Bakırköy Türk Halk Müziği Koro Çalışmaları Başladı

 

Bakırköy’de faaliyet gösteren M.E.B. Sertifikası vermeye yetkili olan kurumumuzun bağlı bulunduğu Nar Sanat İstanbul Eğitim ve Kültür Sanat Derneği ,   çalışmaları için kayıtlar başlamıştır

 

Bilgi İçin Lütfen Tıklayınız veya arayınız  : 0212 570 80 68

Beethoven’ın kayıp bestesi

Beethoven’ın daha önce gün yüzüne çıkmamış bir bestesi yaklaşık 200 yılın ardından ilk defa müzikseverlerle buluşacak.

Ludwig van Beethoven’ın, 1799 yılında bestelediği “Yaylı Çalgılar Dörtlüsü Op.18 No.2” adlı eserinin bir bölümü olarak yazdığı, ancak daha sonra eserden çıkardığı ve bir başka versiyonunu bestelediği “yavaş bölümden” geriye kalan notları birleştiren müzikologlar, “kayıp” parçayı yeniden yapılandırmayı başardı. Dünyanın önde gelen Beethoven uzmanlarından Manchester Üniversitesi Müzik Profesörü Barry Cooper’ın çabalarıyla yeniden hayat bulan parça, Beethoven’ın günümüze ulaşan defterlerinde yer alan 74 ölçü temel alınarak yeniden düzenlendi.

Defterlerdeki ölçülerin yarısının tek bir enstrüman için yazılmış olduğunu ve diğer enstrüman bölümlerini kendisinin tamamladığını belirten Cooper, ortaya çıkan parçanın, Beethoven’ın yazdığı orijinal bölümün tıpatıp aynısı olmasa da “şaşırtıcı derecede benzeri” olduğunu kaydetti. Bölümün tamamlanmış hali,

bu hafta Manchester’da “Quatuor Danel” yaylı dörtlüsü tarafından seslendirilecek.

Beethoven tarafından yazılan orijinal “yavaş bölüm”, yeni versiyonuyla değiştirilmeden önce, ünlü bestecinin o dönem himayesinde çalıştığı Prens Franz Joseph Maximilian von Lobkowitz’a teslim edilmişti. Parçanın tam metnini bir daha gören olmamıştı. Beethoven, sonraki yıllarda bir arkadaşına yazdığı mektupta, “yaylıların kompozisyonu üzerine ustalaşmadığı” için söz konusu bölümü eserden çıkardığını söylemişti. Müzik Profesörü Cooper, daha önce de Beethoven’ın taslakları üzerinde çalışarak bestecinin 10. senfonisindeki boşlukları tamamlamıştı.

kyn: AA

” Yetişkinler için Sahne Pratiği (Tiyatro) ” Ders Kayıtları Cem CÜCENOĞLU ile Başladı!

Özel Nar Sanat Eğitim Kursu  ‘nun sahibi olan,

Nar Sanat İstanbul Eğitim Ve Kültür Sanat Derneği Kurucularından

ve Dernek Denetleme Kurulu Üyesi ve  Oyuncu Cem Cücenoğlu

( Enson ” Dürüye’nin Güğümleri “ adlı Dizide Kahveci Bayram Rolünü üstlenen oyuncu)

ile Özel Nar Sanat Eğitim Kursu ‘nda  Yetişkinler için   Sahne Pratiği ( Tiyatro) eğitimi için

kayıtlarımız başlamıştır. 

 

Bir yıldır, yoğun dizi çekimlerinden vakit buldukça Nar Sanat’a uğrayan Cem CÜCENOĞLU büyük bir heyecan ile tiyatro severleri beklemektedir.

Detaylı Bilgi için : https://www.narsanat.com

                        Tel.     : 0212 570 80 68

Yayımlandığı tarih: 29 Eylül 2011

DEVLET TİYATROLARI PERDELERİNİ AÇIYOR

Devlet Tiyatroları, 19 ildeki 54 sahnesiyle 2011–2012 tiyatro mevsimine ‘merhaba’ demeye hazırlanıyor.

Sert ve şaşırtıcı yeni sezon başlıyor

Devlet Tiyatrolarından yapılan yazılı açıklamaya göre, DT, 19 ildeki 54 yerleşik sahnesiyle ve turne sahnelerinde 2011–2012 tiyatro mevsiminin ilk turunda da seçkin tiyatro eserlerinin en güzel örneklerini sanatseverlerle buluşturacak.

Türk tiyatrosunun, ulusal üslubunu oluşturacak olan oyun yazarlarını desteklemek amacıyla her sezon Türk tiyatro eserlerinin yeni örneklerini repertuvarına alan ve 60. yılında 60 yeni yerli oyunu ilk kez sahneleyen DT, yeni mevsimde de 11 yeni yerli oyunu ilk kez sahne ışıklarına çıkaracak. Bir çeviri oyun da ilk kez sahnelenecek oyunlar arasında yer alacak.

Ayrıca 5 yeni oyun Türkiye’de ilk kez sahne ışıklarına çıkarken, 3 yeni oyun ilk kez DT’de sahnelenecek. Yerli ve yabancı pek çok önemli oyunu 62 yıldır sahnelerine taşıyan DT, bu yıl da repertuvarını yaparken klasik, çağdaş ve günümüz yazarlarının seyirciyi etkileyeceğine inandığı seçkin oyunlarına yer verdi.

Yabancı oyunlarda, Aristophanes, Sophokles, Shakespeare, Molier gibi dünya tiyatrosunun en önde gelen klasik yazarlarının hem eğlendirici özelliği olan hem de bugüne söyleyecek sözü olan, evrensel değerleri içeren, dramatik yapısı sağlam eserleri seçildi.

Tennessee Williams, Arthur Miller, Brecht gibi çağdaş–klasik yazarların her dönemde sanatsal, düşünsel etkisi güçlü oyunlarının ramp ışıklarına çıkartılmasına özen gösterildi. Bunun yanı sıra John Logan, Wajdi Mouawad, Janusz Glowacki, Nagle Jackson gibi dünyada parlak kariyerleri olan yazarların da seyirciyle buluşturulması amaçlandı.

