Nerede Olursanız Olun ; 29 Nisan – 06 Mayıs arası sanatla olun !

 

Nisan ayına sanatseverlerin beğenisini kazanacak birçok etkinlikle veda ediyoruz.

 

 Sergi

 İSTANBUL

 

  • Niko Guido’nun “Bizi Rahat Bırakın” isimli sergisi 2-12 Mayıs  tarihleri arasında Piramid Sanat’ta.Sanat haber duyuru
  • Natali Aydar’ın sergisi 30Nisan’a kadar CKM’de.
  • Türk Opera-BaleTarihinin Duayen Dekoratörlerinden Tasarım Seçkileri kapsamında Türk Operasında Dekor Resimleri sergisi 30 Nisan’a kadar Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda.
  • Fatma Tülin’nin sergisi 30 Nisan’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde.
  •  Füsun Eti’nin “Kültür Ve Gönül Bahçemizden” isimli seramik sergisi 30Nisan’a kadar Büyük Kulüp’te.
  • Filiz Karsan’ın sergisi 30 Nisan’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde.(0212 225 23 37)
  • Nurhan Altay’ın “Fantazi Demişken…” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde.
  • Mustafa Özel’in “İnsan, Kendi Hayatı” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde.
  •  Hasan Pehlevan’ın “Eşit” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar MERKUR’de.
  • Fahri Sümer’in sergisi 30 Nisan’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde.
  • Yılmaz Zenger’in “İşlevden Soyuta” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar ARK Kültür’de. (0212 243 07 89)
  • Nehar Tüblek’in sergisi 30 Nisan’a kadar İBB Karikatür ve Mizah Merkezi’nde.
  • Ebru Ela Ercan’ın “3 element” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Istanbul Art Platform’da.
  • Fernando Botero, Enzo Fiore, Fabrizio Plessi ’nin sergisi 30 Nisan’a kadar AB Art Space’de.
  • Red Kit Kadıköy’de sergisi 30 Nisan’a kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde.
  • Kim Yong Moon’un “Totemler Kapadokya’da” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi Sarnıç Galeriler’de.
  • Oya Sabahlar’ın “Aşk Görür” isimli sergisi 1 Mayıs’a kadar Gama Art Gallery’de.
  • Sevinç Altan ve Leman Sevda Darıcıoğlu’nun “Tuhaf” isimli sergisi 2 Mayıs’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)
  • Canip Doğutürk’ün “Düşünen Adam” isimli heykel sergisi 2 Mayıs’a kadar Bakırköy Belediyesi Sanat Evi ve Kent Müzesi’nde.
  • Mehmet Güreli’nin “Yol Uzun Değilse Uyunmaz” isimli sergisi 2 Mayıs’a kadar Türker Art’ta. (0 (212) 296 53 25)
  • Mürüvet Kayabay Şafak-Haluk Rıza Şafak’ın “Sanatın Evrimine Düşen İzler” isimli sergisi 2 Mayıs’a kadar Bindallı Sanatevi’nde.
  • Alper Bıçaklıoğlu’nun “Duvar” isimli sergisi 2 Mayıs’a kadar Mabeyn Gallery’de. (0 (212) 261 60 60)
  • Hale Tenger’in sergisi 4 Mayıs’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)
  • Mehmet Tekin’in sergisi 4 Mayıs’a kadar Karşı Sanat’ta.
  • Mustafa Günen’in sergisi 4 Mayıs’a kadar istanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)
  • Muhsin Kut’un “Çatılar” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)
  • İnci Ertuğ’un “Düşün Zamanı” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. (0212 252 05 35)
  • Fatih Alkan’ın “Penn Hakkında Kısa Bir Film” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Galeri x-ist’te.
  • Fevzi Karakoç’un “Dünyanın görüldüğü yer” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Arte İstanbul’da.
  • Neş’e Erdok’un sergisi 4 Mayıs’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)
  • Ledün Nasır’ın Mavi-Yeşil sergisi 5 Mayıs’a kadar Galeri Espas’ta. (0212 227 70 17)
  • Faruk Cimok’un sergisi 5 Mayıs’a kadar Beşiktaş Belediyesi Ortaköy Kültür Merkezi’nde
  • Çocuk Gözüyle Sokağın Rengi sergisi 5 Mayıs’a kadar Fatih Belediyesi İstanbul Fotoğraf Müzesi’nde.
  • Ceyda Güler’in “Seslerin İzdüşümü” isimli sergisi 5 Mayıs’a kadar Planet of Art Gallery’de. (0212 224 74 31)
  • Peter Zimmermann’ın “Chrome” isimli sergisi 6 Mayıs’a kadar Dirimart’ta.
  • Gökçe Özer’in seramik heykel sergisi 6 Mayıs’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde.
  • Suyun Farklı Renkleri ebru sergisi 6 Mayıs’a kadar Beyoğlu Belediyesi Cihangir Sanat Galerisi’nde
  • Şiir Özbilge’nin “Kaostin – Hafriyat” isimli sergisi 7 Mayıs’a kadar Galeri G-art’ta.
  • Murat İrtem’in “Kaostin – Hafriyat” isimli sergisi 7 Mayıs’a kadar Olcayart’ta.
  • Şiir Özbilge’nin “Bir İstanbul sergisi: KAOSTANTİN HAFRİYAT” sergisi 7 Mayıs’a kadar Galeri G-art’ta.
  • Faruk Bil’in “Gizli Ben’ler” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 90 81)
