Nerede Olursanız Olun ; 22 Nisan – 29 Nisan arası sanatla olun !

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Nar Sanat Öğrencileri 24 Nisan günü saat 14:00’da Nar Sanat Galerisinde klasik müzik dinletisi yapacaktır.

SERGİ

sanatİSTANBUL

 

  • Faruk Cimok’un sergisi 22 Nisan – 5 Mayıs tarihleri arasında Beşiktaş Belediyesi Ortaköy Kültür Merkezi’nde.
  • Natali Aydar’ın sergisi 23 – 30 Nisan tarihleri arasında CKM’de.
  • Ayça Telgeren’in “Sen Dönünceye Kadar Bende Saklı” isimli sergi 25 Nisan – 25 Mayıs tarihleri arasında Galerist’te.
  • Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrenci Sergisi isimli sergi 22 Nisan’a kadar Galeri Işık’ta.
  • Nikita Alexeev’in “Avrasya Şarkıları” isimli sergisi 22 Nisan’a kadar Kuad Galeri’de.
  • Yurdaer Altıntaş, Ferit Özşen, Gürol Sözen, Evren Karayel Gökkaya’nın “Karma/Karışık” isimli sergisi 22 Nisan’a kadar arnavutkoyartgallery’de.
  • Nesrin Sağlam’ın sergisi 24 Nisan’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde.
  • Ferzan Genç Çuhadaroğlu’nun sergisi 25 Nisan’a kadar Tolga Eti SanatEvi’nde. (0216 368 26 79)
  • Aslı Sungu’nun “Four Sermons to the Dead” isimli sergisi 25 Nisan’a kadar Pi Artworks Tophane’de.
  • Nazan Erkmen’in “Düşler ve Karabasanlar” isimli sergisi 26 Nisan’a kadar Teşvikiye Akyol Sanat Galerisi’nde.
  • Yusuf Katipoğlu’nun “Selam Olsun Benden” isimli sergisi 26 Nisan’a kadar Galatea Art’ta.
  • Adelaide Di Nunzio’nun “Tanrılar ve Tanrıçalar” isimli sergisi 26 Nisan’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da.
  • Başkalarının Hayatı. Tekrar ve Hayatta Kalmaisimli karma sergi 27 Nisan’a kadar Akbank Sanat’ta.
  • Mehmet Güleryüz’ün “Göz Göre Göre” isimli sergisi 27 Nisan’a kadar The Empire Project’te. (0 212 292 59 68)
  • Elif Öner’in “Hikayenin yarısını siz zaten biliyorsunuz” isimli sergisi 27 Nisan’a kadar .artSümer’de.
  • Geçmişten Geleceğe İz Bırakan Türkan Şoray Fotoğrafları Sergisi 27 Nisan’a kadar Kale Outlet Center’da.
  • Alper Aydın, Mehmet Dere, Fırat Engin, Sibel Horoda’nın “İsimsiz II” isimli sergisi 27 Nisan’a kadar Pilevneli Project’te. (0 (212) 259 03 94)
  • Berkay Buğdanoğlu’nun “Grigori” isimli sergisi 28 Nisan’a kadar Mixer’de.
  • Deniz Toroman’ın “Kuşların Dansı+İstanbul” isimli sergisi 28 Nisan’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)
  • Burcu Yağcıoğlu’nun “Fuzuli Canavarlar” isimli sergisi 28 Nisan’a kadar C.A.M Galeri / Akaretler’de. (0212 245 79 75)
  • Prix Pictet: Güç isimli sergi 28 Nisana kadar İstanbul Modern’de.
  • Türk Opera-Bale Tarihinin Duayen Dekoratörlerinden Tasarım Seçkilerikapsamında Türk Operasında Dekor Resimleri sergisi 30 Nisan’a kadar Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda.
  • Fatma Tülin’nin sergisi 30 Nisan’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde.
  • Filiz Karsan’ın sergisi 30 Nisan’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde.(0212 225 23 37)
  • Nurhan Altay’ın “Fantazi Demişken…” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde.
  • Mustafa Özel’in “İnsan, Kendi Hayatı” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde.
  • Hasan Pehlevan’ın “Eşit” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar MERKUR’de.
  • Fahri Sümer’in sergisi 30 Nisan’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde.
  • Yılmaz Zenger’in “İşlevden Soyuta” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar ARK Kültür’de. (0212 243 07 89)
  • Nehar Tüblek’in sergisi 30 Nisan’a kadar İBB Karikatür ve Mizah Merkezi’nde.
  • Ebru Ela Ercan’ın “3 element” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Istanbul Art Platform’da.
  • Fernando Botero, Enzo Fiore, Fabrizio Plessi ’nin sergisi 30 Nisan’a kadar AB Art Space’de.
  • ’Red Kit Kadıköy’desergisi 30 Nisan’a kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde.
  • Kim Yong Moon’un “Totemler Kapadokya’da” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Mimar Sinan Güzel SanatlarÜniversitesi Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi Sarnıç Galeriler’de.
  • Sevinç Altan ve Leman Sevda Darıcıoğlu’nun “Tuhaf” isimli sergisi 2 Mayıs’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)