Yerli yazarların klasikleşmiş yapıtlarının genç seyircilere tanıtılmacı hedeflendi. Yaşar Kemal, Nazım Hikmet, Haldun Taner ve Orhan Asena’nın yanı sıra İnanç Yılan, Yunus Emre Gümüş, Sema Göktaş, Hüseyin Alp Tahmaz gibi yeni yazarlarla geniş bir yerli oyun yelpazesi sunuldu.  Kynk: SH.

Bakırköyde Bağlama Dersileri Başladı!

Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Kurs ve belge vermeye yetkili olan Eğitim Kurumumuzda özel ve 4 kişilik grup ile Bakırköy’de Bağlama ders kayıtları başlamıştır. Gerek hafta içi, gerekse hafta sonları öğrencilerimize uygun saatlerde açılan derslere kayıtlarımız devam etmektedir.  Sizlere en uygun saatleri seçebilmek için bir an önce kaydınızı yaptırmanızı öneririz.

Başvuru ve Daha fazla bilgi için : https://www.narsanat.com

          Telefon : 0212 570 80 68

 

 

 

 

 

İstanbul-Ankara-İzmir Haftalık Sanat çizelgesi 26 Eylül – 02 Ekim


Anne Wölk, Adam Bota, Deenesh Ghyczy’nin ‘Teknoloji Bizi Kurtarmayacak’ isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Art Suites Gallery’de.