  • Reha Yalnızcık’ın “Piri Reis’in Gitmediği Diyarlar” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde. (0 212 246 24 96)
  • Peruze Yiğit’in “Renkler, Yüzler, Sokaklar” isimli sergisi 9 Mayıs’a kadar Adahan İstanbul’da.
  • Memet Güreli’nin “Fragmanlar” isimli sergisi 9 Mayıs’a kadar Adasanat Etkinlik Salonu’nda.
  • Richard Smeets’in “Yüzleşmeler: Birey ve Hayat” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Rezan Has Müzesi’nde.
  • Nikos Economopoulos’un fotoğraf sergisi 10 Mayıs’a kadar Fotoğrafevi’nde.
  • Göçebe Bağımsız Sanatçı İnisiyatifi’nin “KAÇIRMA | KIDNAPPED” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Asfalt Art Gallery’de.
  • Şirin İris ve Gülhis Diptaş’ın cam bezeme sergisi 10 Mayıs’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.
  • Yıldız Şermet’in “Çizginin Tabiatı-II” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)
  • Abbas Akhavan’ın sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri Mana’da.
  • Metehan Özcan’ın sergisi 11 Mayıs’a kadar Elipsis Gallery’de.
  • Ekrem Kahraman’ın “Açık Adres” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Renart Sanat Galerisi’nde.
  • Gazi Sansoy’un sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri İlayda’da.
  • Ed van der Elsken’in “Sol Yakada Aşk” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Empire Project’in Poligon Galerisi’nde.
  • Ekrem Kahraman’ın “Açık Adres” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Renart’ta.
  • Mustafa Sekban’ın “Ben; Bizi Unutmam” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri İdil’de.
  • Can Gafuroğlu’nun “Elimin Değdiği, Gözümün Değdiği” isimli yemek fotoğrafları sergisi 12 Mayıs’a kadar Galeri Selvin’de.
  • Peggy Atherton, Maria Bartolo, Annie Davey, Dolanbay, Ben Joiner, Natasha Kidd, Pete Owen, Raine Smith ve Kerry Stewart’ın “I Do” isimli sergisi 12 Mayıs’a kadar Pg Art Gallery’de.
  • ‘Bahar’ isimli karma sergi 15 Mayıs’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
  • Modernlik? Fransa ve Türkiye’den Manzaralar isimli karma sergi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de.
  • Defne Tesal’ın “Cam Kenarı” isimli sergisi 17 Mayıs’a kadar GaleriArtist Çukurcuma’da.
  • İnci Furni’nin “Her Gün Aynı Şey” isimli sergisi 18 Mayıs’a kadar Rampa’da.
  • Jale Yılmabaşar’ın 50. Sanat Yılı Resimleri Sergisi 18 Mayıs’a kadar Galeri Işık’ta.
  • Filiz Pelit’in “Düşlerinle Büyü…” isimli sergisi 18 Mayıs’a kadar Terakki Sanat’ta.
  • Serdar Kaynak’ın “Belirsizlikler” isimli sergisi 19 Mayıs’a kadar artgalerim’de.
  • Carole Sionnet ve Pier Gajewski’nin “Mavi Kent” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde.
  • Aslı Altınışık’ın “Sert Ama Sessiz” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde.
  • Elif Çelebi’nin “eşzamansız” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.
  • Funda Alkan’ın “Kafes” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Daire Galeri’de.
  • Neslihan Pala’nın sergisi 25 Mayıs’a kadar Mine Sanat’ta.
  • Ayça Telgeren’in “Sen Dönünceye Kadar Bende Saklı” isimli sergi 25 Mayıs’a kadar Galerist’te.
  • El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 242 38 13)
  • Pertev Boyar’ın Aile Koleksiyonundan oluşan Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Güneş Sigorta Sanat Galerisi’nde.
  • Bizden ve Onlardan 27 isimli sergi 1 Haziran’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde.
  • Azim Looker’ın “Şamanik Seyirlerin Işıl Işıl Resimleri” isimli sergi 3 Haziran’a kadar Galeri Park Art İstanbul’da.
  • Emre Hüner’in “Aeolian” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)
  • Nikita Alexeev’in “Avrasya Şarkıları” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar KUAD’da. (0212 227 00 08)
  • Fantastik Makineler isimli sergi 16 Haziran’a kadar İstanbul Modern’de.
  • Nancy Atakan’ın “Ayna Ayna Söyle Bana” isimli sergisi 22 Haziran’a kadar PiArtworks’te. (0212 293 71 03)
  • Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran’a kadar Adalar Müzesi’nde.
  • İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)
  • Oryantalizmin 1001 Yüzü isimli sergi 11 Ağustos’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.
  • Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.
  • Geçmiş ve Gelecek sergisi İstanbul Modern’de.
  • Gençlik Buluşması isimli sergi UPSD Galerisi’nde bugün açılıyor.

