Tarihinde sanata katkılarından dolayı İstanbul Valiliği Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesinden taktir belgesi almıştır.

Marmara Üniversitesi Müzik Bölümü Teşekkür Belgesi

GÖREV ALDIĞI SAHNELER VE ÇALIŞMALAR:

Eğitmenimiz Coşkun Nehir, İlk-orta-lise yıllarında Ankara,Tekirdağ,Mersin,Samsun illerinde solo konserler ve oda orkestrası konserleri verdi. Bunun yanı sıra Dünya gençlik orkestrasında kemanıyla Türkiye’yi temsil etme olanağı buldu. Aynı zamanda Çocuk oyunlarında, solo ve koro rollerde görev almıştır.12 yıl aralıksız oynadığı Rossini’nin Külkedisi isimli çocuk ve gençlik oyunundaki prens rolüyle kırılması güç bir rekor elde etmiştir.4.Murat,İstor’un Şen Kadınları,Kiss Me Kate,2.Mehmet Karanfil Köy,Batı Yakasının Hikayesi,Ali Baba ve Kırk Haramiler rol aldığı opera eserlerinden bazılarıdır.

Nehir, 15 yıldan beri anne karnında çocukların müziği duyabilmeleri ve ergenlik çağı bitimine kadar çocukların müzikle olan zihinsel gelişimlerini içeren uluslararası çalışmaları da yakından takip etmektedir. Bu konuyla ilgili olarak 4-6 Haziran 2003 tarihinde yapılan 2.Uluslar arası ana çocuk sağlığı kongresinde konuşma yaparak Milliyet Gazetesinin Haber sayfasında yer almıştır.

Aynı konuşmayı daha geliştirilmiş olarak İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi mezuniyet sonrası eğitim programı kapsamında 12 Mayıs 2004 tarihinde sunmuştur. Ayrıca yetişkinlerde müzikle psikolojik tedavi, ses telleri bozuklukları ve tedavisi, mesleğinde sesini kullanan kişilerin daha verimli olması için özel çalışmaları vardır. Bu konu ile ilgili çalışmaları Milliyet Gazetesinin 4 Ekim 2003 tarihli Cumartesi ekinde haber yapılmıştır.

18 Mart 2010 Tarihinde Azerbaycan-Tunus-Almanya-Türkiye’nin ortaklaşa sahneye koyduğu ZİHNİ PAPAKÇI’nın yazdığı SARIKAMIŞ’TAN ÇANAKKALE’YE isimli Pafil Tiyatro’da Türkiye adına rol almıştır.

Nisan 2010 tarihinde Doğa Kolejine devam eden okullar arası çok sesli koro yarışmasının daimi jüri üyesidir.

İŞ DENEYİMİ:

1983-2015 İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğünde Opera Sanatçısı olarak görev almaktadır.

1983-1991 yılları arasında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi bölümünde bireysel söyleme ve Şan dersi öğretmenliği yapmıştır ve halen bu görevine devam etmektedir

2002-2007  İstanbul Devlet Opera ve Balesinde protokol müdürlüğü görevinde bulunmuştur.

Haziran 2014 tarihinden beri internet yayıncılığı yapan Bakırköy Gazetesi ve (http://www.bakirkoygazete.com) www.sechaber.com’dada Kültür  sanat alanında   köşe yazarlığı yapmaktadır.