Sergi

İstanbul
■ Meltem Yaşar’ın “Karanlık Kıtadan Aydınlık Çehreler” isimli sergisi 29 Eylül – 08 Ekim tarihleri arasında Aznavur Sanat Sergi Salonu’nda. (0 212 249 22 10)
■ Dünya Basın Fotoğrafları sergisi 28 Eylül’e kadar Forum İstanbul’da. (0212 443 13 50)
■ Genç Heykel II sergisi 29 Eylül’e dek Çırağan Sarayı Heykel Galerisi’nde. (0212 326 46 46)
■ Nasip İyem, Nuri İyem, Naile Akıncı, Mehmet Aksoy, Neş’e Erdok, Nedret Sekban, Rahmi Aksungur, Temür Köran, İrfan Okan, Hakan Gürsoytrak, Emin Turan, Hakan Cingöz ve Setenay Alpsoy’un karma sergisi 30 Eylül’e dek Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)
■ Andrea Künzig’in “İstanbulum” isimli sergisi 30 Eylül’e kadar Arnavutköy Artgallery’de. (0 212 257 06 67)
■ Çağdaş Ustalardan Sergi başlıklı karma sergi 30 Eylül’e dek Tem Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 08 99)
■ Cafer Zorlu’nun 60. Onur Yılı karikatür sergisi 30 Eylül’e dek Sanatçılar ve Sanatseverler Vakfı’nda. (0 216 370 31 62)
■ Heavy Papers isimli karma sergi 30 Eylül’e dek Merkür’de. (0 212 231 69 87)
■ Nilüfer Ergin ’in “Birbölüelli” isimli sergisi 30 Eylül’e dek Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Sergi Salonu’nda. (0212 251 49 00)
■ Ergin İnan’ın “İkisi de Ben” isimli sergisi 1 Ekim’e kadar Arte İstanbul’da.
■ Buğra Erol, Zeze Akyüz, Erdem Can, Şakir Kış, Arda Söyletir, Gün Çevik’in “Deneme II: Patolojik Arzular” isimli sergisi 1 Ekim’e kadar Çıplak Ayaklar Stüdyosu’nda.
■ Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin “Şimdiki Zamanlar” isimli sergisi 2 Ekim’e kadar Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)
■ Arazi Üzerine: Kolombiya’da Çağdaş Sanat sergisi 2 Ekim’e kadar santralistanbul Galeri 1’de. (0 212 292 13 13)
■ Duygulanım Hali isimli sergi 5 Ekim’e kadar Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 252 16 00)
■ Işığın Peşindeki Çocuklar-2 isimli fotoğraf sergisi 6 Ekim’e kadar PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde. (0216 418 19 76)
■ Tülin Demir Aytaç’ın resim sergisi 7 Ekim’e kadar Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi Alt Salon’da.
■ Gül Yasa Aslıhan’ın “Bir Sürü İnsan” sergisi 7 Ekim’e kadar Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi Üst Salon’da.
■ İzzet Keribar’ın “Angkor Wat’tan Portreler” isimli fotoğraf sergisi 7 Ekim’e kadar Fotofilm Sanat merkezi sanat galerisinde. (0 212 244 04 95)
■ Şükran Engin’in “Bead – Work” sergisi 8 Ekim’e kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)
■ Ardan Özmenoğlu’nun “I’m not a Biennial Artist” isimli sergisi 8 Ekim’e kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)
■ Ömer Engin’in fotoğraf sergisi 8 Ekim’e kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)
■ Ali İbrahim Öcal, Çağrı Saray, Esra Carus, Funda Alkan, Gül Ilgaz, Ragıp Basmazölmez, Sibel Horada, Zeynep Bingöl Çiftçi’nin “Kişisel, Hem de Değil” isimli sergisi 8 Ekim’e kadar Daire’de. (0212 252 52 59)
■ Mehmet Özen’in “Bulgular” isimli sergisi 8 Ekim’e kadar Galeri Oda’da. (0212 259 22 08)
■ Ceyda Aldemir P, Matt Lifson, Burcu Yağcıoğlu, Nihal Martlı, Şinasi Bozatlı ve Yasemin Kaçkar Demirel’in “Imagine” isimli sergisi 9 Ekim’e kadar C.A.M Galeri / Akaretler. (0 212) 245 79 75)
■ Bülent Umut’un “Benim Yüzüm Sinema” isimli sergisi 9 Ekim’e kadar İstanbul Modern Sanatlar Galerisi’nde. (0212 288 48 48)
■ “Bunu İstemiyorum / I Don’t Want This” isimli karma resim, heykel, fotoğraf, video ve enstalasyonlar sergisi 9 Ekim’e kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde. (0212 265 10 34)
■ Bahar Kocaman, Günay Demir, Maryam Salahi, Tanju Yağan’ın sergisi 10 Ekim’e kadar Galeri Espas’ta. (0212 227 70 17)
■ Lewis Baltz’ın “Teknoloji Mekânları” isimli sergisi 12 Ekim’e kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)
■ Özgür Uğuz’un “İdea” isimli sergisi 12 Ekim’e kadar Artisan’da. (0212 247 90 81)
■ Barışa Yolculuk isimli karma sergi 12 Ekim’e kadar rh+ Art Gallery’de. (0212 224 74 31)
■ Wim Delvoye’nin “9 Pigskins” isimli sergisi 13 Ekim’e kadar GaleriArtist’te (0 212 227 68 52)
■ Johan Tahon’un “Arche” isimli sergisi 13 Ekim’e kadar GaleriArtist’te (0 212 227 68 52)
■ Bedri Rahmi Eyüboğlu Portreleri sergisi 14 Ekim’e kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
■ Fırat Arapoğlu ve Erkan Doğanay’ın “Öteki Bedenler” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)
■ Desiree Palmen’in “Hide and Seek Saklambaç” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Bir Nokta’da.
■ Bora Şençalar, Derya Kılıç, Ebru Ceren Uzun, Murat Han Er, Tuna Uysal, Volkan Kızıltunç’un sergisi 15 Ekim’e kadar Ümraniye Galeri 5’te.
■ Sıfır Noktası Part I isimli karma sergi 15 Ekim’e kadar artSümer’de. (0212 249 10 35)
■ Pop Art Extended sergisi 15 Ekim’e kadar Gallery LiNART’ta. (0 212 281 12 00)
■ Anıl Saldıran’ın “Habis Arzu” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)
■ Anne Wölk, Adam Bota, Deenesh Ghyczy’nin “Teknoloji Bizi Kurtarmayacak” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)
■ “Diyarbakır Hapishanesi Ne Yana Düşer?” isimli fotoğraf, resim, performans, heykel, edebiyat, grafik ve video art sergisi 17 Ekim’e kadar Karşı Sanat’ta. (0212 245 71 53)
■ Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 20 Ekim’e kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)
■ Işık Mekân Ahşap isimli karma sergi 20 Ekim’e kadar Mine Sanat Galerisi Nişantaşı’nda. (0212 232 38 13)
■ Sanat Akmerkez’de 7 etkinlikleri kapsamındaki “Genç Karma” Sergisi 22 Ekim’e kadar Akmerkez – Zemin Çarşı . (0212 282 01 70)
■ Canan Tolon’un sergisi 17 Eylül’de başlayıp 22 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)
■ Sarah Morris’in “TWO ERASING PRINCIPLES” isimli sergisi 22 Ekim’e kadar Dirimart’ta. (0 212 291 34 34)
■ “Karşıt Söylemler, Değişken Gerçekler” sergisi 22 Ekim’e kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 44 48)
■ That’s Fucking Awesome isimli sergi 22 Ekim’e kadar Hasköy İplik Fabrikası’nda. (0212 252 18 96)
■ “Beraber ve Solo Şarkılar” isimli karma sergi 22 Ekim’e kadar Galeri Apel’de. (0 212 292 72 36)
■ Alpin Arda Bağcık, Ayşegül Karakaş, Engin Konuklu, Sedat Ayhan’ın isimli karma sergi 23 Ekim’e kadar İlayda Sanat Galerisi’nde. (0212 227 92 92)
■ Semiha Berksoy’un “Doğumunun 101. Yılında Semiha Berksoy” sergisi 25 Ekim’e dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 326 46 46)
■ Rosemarie Trockel’in çizimler, nesneler, videolar isimli sergisi 27 Ekim’e kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)
■ Bruno Serralongue’un “Zaman Kapsülü” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)
■ “Tekinsiz Oyunlar” isimli karma sergi 28 Ekim’e kadar Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)
■ Sabine Boehl’in “Seyahatler Sergisi” 29 Ekim’e kadar Atölye Galata’da.
■ Susan Hefuna ’nın “İstanbul” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Pi Artworks’te. (0212 293 71 03)
■ Engin Konuklu’nun “Tanımsız/Undefined” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”da. (0 212 373 40 31)
■ Joachim Seinfeld’in ‘Komşular: Şimdi-Geçmiş… ve Arasındakiler’ isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)
■ Bilge Alkor’un “Meleklerin ve Şeytanların Aynalarında İnsanlığın Halleri” sergisi 30 Ekim’e kadar Galeri 44A’da. (0212 233 33 80)
■ İnci Eviner ’in “Kırık Manifestolar” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)
■ Volkan Aslan’ın “İstikrarsız Tekrar” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Pi Artworks’te. (0212 245 40 87) ■ Ferit Kuyaş’ın “City of Ambition” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Elipsis Galeri’de. (0 212 249 48 92)
■ Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 5 Kasım’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)
■ U L T R A M ÉM O I R E #4 isimli karma sergi 11 Kasım’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 393 81 11)
■ Nasan Tur ve Lewis Baltz ’ın sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Manâ’da. (0212 243 66 66)
■ 12. İstanbul Bienali 13 Kasım’a kadar Antrepo 3 ve 5’te.
■ Refik Anadol ve mimar Alper Derinboğaz’ın “Aktif Strüktürler v1.1: Akustik Formasyon / İstiklal Caddesi” isimli enstalasyon sergisi 13 Kasım’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00)
■ Gülçin Aksoy, AtılKunst, Annegret Bleisteiner, Klaus vom Bruch, Carlotta Brunetti, Department für öffentliche Erscheinungen, Deniz Gül, Julia Lohmann, Suat Öğüt, Hülya Özdemir, Susanne Pittroff, Michaela Rotsch, Robert Stumpf, Yeni Anıt’ın “Şehir Ölçeği” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)
■ Kutluğ Ataman’ın “Mezopotamya Dramaturjileri” isimli sergisi 16 Kasım’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)
■ Mehmet Kutlu’nun “Yeni Hikâyeler” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)
■ “Devinimsizlikte Devinim (Yaratıcı Siyaset)” isimli sergi 26 Kasım’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)
■ “İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu” isimli sergi 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0212 377 42 00)
■ Sophie Calle’nin “Son Kez, İlk Kez” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0212 277 22 00)
■ Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)
■ “Adalar, Mimarlar, Binalar” isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)
■ Bengü Karaduman’ın “Bengü” isimli sergisi 26 Haziran’a dek Sanat Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)
Ankara
■ Zekiye Büyükdağ&Emrah Lale&Hüseyin Arıcı&Burcu Demir&Tuba Merdeşe&Fırat Kırmızıgül&Ali Şentürk resim, heykel, video-art, fotoğraf ve enstalasyon sergisi yarın sona eriyor. Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)
■ 12 Eylül Utanç Müzesi/Eylül karikatür sergisi yarın sona eriyor – Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)
■ Önder Aydın Atölyesi Karma Resim resim sergisi 30 Eylül’e dek Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)
■ Tuncay Betil resim sergisi 3 Ekim’e dek Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)
■ Zeki Faik İzler resim sergisi 3 Ekim’e dek Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