 

ANKARA

 

  • Neşe Lüleç – resim – 3 Mayıs’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0312 466 05 40)
  • 2. Dünya Sanat Günü/İnmek mi, çıkmak mı?/Merdiven – resim – 3 Mayıs’a dek – GaleriSanatyapım’da. (0312 222 19 06)
  • Bubi – resim – 4 Mayıs’a dek – Güler Sanat’ta. (0312 236 21 22)
  •  Aydan – resim – 5 Mayıs’a dek – Peker Sanat Galerisi’nde. (0312 439 30 03)
  • Laurence Forbin – resim – 8 Mayıs’a dek – Galeri Siyah Beyaz’da. (0312 467 72 34)
  • Nisan Kedileri – resim – 8 Mayıs tarihleri arasında – Bilkent Üniversitesi Kütüphane Sanat Galerisi’nde. (0312 266 44 72)
  • Mehmet Akif Orçan & Hüseyin Yıldırım – resim – 10 Mayıs’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0312 584 40 35)
  • Deniz Korkmaz – resim – 14 Mayıs’a dek – Kursat Sanat Galerisi’nde. (0312 475 44 99)
  • Fatih Karakaş – resim – 15 Mayıs’a dek – Galeri Soyut A Salonu’nda. (0312 438 86 70)
  • Ayhan Çetin & Kemal Topçu – resim – 15 Mayıs’a dek – Galeri Soyut B Salonu’nda. (0312 438 86 70)
  • Özgür Kaptan – seramik – 15 Mayıs’a dek – Galeri Soyut C Salonu’nda. (0312 438 86 70)
  • Erdal Ateş – resim – 3-25 Mayıs tarihleri arasında – Galeri Akdeniz’de. (0312 441 29 99)
  • Hale Karpuzcu – resim – 26 Mayıs’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde.
    (0312 310 00 00)
  • Engin İnan – resim – 30 Mayıs tarihleri arasında – Arete Sanat Galerisi’nde. (0312 440 08 81)
  • Atlas Sergileri III – baskı resim – 31 Mayıs’a dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0312 468 5 04)

 

ADANA

 

  • Münevver Bıçakçı’nın, “Eller, Yüzler ve Kuşlar” adlı Seramik Sergisi cuma günü 20.00’de AÇS Sanat Galerisi’nde açılacak. Sergi 13 Mayıs tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık tutulacak. (0322 453 44 45)

 

İZMİR

 

  • Bornova Belediyesi Kent Arşivi ve Müzesi Dramalılar Köşkü, “Türk Resminin 100 Yüzü” adlı resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergide, Abidin Dino’dan Nuri İyem’e, Fikret Mualla’dan İbrahim Çallı’ya dek, ülkemizin seçkin sanatçılarının eserlerine yer veriliyor.