İzmir
■ Ebru Sanatçısı Kadriye Sayınbatur’un çalışmaları, 2 Ekim’e dek İzmir Resim ve Heykel Müzesi’nde görülebilir.
■ Necla Çullu’’nun “İzmir’de porselen rapsodisi” adlı sergisi 2 Ekim’e dek Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde.

Müzik

İstanbul
■ ‘Kültür Koleji Binası KEV Salonu’nda bugün saat 20.00’de “Anjelika Akbar” konseri izlenebilir. (0 212 559 04 88)m ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 22.00’de “Jehan Barbur”, perşembe günü saat 22.00’de “Kök”, cuma günü saat 23.30’da “Kangroove” ve cumartesi günü saat 22.00’de “The Do” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
■ ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü saat 21.00’de “Gökhan Türkmen”, perşembe günü saat 21.00’de “Makine”, cuma günü saat 22.00’de “Model”, cumartesi günü saat 22.00’de “Levent Yüksel” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
■ ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde çarşamba günü saat 22.30’da “Ete Kurttekin”, perşembe günü saat 22.30’da “Ayşegül İnci Project”, cuma günü saat 22.30’da “Suzan Kardeş & Bekriya Band” ve saat 23.59’da “Seda Mete” konseri izlenebilir. (0212 244 25 58)
■ ‘Pera Café’de çarşamba günü saat 19.30’da Pera Müzesi Geç Çarşamba Konserleri kapsamında “Ceyl’an Ertem Acoustic Project” konseri izlenebilir. (0212 334 99 00)
■ ‘Babylon’da perşembe cuma günü saat 21.30’da “Şevval Sam”, cuma günü saat 21.30’da “Deadboy & 2562” ve cumartesi günü saat 22.00’de “Oldies But Goldies ‘3D’ 3 Mekânlı Parti” konseri izlenebilir. (0212 292 73 68)
■ ‘Salon’da cuma ve cumartesi günü saat 22.30’da “Lamb” konseri izlenebilir. (0212 334 07 52)
■ ‘İstanbul Live’da cuma günü saat 21.00’de “Müslüm Gürses” ve cumartesi günü saat 22.00’de “Serdar Öztop” konseri izlenebilir. (0541 889 10 90)
■ ‘Aya İrini Müzesi’nde cumartesi günü saat 20.30’da “Jeronimo Maya – Erdal Akkaya” konseri izlenebilir. (0 212 522 17 50)
■ ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde cumartesi günü saat 21.00’de “Aysun & Ali Kocatepe-Şiirler Şarkı Söyler” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)

Ankara
■ Nâzım Hikmet Kültür Merkezi Ankara’da, İsmail Hakkı Demircioğlu’nun vereceği konser 1 Ekim’de saat 20.30’da, Ümmüşen’in vereceği konser 8 Ekim’de saat 20.30’da. (0 312 417 56 59)
■ If Performance Hall’de, Rock grubu TNK konseri 29 Eylül’de saat 22.00’de. (0 312 418 95 06)
■ Cermodern Sanatlar Merkezi’nde, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın şef Rengim Gökmen ve Klazz Brothers’ın solist olarak katılacağı “Sezona Merhaba Halk Konseri”, bugün saat 20.00’de. (0 312 310 00 00)
■ Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın şef Edward Gardner yönetiminde vereceği Jian Wang’ın (viyolonsel) solist olarak yer alacağı konser, 1 Ekim’de, saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)
■ Jolly Joker’de, Makine konseri 28 Eylül’de, saat 22.00’de, Halil Sezai konseri 30 Eylül’de saat 22.00’de, Duman konseri 1 Ekim’de saat 22.00’de, Soner Sarıkabadayı konseri 7 Ekim’de saat 22.00’de, Nev konseri 8 Ekim’de saat 22.00’de, Pain Of Salvation konseri 11 Ekim’de saat 22.00’de, Fettah Can konseri 12 Ekim’de saat 22.00’de, Pinhani-Yeni Türkü konseri 14 Ekim’de saat 22.00’de, Gripin konseri 15 Ekim’de saat 22.00’de, Gökhan Türkmen konseri 19 Ekim’de saat 22.00’de, Nilüfer konseri 21 Ekim’de saat 22.00’de, Manga konseri 22 Ekim’de saat 22.00’de, Hüsnü Şenlendirici konseri 26 Ekim’de saat 22.00’de, Emre Aydın konseri 28 Ekim’de saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