 

Opera-Bale

sanatve mutluluk

  • İSTANBUL

 

  • Süreyya Operası’nda “Dans Haftası Etkinlikleri” bu akşam ve yarın saat 20.00’de. (0216 346 15 31)

 

ANKARA

 

  • Opera Sahnesi’nde, “Ankara Devlet Balesi ve Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü Dünya Dans Günü Temsili/bale” 29 Nisan’da saat 20.00’de,
  • “Gündüz ve Gece/modern dans” 4 Mayıs’ta saat 20.00’de,
  •  “Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü/bale” 6 Mayıs’ta saat 20.00’de,
  • “Tosca/ opera” 13 Mayıs’ta saat 20.00’de,
  • “Saraydan Kız Kaçırma/opera” 15 Mayıs’ta saat 20.00’de,
  • “Rigoletto/opera” 20, 22, 25 Mayıs’ta saat 20.00’de,
  •  “Arda Boyları/modern dans” 23 Mayıs’ta saat 20.00’de,
  • “Wagner Konseri/konser” 24 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0312 324 68 01)
  • Leyla Gencer Opera Sahnesi’nde, “Bremen Mızıkacıları/müzikli çocuk oyunu” 12 Mayıs’ta saat 11.00’de, “Çocuk Balesi Yıl Sonu Temsili/bale” 26 ve 27 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0312 324 68 01)

SAMSUN

 

  • Samsun Devlet Opera ve Balesi, “Bach Alla Turca” adlı bale gösterisi prömiyerini 29 Nisan Pazartesi günü Büyük Salon’da gerçekleştirecek. Bale gösterisinde, ünlü perküsyon sanatçısı Mehmet Akatay eşliğinde Bach A L’Orientale adlı albümünde yer alan düzenlemelerini Anjelika Akbar çalacak. Bale gösterisinin ikinci temsili de 2 Mayıs’ta gerçekleştirilecek. J.S.Bach’ın Klavsen Konçertosu eşliğinde bir masanın etrafında iki kadın iki erkek dansçı tarafından hayata geçirilen, Marco Cantalupo ile Katarzyna Gdaniec tarafından sahneye koyulan Konçerto eserin ilk bölümünü oluşturuyor. Mehmet Balkan tarafından koreografisi gerçekleştirilen ve eserin bütününe adını veren Bach Alla Turca, balenin ikinci bölümünü oluşturuyor.

 

İZMİR

 

  • İzmir Devlet Opera ve Balesi, Verdi’nin Otello’sunu sahneye koyacak. Bugün sahnelenecek Otello, sezonu da kapatmış olacak. Gösterimler, Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 

Tiyatro

 

İSTANBUL

 

  •  Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde
  • “Zalım Mahmut – Bir Kurtlu Kıssa” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 1’de
  • “Inishmorelu Yüzbaşı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de
  •  “Profesyonel” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de
  • “Kırmızı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de
  • “Düğün Şarkısı” salı, perşembe 20.00, cumartesi15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde
  • “Benerci Kendini Niçin Öldürdü?” çarşamba, cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)
  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30,
  • “Edi’nin Annesi Nerede?” cumartesi 12.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde
  • “Karagöz Balıkçı” cumartesi, pazar 12.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde
  • “Kösem Sultan” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde
  • “Ocak” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde
  • “Boya Benek” perşembe, cuma 14.00, “Karagöz Tatlıcı” cumartesi, pazar 12.00. Haldun Taner Sahnesi’nde
  • “Ateşli Sabır (Postacı)” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Ümraniye Sahnesi’nde
  • “Hıdrellez” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Ü. Musahipzade Sahnesi’nde
  • “Vişne Bahçesi” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Ü. Kerem Yılmazer Sahnesi’nde
  • “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” cumartesi, pazar 12.00. (0212 455 39 00)
    Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde
  • “Kaç Baba Kaç” perşembe, cuma 20.30, “Üç Kuş Kardeş” cumartesi 11.00 ve 20.30, pazar 11.00 ve 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde
  • “Şişman Domuz” çarşamba 20.30, “Obsesyon” perşembe 20.30, “4×4” cuma 20.30, “Medeni Hali Kadın” cumartesi 20.30. (0212 414 96 47)Ortaoyuncular’de
  • “Ferhangi Şeyler” perşembe 20.00, “Masal Müfettişi” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)
  •  Dostlar Tiyatrosu’nun “Sivas 93” oyunu cuma 20.30 Şişli Kent Kültür Merkezi, “Ben Bertolt Brecht” pazar 16.00 Şişli Kent Kültür Merkezi. (0 212 231 39 16)
  • Oyun Atölyesi’nde “Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi” salı 20.30, “Testosteron” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)
  •  Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nda “Kaplumbağa” bugün 20.30 ve salı 20.30 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, cuma 20.30 KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi, cumartesi 21.00 Trump Towers Mall, pazar 16.00 Trump Towers Mall. (0 212 240 43 44)
  • Kumbaracı50’de “Evaristo” perşembe, cuma 20.30, O.B.E.B cumartesi 20.30, pazar 15.00. (0 212 243 50)
  •  Duru Tiyatroda “Sıfır Noktası” pazar 16.00. (0 216 338 56 86)
  • Mekân Artı’da “Ölü Aktörler” salı 20.30 (0 212 224 57 56)
  • Maya Cüneyt Türel Sahnesi’nde “Meymenetsiz Musibet” bugün 20.30, “İtirafçı Yürek” salı 20.30,
  • “Biz Küçükken Babamla Oyunlar Oynardık” perşembe, cumartesi 20.30, “Jacques ve Efendisi” cuma 20.30, “Saadet Pavyonu” pazar 18.00. (0 212 252 74 52)
  • Tiyatro Hal’de “Yaka Beyaz” bugün, salı 20.30. (0212 274 74 78)

 

ANKARA

 

  • Ankara Halk Tiyatrosu’nda, Ankara Deneme Sahnesi oyuncularının sahnelediği  “Şeyh Bedreddin” adlı oyun, her pazartesi saat 20.00’de. (0312 385 32 71)
  • Akün Sahnesi’nde, “Memleketimden İnsan Manzaraları On Bir Tablo” 30 Nisan’da ve 4 Mayıs’ta saat 20.00’de,
  • “Bir Delinin Hatıra Defteri” 1, 2, 3 Mayıs’ta saat 20.00’de,
  •  “Pal Sokağı Çocukları/ çocuk oyunu” 4, 5 Mayıs’ta saat 11.00’de
  • “33 Varyasyon” 7-12 Mayıs tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0312 427 19 71)
  •  Altındağ Tiyatrosu’nda, “Bir Hilal Uğruna” 30 Nisan ve 1, 2, 3 Mayıs’ta saat 20.00’de, 4 Mayıs’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 5 Mayıs’ta saat 15.00’te,
  • “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 7-11 Mayıs tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de,
  •  “Boğaç Han/çocuk oyunu” 12 Mayıs’ta saat 11.00’de. (0312 316 59 02)
  • Büyük Tiyatro’da, “Cyrano de Bergerac” 30 Nisan’da ve 3 Mayıs’ta saat 20.00’de, 5 Mayıs’ta saat 15.00’te,
  • “Aşk Hastası” 7, 10 Mayıs’ta saat 20.00’de, 12 Mayıs’ta saat 15.00’te. (0312 324 22 10)
  • Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Hürrem Sultan” 30 Nisan’da ve 1, 2, 3, 4 Mayıs’ta saat 20.00’de,
  • “Üç Şehzade/çocuk oyunu” 4, 11, 12 Mayıs’ta saat 11.00’de,
  • Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” 5 Mayıs’ta saat 11.00’de,
  • “Fosforlu Cevriye/müzikal” 7, 8, 9, 10, 11 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0312 240 00 91)
  • Küçük Tiyatro’da, “Venedik Taciri” 30 Nisan’da ve 1, 2, 3, 4 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 4, 5, 8, 10 Mayıs’ta saat 11.00’de, “İstanbul Efendisi/Sivas DT” 7, 8, 9, 10 Mayıs’ta saat 20.00’de, 11 Mayıs’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 12 Mayıs’ta saat 15.00’te. (0312 311 11 69)
  • Oda Tiyatrosu’nda, “Nehir” 11 Mayıs’a dek saat 18.30’da. (0312 311 11 69)
  • Stüdyo Sahne’de, “Jerry ve Tom” 30 Nisan’da ve 3, 7, 10, 11 Mayıs’ta saat 20.00’de, 5 ve 12 Mayıs’ta saat 15.00’te. (0312 397 30 24)
  • İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” 1, 2, 8, 9 Mayıs’ta saat 20.00’de, 4 ve 11 Mayıs’ta saat 15.00’te. (0312 397 30 24)
  • Şinasi Sahnesi’nde, “Yastık Adam” 30 Nisan’da ve 1, 2, 3, 4 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Aklımdaki Kadınlar” 7, 8, 9, 10 Mayıs’ta saat 20.00’de, 11 Mayıs’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 12 Mayıs’ta saat 15.00’te. (0312 397 30 24)