Gösteri Söyleşi

■ Pera Müzesi Oditoryumu’nda pazar günü saat 17.00’de “Harika Çocuk” adlı film gösterimi gerçekleştirilecek. (0212 334 99 00)
■ İstanbul Modern Sinema’da cuma gününe kadar “Hayal ve Hakikat” başlıklı film seçkisi gerçekleştiriliyor. (0212 334 73 00)
■ Metin Zakoğlu Cafe Theatre’da yarın saat 21.15’te Ayşe Erbulak’ın, çarşamba günü saat 21.15’te ise Mehmet Esen’in, cuma günü saat 21.15’te ise Metin Zakoğlu’nun stand up gösterisi sahnelenecek. (0216 467 33 32)

Tiyatro

İstanbul

■ Beyoğlu İkinci Kat’ta sıfırnoktaiki’nin “Kainatın En Hızlı Saati” oyunu çarşamba 21.00. “Aut” perşembe, cuma 21.00. (0 212 292 32 47)
■ Dotmarsta Salonu’nda Tiyatro Dot’un yeni oyunu “Öksüzler” cumartesi 21.00. (0 212 232 44 40)
■ İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonu’nda Teatro Delle Erbe’nin “Gormiti Live Shows” müzikal oyunu cumartesi 12.30 / 19.00, pazar 12.30 / 15.30, (0 212 296 30 55)
■ Mecidiyeköy Profilo Kültür Merkezi Büyük Salon’da Tiyatro Kare “Leyla’nın Evi” cumartesi 20,30, pazar 15.30. (0 212 216 44 00)
■ Kumbaracı50’de Altıdan Sonra Tiyatro “O.B.E.B (Ortak Bölenlerin En Büyüğü)” cumartesi 20.30. Tiyatro BeReZe “Kayıp Eşya Bürosu” çocuk oyunu pazar 12.00. (0 212 243 50 51)

Ankara
■ Büyük Tiyatro’da, ‘Bir Tayyare Serüveni’, 7, 11, 14 ve 18 Ekim’de saat 20.00’de, 9 ve 16 Ekim’de saat 15.00’te, ‘Kerbela’ 21 ve 28 Ekim’de saat 20.00’de, 23 ve 30 Ekim’de saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)
■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, ‘Kantocu’ 1-13 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de.
■ Küçük Tiyatro’da, ‘Sersem Kocanın Kurnaz Karısı’ 4-16 Ekim tarihleri arasında, cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, 18-29 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu’ 23, 30 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 311 11 69)
■ Oda Tiyatrosu’nda, ‘Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun’ 1-8 Ekim tarihleri arasında saat 18.30’da, ‘Krem Karamel’ 11-14 Ekim tarihleri arasında saat 18.30’da, ‘Dönülmez Akşamın Ufkundayız’ 18-22 Ekim tarihleri arasında saat 18.30’da, ‘Kontrabas’ 25-29 Ekim tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)
■ Şinasi Sahnesi’nde, ‘Sırça Kümes’ 4-29 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Nereye Koşuyorsun Böyle Minik Tay/çocuk oyunu’ 30 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 467 17 44)
■ Akün Sahnesi’nde, ‘Barış’ 1-15 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Nâzım Hikmet’in Memleketimden İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo’ 18-22 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Camdan Kalp/çocuk oyunu’ 16, 23, 30 Ekim’de saat 11.00’de, ‘Yastık Adam’ 24-29 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)
■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, ‘Orkestra’ 13-29 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de.
■ Stüdyo Sahne’de, ‘Üç Yönetmen Üç Oyun’ 4-23 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ 11, 14, 25, 28, 30 Ekim’de saat 20.00’de, 16 Ekim’de saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

Belgesel Film Festivali başlıyor

70 filmi sinemaseverlerle buluşturulacak 1001 Belgesel Film Festivali, 29 Eylül’de başlayacak.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla Beyoğlu Belediyesinin ev sahipliğinde Belgesel Sinemacılar Birliği tarafından organize edilen 14. Uluslararası 1001 Belgesel Film Festivali 29 Eylül’de başlayacak.

Birlikten yapılan açıklamaya göre, bu yıl ”Daralanlar – Dar Alanlar” temasıyla organize edilen festivalde, 23’ü yerli 47’si yabancı, toplam 70 film gösterilecek.

Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi, Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi, Fransız Kültür Merkezi, Nazım Hikmet Kültür Merkezi ve Beşiktaş Belediyesi Ortaköy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek gösterimlerde, bütün filmler ücretsiz izlenebilecek.

Avrupa Belgeselciler Ağı Başkanı Cay Wesnigk ve Alman Belgeselciler Birliği Başkanı Tomas Frickel gibi dünya belgesel sinemasından 20 önemli ismin davetli olduğu festival kapsamında, Avrupa’da Dijital Dağıtım Konferansı, Türkiye-Almanya Belgesel Sinema Buluşması, sinema laboratuvarı ve belgesel arkası gibi etkinlikler de olacak.

Festival, 29 Eylül Perşembe günü sinemaseverlerle buluşacak.

 

Nar Sanat Eğitim Kursunda Solfej Dersleri Başlıyor

Nar Sanat’da Solfej Dersleri Başlıyor!

Özel Nar sanat Eğitim Kursu Müzik bölümünde okuyan öğrencileri için  branş eğitimlerinin yanı sıra, branş derslerine destek olması için sezonun ilk Solfej (Müzikal okuma ve yazma eğitimi) dersini başlatıyor.  Nar Sanat Eğitim Kursunun,Müzik bölümünde okuyan  tüm öğrencileri, bu cumartesi günü saat :18:00 itibarı ile “solfej”  derslerine girmeye başlayacaktır.  Bilindiği gibi Nar Sanat’da her Salı, Cumartesi ve Pazar günü öğrenciler için ücretsiz solfej dersi düzenlenmektedir

İstanbul İçin Kültür-Sanat Vakti – 26 Eylül İstanbul Kültür Sanat Etkinlikleri

 