 

ADANA

 

  • Devlet Tiyatrosu Adana Uluslararası Sabancı Tiyatro Festivali’nin tiyatro bölümü, İngiltere’nin en köklü tiyatrolarından olan ve ilk kez Türkiye’ye gelen Globe Tiyatrosu’nun, ünlü İngiliz şair ve oyun yazarı William Shakespeare’in en önemli tragedyalarından Kral Lear’ı sahnelemesiyle son bulacak. Kraliçe Elizabeth döneminin dekoruyla görsel bir şölen sunulan oyunda, iktidar sahibi bireyin, iyiyle kötüyü ayırt etme sürecinde karşılaştığı entrikalar ve ihanet sonucu, insan doğasına dair sorgulamalar canlandırılıyor. Festival, yarın 20.00’de Hollandalı topluluk Close Act’in, Atatürk Parkı’nda başlayıp Tren Garı önündeki alanda sona erecek, “İstila” adlı sokak gösterisiyle sona erecek. (0322 3523355)
  • Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu, “9 Canlı” adlı oyunu sahnelemeyi sürdürüyor. Tayfun Türkeli’nin yazdığı, Tamer Gözüdeli’nin yönettiği oyun çarşamba günleri 20.00’de Seyhan Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşturuluyor. (0322 4327474)
    Kaktüs Sanat Merkezi, “Meyveli Palyaço”yu sahnelemeyi sürdürüyor. Hakan Hançerli’nin yönettiği, “Meyveli Palyaço” adlı müzikli güldürülü çocuk oyunu, her cumartesi saat 14.00’te Kaktüs Sanat Merkezi’nde, hafta içinde ise okullar da yineleniyor. (0322 4599159)

 

İSKENDERUN

 

  • İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, Ülker Köksal’ın yazdığı, Özer Yüksel ve Tamer Aytan’ın yönettiği, “Bir Garip Oyun” adlı oyunu sahnelemeyi sürdürüyor. Arzu Aydoğan, Gamze Çakmak, Gönül İriş, İbrahim Kırat, Nihan Kızılkaya, Özer Yüksel, Seyfettin Babat, Şule Ataman Sayın ve Tamer Aytan’ın rol üstlendiği oyun, 10 Mayıs günü 19.30’da bir kez daha tiyatroseverlere sunulacak. Bu arada, İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, Seyfettin Babat’ın yazdığı tek perdelik “Bir Gece Ansızın Geldiler” adlı müzikli oyunu da sahnelemeyi sürdürüyor. İbrahim Kırat ve Seyfettin Babat’ın yönettikleri oyunun müziklerini Sabit Güldüren yaptı, şarkıları ise Didem Yücelen ve Süreyya Palta seslendirdi. Oyun, yarın 15.00’te, cumartesi ise 11.00’de küçük tiyatroseverler için sahnelenecek. (0326 6134990)

 

SAMSUN

 

  • Samsun Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM), İzmir Devlet Tiyatrosu (DT), “Bit Yeniği” adlı oyunu Samsunlu izleyicilerle buluşturacak. Georges Feydeau’nun yazdığı, Ali Hürol’un yönettiği oyunda, “Kocasının kendisini aldattığını düşünen bir kadın, kocasını tuzağa düşürmek isterse neler olur” sorusu etrafında gelişen oyun, yanlış anlamalar ve birbirine oyun oynayanların yaşattığı karmaşayla oluşan eğlenceli olayları anlatıyor. Oyun, 30 Nisan ve 1 Mayıs’ta AKM Büyük Salon’da Samsunlu sanatseverlerin beğenisine sunulacak. (0362 431 21 00)

 

İZMİR

 

İzmir Devlet Tiyatrosu bugün izleyicilerinin karşısına üç oyunla çıkacak. ‘Canlanan Masallar’ ve ‘Huzur Çıkmazı’ Konak Melek Ökte’de perde diyecek. Tiyatroseverler Konak Sahnesi’nde de ‘Peron’ adlı oyunu izleyebilecekler.

 

Müzik

 

İSTANBUL

 

  • Nardis Jazz Club’ta bu akşam Tamer Temel Quintet saat 21.30’da, yarın Burak Bedikyan Band saat 21.30’da, çarşamba günü Mark Alban Lotz 5tet feat Sibel
    Köse saat 21.30’da, perşembe günü Ozan Musluoğlu “Mingus Project” saat 21.30’da, cuma ve cumartesi günü Roy Haynes “Fountain of Youth Band” saat 22.30’da. (0212 244 6327)
  •  İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Marek Pijarowski yönetiminde cuma günü saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0216 467 36 00)
  • Borusan Müzik Evi’nde Electrosonic City 3.0 perşembe günü saat 20.00’de, cuma günü İstanbul Gitar Ensemble saat 20.00’de, cumartesi günü Emre Elivar saat 20.00’de. (0212 336 32 71)
  • Ghetto’da yarın Nicola Conte Combo feat. Anıl Şallıel, Aycan Teztel, Ferhat Öz, Şenova Ülker saat 21.45’te, perşembe günü Murat Ak Albüm Lansmanı saat 21.45’te, cuma günü 100 Derece & Sattas saat 22.45’te, cumartesi günü Austrian Waves Vol.1: Sawoff Shotgun(Live) & G.Rizo(Live) saat 23.00’te. (0212 251 75 01)
  • İş Sanat’ta Macar Oda Orkestrası & Kristóf Baratı & Mischa Maisky & Lily Maisky & Sascha Maisky perşembe günü saat 20.00’de. (0212 316 10 83)
  • İTÜ Stadyumu’nda Justin Bieber konseri perşembe günü saat 19.30’da.
    Küçükçiftlik Park’ta David Guetta cumartesi günü saat 18.00’de. (0212 231 30 45)
  • Haliç Kongre Merkezi’nde New York Filarmoni Orkestrası cuma ve cumartesi günü saat 20.30’da. (0212 311 11 11)
  • Salon İKSV’de yarın Duke Ellington saat 21.30’da, çarşamba günü The Radio Dept saat 21.30’da, cuma günü The Ringo Jets saat 22.30’da, cumartesi günü
    Efterklang saat 22.30’da. (0212 334 07 00)
  • Jolly Joker’de yarın Kent saat 21.00’de, çarşamba günü Multitap saat 21.00’de, cuma günü Işın Karaca saat 22.00’de, cumartesi günü Athena saat 22.00’de.
    (0212 249 07 49)
  • Akbank Sanat’ta yarın Tuluğ Tırpan Trio saat 20.00’de. (0212 252 35 00-01)
    Fulya Sanat’ta perşembe günü Beethoven Keman Piyano Sonatları Gecesi saat 20.00’de. (0212 215 60 37)

 

ANKARA

 

  • CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Antonio Pirolli yönetiminde vereceği “İtalyan Film Müzikleri” konseri, 2 ve 3 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0312 309 13 43)
  • ATO Cogresium Ankara’da, Sevda Cenap And Müzik Vakfı’nca düzenlenen “30. Uluslararası Ankara Müzik Festivali”nin kapanış konseri “Mahler/Binler Senfonisi” 30 Nisan’da, saat 20.30’da. (0312 290 17 75)
  • Jolly Joker Ankara’da, Athena konseri 3 Mayıs’ta saat 22.00’de, Gökhan Tepe konseri 4 Mayıs’ta saat 22.00’de, Resul Dindar konseri 8 Mayıs’ta saat 21.00’de, Wishbone Ash konseri 10 Mayıs’ta saat 22.00’de, Murat Dalkılıç konseri 11 Mayıs’ta saat 22.00’de,
  • Haluk Levent konseri 17 Mayıs’ta saat 22.00’de, Levent Yüksel konseri 18 Mayıs’ta saat 22.00’de, Smokie konseri 24 Mayıs’ta saat 22.00’de, Yaşar konseri 25 Mayıs’ta saat 22.00’de, Işın Karaca konseri 31 Mayıs’ta saat 22.00’de.

 

 

Kaynak : [-]

Benzer Kategoriler