 Kültür Sanat

                                                                   26 Eylül

Dipçik : “Haber Kaynağı : ( http://www.istanbul.net.tr/istanbul_sergi.asp )
Konserler
İsim Yer Tarih
Attila Atasoy Akustik 26 Eylül 2011
Cenk Erdoğan Trio 26 Eylül 2011
Efes Pilsen Blues Festival 26 Eylül 2011
Etkinlikler
İsim Yer Tarih
a’pera’da Thailand Esintisi’ne Kapılın 26 Eylül 2011
Çintemani Restaurant 26 Eylül 2011
eL Beso’da Limonata Keyfi 26 Eylül 2011
eL Beso Restaurant & Club 26 Eylül 2011
Foça’daki Yeni Eviniz 26 Eylül 2011
Go Mongo 26 Eylül 2011
Güllüoğlu Kuru Pastaları 26 Eylül 2011
Kaf:f Yeni Sezona Hazır 26 Eylül 2011
Kafes Garden’da Fasıl 26 Eylül 2011
Mövenpick’de Tayland Yemekleri 26 Eylül 2011
Noodle Günleri Başlıyor 26 Eylül 2011
Özsüt 26 Eylül 2011
Pastacı Rapunsel 26 Eylül 2011
Pelit Rokoko Pasta 26 Eylül 2011
Semaverli Çay Saatleri 26 Eylül 2011
Şirinler Pastası 26 Eylül 2011
Valonia Chocolate 26 Eylül 2011
Sergiler
İsim Yer Tarih
Ardan Özmenoğlu 26 Eylül 2011
Bruno Serralongue 26 Eylül 2011
Bülent Yazıcıoğlu 26 Eylül 2011
Canan Tolon 26 Eylül 2011
Cityscale 26 Eylül 2011
Crossroads 26 Eylül 2011
Engin Konuklu 26 Eylül 2011
Erol Eskici 26 Eylül 2011
Fransız Kültür Merkezi’nde Sergi 26 Eylül 2011
Heavy Paper – Ağır Kağıt 26 Eylül 2011
Ice Station Antarctica 26 Eylül 2011
Işığında Peşindeki Çocuklar 2 26 Eylül 2011
Işık Mekan Ahşap 26 Eylül 2011
İbrahim Göksungur 26 Eylül 2011
İnci Eviner 26 Eylül 2011
İsmail Atmalı 26 Eylül 2011
İstanbul’u Yorum 26 Eylül 2011
İstiklâl Caddesi’nin Sesi 26 Eylül 2011
Karşıdan Karşıya 26 Eylül 2011
Karşıt Söylemler, Değişken Gerçekler 26 Eylül 2011
Mehmet Özen 26 Eylül 2011
Moda’nın Yüzü 26 Eylül 2011
Öteki Bedenler 26 Eylül 2011
Pop Art Extended 26 Eylül 2011
Sanat Akmerkez’de 7 26 Eylül 2011
Sarah Morris 26 Eylül 2011
Semiha Berksoy 26 Eylül 2011
Seyr-i İstanbul 26 Eylül 2011
Sophie Calle 26 Eylül 2011
Tekinsiz Oyunlar 26 Eylül 2011
Volkan Aslan 26 Eylül 2011
Kurs
İsim Yer Tarih
M.E.B. ÖZEL NAR SANAT EĞİTİM KURSU  BAKIRKÖY 0212 570 80 68 26 Eylül 2011
Sinemalar
İsim Yer Tarih
Cevapsız Arama 3 Kartal Vizyon 26 Eylül 2011
Güz Sancısı Çemberlitaş Şafak Movieplex 26 Eylül 2011
Parti Tırtılları Kozyatağı Wings Cinecity Trio 26 Eylül 2011
İntikam Peşinde Büyükçekmece AFM Atirus 26 Eylül 2011
Parlak Yıldız Ataşehir Ataşehir 26 Eylül 2011
Eyyvah Eyvah Sarıgazi Atlantis 26 Eylül 2011
Ses Bağcılar Cinehat 26 Eylül 2011
Ay Lav Yu Bağcılar Cinehat 26 Eylül 2011
Aşkın Yaşı Yok Bayrampaşa Akvaryum Coşkun Sabah 26 Eylül 2011
Salgın Eyüp Belediye 26 Eylül 2011
Rec 2 Bakırköy Avşar 26 Eylül 2011
Aşkın Son Mevsimi Ataşehir Ataşehir 26 Eylül 2011
Çılgın Bir Gece Sefaköy Armoni Park Prestige 26 Eylül 2011
Pers Prensi: Zamanın Kumları Kozyatağı Cinepol 26 Eylül 2011
Şrek: Sonsuza Dek Mutlu Kozyatağı Cinepol 26 Eylül 2011
Koleksiyoncu Esenler Espri Site 26 Eylül 2011
Off Karadeniz Çatalca Cine MY 26 Eylül 2011
İlahların Aşkı Çemberlitaş Şafak Movieplex 26 Eylül 2011
Gezegen 51 Zeytinburnu Olivium Cinecity 26 Eylül 2011
Örnek Aile Eyüp Belediye 26 Eylül 2011
Alacakaranlık Efsanesi: Tutulma Ümraniye AFM Carrefour 26 Eylül 2011
Müşteri Yeşilköy Airport Cinemas 26 Eylül 2011
Ölüm Zili Beykent Paradise Favori 26 Eylül 2011
Oyuncak Hikayesi 3 Kozyatağı Kozzy Avşar 26 Eylül 2011
Ölüm Peşimizde Pendik Güney 26 Eylül 2011
Büyük Hata Kozyatağı Cinepol 26 Eylül 2011
Gece ve Gündüz Sefaköy Armoni Park Prestige 26 Eylül 2011
Sıradan İnsanlar Yeşilköy Airport Cinemas 26 Eylül 2011
B Planı Sefaköy Armoni Park Prestige 26 Eylül 2011
Sihirbazın Çırağı Zeytinburnu Olivium Cinecity 26 Eylül 2011
Deney Şişli Megaplex (Cevahir AVM) 26 Eylül 2011
Son Hava Bükücü Ümraniye Cinebonus (Meydan) 26 Eylül 2011
Anneler ve Kızları Yeşilköy Airport Cinemas 26 Eylül 2011
Yepyeni Bir Hayat Beyoğlu Pera 26 Eylül 2011
Başlangıç Zeytinburnu Olivium Cinecity 26 Eylül 2011
Vahşet Sapağı Şişli Megaplex (Cevahir AVM) 26 Eylül 2011
Zorlu Görev Ümraniye Cinebonus (Meydan) 26 Eylül 2011
Ciddi Bir Adam Şişli Megaplex (Cevahir AVM) 26 Eylül 2011
Ajan Salt Zeytinburnu Olivium Cinecity 26 Eylül 2011
Arabia 3D İstinye AFM IMAX İstinyePark 26 Eylül 2011
Büyükler Yeşilköy Airport Cinemas 26 Eylül 2011
Cehennem Melekleri Zeytinburnu Olivium Cinecity 26 Eylül 2011
Kediler ve Köpekler Kitty Galore’un İntikamı Zeytinburnu Olivium Cinecity 26 Eylül 2011

30. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Onur Konuğu Mısır

“Onur Konuğu:Mısır” ülke standı ve etkinlikleri 12-15 Kasım 2011 tarihleri arasında Uluslararası Salon’da yer alacak.

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile 12-20 Kasım 2011 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Büyükçekmece’de düzenlenecek 30. Uluslar arası İstanbul  Kitap Fuarı’nda Mısır  edebiyatı ve kültürüyle konuk ülke olacak.

Bu sene 30. yaşını kutlamaya hazırlanan İstanbul Kitap Fuarı ve Mısır’ın Onur Konuğu olarak fuarda düzenleyeceği etkinlikler hakkında detaylı bilgi vermek üzere bir basın toplantısı düzenlendik.

Basın toplantısı, Mısır Büyükelçisi Sayın Abderahman Salaheldin, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Sayın Metin Celal ve TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. Kültür Fuarları Genel Koordinatörü Sayın Deniz Kavukçuoğlu’nun katılımıyla 27 Eylül 2011 Salı günü saat 11.00’da Taxim Hill Otel’de gerçekleştirilecektir

Bakırköy’de Çocuk – Genç ve Yetişkinler için Karikatür Kurs Kayıtları Başladı!

 Nar Sanat, Bakırköy’e ve sanat severlere  hizmet vermeye devam ediyor.  Bakırköy’de bir ilk!

Her yaş grubu için Karikatür Çizim dersleri başlamış olup, tüm yaş grubunun zevkle çalışabileceği bir ortam sağlanmıştır.

 

Dersimiz:  Grup ders şeklinde olup haftada bir gün 2 ders saati biçiminde yapılmaktadır.

Yeni öğrenenler için öncelikle katılımcının çizim duygusunu ortaya çıkarmakla başlayan eğitim reel çizim ve karikatürize çizim ile sürüp, anatomi ve perspektif bilgisi ve çizimler ile devam etmektedir.

Karikatür eğitimi, katılımcının kendi çizim yeteneğini, tarzını ve mizahi gücünü fark etmesini ve geliştirmesini sağlayacaktır.

Ön kayıt için lütfen tıklayınız!

 

Daha Fazla Bilgi için : 0212 570 80 68

 

 

“Şehrin sesi” Caz yapıyor! 21.Akbank Caz Festivali

Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Akbank Caz Festivali bu yıl da caz tutkunları ile buluşmaya hazırlanıyor. ”Şehrin Sesi” sloganıyla 13 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek festival dünyaca ünlü caz sanatçılarını Türkiye’de ağırlayacak.

Bu yıl 21’inci yaşını kutlayan Akbank Caz Festivali, zengin konser programının yanı sıra atölye çalışmaları, paneller, yarışmalar, cazlı brunchlar ve kampüste caz konserleriyle dikkat çekecek.

Festivalde bu yıl, Charles Lloyd New Quartet, Avishai Cohen ”Seven Seas”, Arild Andersen Trio, Maffy Falay Sextet, Dusko Goykovich Quartet, The Ray Gelato Giants, Azam Ali&Niyaz, Carmen Souza, Robert Glasper Experiment, Vijay Iyer Trio ve ZAZ öne çıkacak.

Festivalin bu yılki mekanları arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı, Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Akbank Sanat Merkezi, Babylon, Ghetto, Nardis ve The Seed olacak.
Festivalden seçmeler

21. Akbank Caz Festivali, ”Ustalar” bölümünde bu yıl Arild Andersen Trio, Maffy Falay Sextet, Arto Tunçboyacıyan’s 1to3, Dusko Goykovich Quartet, Charles Llyod New Quartet ve Avishai Cohen ”Seven Seas’i ağırlayacak.

Festivalin açılışını, Avrupa caz sahnesinin başarılı triolarından biri olan Arild Andersen Trio yapacak. Arild Andersen’e 13 Ekim’de Cemal Reşit Rey’deki performansında, İskoçyalı efsanevi saksafon ustası Tommy Smith ve İtalyan asıllı davulcu Paolo Vinaccia eşlik edecek.

Dünyaca ünlü trompet ustası Maffy Falay ve topluluğu Maffy Falay Sextet, 14 Ekim’de Cemal Reşit Rey’de muhteşem bir performansa daha imza atacak. Yetenekli ve yenilikçi perküsyon sanatçısı Arto Tunçboyacıyan, 21. Akbank Caz Festivali’ne yeni projesi ”1to3” ile 19 Ekim’de Ghetto’da konuk olacak.

Derin müzikalitesi, usta işi soloları ve hiç bitmeyen dinamizmle dinleyenleri her zaman kendine hayran bırakmayı başaran Dusko Goykovich ve topluluğu Dusko Goykovich Quartet, 19-20 Ekim tarihlerinde Nardis’te gerçekleştireceği 2 performansla caz tutkunlarıyla buluşacak.

1960’lı yıllardaki çarpıcı çıkışından sonra yeniden doğuşlar, inziva dönemleri ve her seferinde bir üst basamaktan geri dönüşlerle dolu bir kariyer izleyen efsane saksafoncu Charles Lloyd, festival kapsamında 23 Ekim’de Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda ”Charles Lloyd New Quartet” projesiyle caz tutkunlarıyla bir araya gelecek.
Orta Doğu ve Afrika etkilerini caz müziğiyle kendine has bir şekilde birleştiren başarılı basist ve besteci Avishai Cohen, bu yıl çıkan son albümü ”Seven Seas” ile 23 Ekim’de Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda sahne alacak.

Türk cazının yıldızları

Türk caz müziğinin önemli trompet sanatçılarından biri olarak kabul edilen İmer Demirer, ”Kampüste Caz” konserleri serisiyle gençlerle bir araya gelecek.

Uzun yıllar Paris’te solist olarak çeşitli oda müziği topluluklarıyla çalışan ve başarılı yorumculuğuyla adından söz ettiren çello sanatçısı Sedef Erçetin ve usta caz müzisyeni Kerem Görsev, ”Chamber Jazz” projesi ile 20 Ekim’de The Seed Sahnesi’nde olacak.

New York basını tarafından ”küresel bir müzik kaşifi” olarak tanımlanan saksafon ustası İlhan Erşahin, caz geleneğinden yola çıkarak, elektronika, hip-hop, groove gibi güncel türlere yer vermiş olduğu projesi İlhan Erşahin’s Love Trio featuring Arto Tunçboyacıyan ile 14 Ekim’de Babylon caz severlerle buluşacak.

Yeni nesil cazın en yetenekli müzisyenleri arasında gösterilen Vijay Iyer, festival kapsamında triosuyla beraber 18 Ekim’de Babylon sahnesinde olacak.

Funky jazzı hip hop ile birleştirerek dinleyiciye eğlenceli bir deneyim sunan Robert Glasper Experiment, farklı performansıyla 20 Ekim’de Babylon’da sahne alacak.

Başarılı kontrbas sanatçısı Ozan Musluoğlu, 21 Ekim’de Nardis sahnesinde, tenor saksafonda Engin Recepoğulları, piyanoda Uraz Kıvaner ve davulda Ferit Odman’dan oluşan bir kadroyla yeni albümü ’40th Day”i seslendirecek.

Türkiye’nin en yaratıcı basgitaristlerinden biri olan Alp Ersönmez, usta müzisyenlerden oluşan bir kadroyla ”Kampüste Caz” konserlerinde yer alacak.
Caz ve Dans

21. Akbank Caz Festivali’nin bir diğer konuğu ise İngiliz Kraliyet ailesi için konser veren ve Paul Mc Cartney’in düğününde sahne alan swing müziğinin efsane maestrosu Ray Gelato, 13 Ekim’de The Ray Gelato Giants ile Babylon sahnesinde olacak.

Nujazz’ı Brezilya sıcağı ve soul müziğiyle birleştiren Almanya’nın başarılı Nujazz topluluklarından Club des Belugas featuring Brenda Boykin, 15 Ekim’de Babylon’da festivalin kaçırılmaması gereken performanslarından birini sahneleyecek.

1920-1930’lu yılların swing ruhunu günümüz dünyasının modern sesleriyle buluşturan White Mink (Electro Swing), 13 ve 15 Ekim’de Babylon Lounge’da cazseverlerle buluşacak.

İlk albümünden itibaren hip-hop’ın en başarılı ve yaratıcı MC’lerinden biri olarak dikkat çeken Raashan Ahmad, 14 Ekim’de de Babylon Lounge’da unutulmaz bir performans sergileyecek.
Caz müziğinin öne çıkan kadın sesleri

21. Akbank Caz Festivali’nin takipçileri festival boyunca ZAZ, Azam Ali, Carmen Souza ve Esra Dalfidan’ın aralarında yer aldığı pek çok kadın müzisyenin performanslarını da izleme fırsatı bulacak.

Fransa’nın dünyaca ünlü iki yıldızı Frehel ve Edith Piaf’ı hatırlatan buğulu sesi ve bestelediği şarkılarla, 2010 yılında Avrupa’da ”En Beğenilen Fransız Şarkıcı” ünvanını alan ZAZ, festival kapsamında 22 Ekim’de Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda, 23 Ekim’de İzmir Arena’da unutulmaz iki konser verecek.

Doğu mistisizmiyle buluşan müziğiyle, günümüzün en özgün müzisyenleri arasında gösterilen Azam Ali&Niyaz, festival kapsamında 22 Ekim’de Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda sahne alacak.

Afrika kültürel müziğini, Batuke ve Morna gibi Cape Verde ritimleriyle birleştiren Carmen Souza, Afro-Latin, dünya müziği ve caz arasında gidip gelen renkli çizgisi ve şiirsel performansıyla 19 Ekim’de Babylon’da gerçekleştireceği konseriyle festivale farklı bir soluk getirecek.

Geleneksel Türk ve Azeri parçalarını caz arajmanlarıyla yorumlayan Esra Dalfidan topluluğuyla birlikte 22 Ekim’de Akbank Sanat’ta olacak.

Festival kapsamında bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek ”JAmZZ Akbank Caz Festivali Genç Yetenekler Yarışması”, 30 yaşını aşmamış amatör genç yeteneklere, festivalin bir parçası olma ve profesyonel sanatçılarla sahnede ”Jam Session” yapma imkanı sunacak.

Festivalin bu seneki yeniliklerinden bir diğeri de tişört tasarım yarışması. Akbank Sanat Facebook sayfasında 3 Ağustos’ta başlatılan ve 6 Eylül’de sona eren yarışmaya 2 bin 500 tasarım katıldı.

Festival tişörtü, sanatçılar tarafından giyilecek olmasının yanı sıra Babylon Gişesi’nden satılarak geliri, dezavantajlı çocuklarla paylaşılmak üzere Düşler Akademisi’ne bırakılacak.