  • Mehmet Güreli’nin “Yol Uzun Değilse Uyunmaz” isimli sergisi 2 Mayıs’a kadar Türker Art’ta. (0 (212) 296 53 25)
  • Alper Bıçaklıoğlu’nun “Duvar” isimli sergisi 2 Mayıs’a kadar Mabeyn Gallery’de. (0 (212) 261 60 60
  • Hale Tenger’in sergisi 4 Mayıs’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)
  • Mehmet Tekin’in sergisi 4 Mayıs’a kadar Karşı Sanat’ta.
  • Mustafa Günen’in sergisi 4 Mayıs’a kadar istanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)
  • Muhsin Kut’un “Çatılar” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)
  • İnci Ertuğ’un “Düşün Zamanı” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. (0212 252 05 35)
  • Fatih Alkan’ın “Penn Hakkında Kısa Bir Film” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Galeri x-ist’te.
  • Fevzi Karakoç’un “Dünyanın görüldüğü yer” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Arte İstanbul’da.
  • Neş’e Erdok’un sergisi 4 Mayıs’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)
  • Ledün Nasır’ın Mavi-Yeşil sergisi 5 Mayıs’a kadar Galeri Espas’ta. (0212 227 70 17)
  • Ceyda Güler’in “Seslerin İzdüşümü” isimli sergisi 5 Mayıs’a kadar Planet of Art Gallery’de. (0212 224 74 31)
  • Peter Zimmermann’ın “Chrome” isimli sergisi 6 Mayıs’a kadar Dirimart’ta.
  • Gökçe Özer’in seramik heykel sergisi 6 Mayıs’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde.
  • Şiir Özbilge’nin “Kaostin – Hafriyat” isimli sergisi 7 Mayıs’a kadar Galeri G-art’ta.
  • Murat İrtem’in “Kaostin – Hafriyat” isimli sergisi 7 Mayıs’a kadar Olcayart’ta.
  • Faruk Bil’in “Gizli Ben’ler” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 90 81)
  • Reha Yalnızcık’ın “Piri Reis’in Gitmediği Diyarlar” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde. (0 212 246 24 96)
  • Peruze Yiğit’in “Renkler, Yüzler, Sokaklar” isimli sergisi 9 Mayıs’a kadar Adahan İstanbul’da.
  • Memet Güreli’nin “Fragmanlar” isimli sergisi 9 Mayıs’a kadar Adasanat Etkinlik Salonu’nda.
  • Richard Smeets’in “Yüzleşmeler: Birey ve Hayat” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Rezan Has Müzesi’nde.
  • Göçebe Bağımsız Sanatçı İnisiyatifi’nin “KAÇIRMA | KIDNAPPED” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Asfalt Art Gallery’de.
  • Şirin İris ve Gülhis Diptaş’ın cam bezeme sergisi 10 Mayıs’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.
  • Yıldız Şermet’in “Çizginin Tabiatı-II” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)
  • Abbas Akhavan’ın sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri Mana’da.
  • Metehan Özcan’ın sergisi 11 Mayıs’a kadar Elipsis Gallery’de
  • Ekrem Kahraman’ın “Açık Adres” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Renart Sanat Galerisi’nde.
  • Gazi Sansoy’un sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri İlayda’da.
  • Ed van der Elsken’in “Sol Yakada Aşk” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Empire Project’in Poligon Galerisi’nde.
  • Ekrem Kahraman’ın “Açık Adres” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Renart’ta.
  • Peggy Atherton, Maria Bartolo, Annie Davey, Dolanbay, Ben Joiner, Natasha Kidd, Pete Owen, Raine Smith ve Kerry Stewart’ın “I Do” isimli sergisi 12 Mayıs’a kadar Pg Art Gallery’de.
  • Bahar’ isimli karma sergi 15 Mayıs’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
  • Modernlik? Fransa ve Türkiye’den Manzaralar isimli karma sergi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de.
  • İnci Furni’nin “Her Gün Aynı Şey” isimli sergisi 18 Mayıs’a kadar Rampa’da.
  • Carole Sionnet ve Pier Gajewski’nin “Mavi Kent” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde.
  • Elif Çelebi’nin “eşzamansız” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.
  • El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 242 38 13)
  • Bizden ve Onlardan 27isimli sergi 1 Haziran’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde.
  • Emre Hüner’in “Aeolian” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)
  • Nikita Alexeev’in “Avrasya Şarkıları” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar KUAD’da. (0212 227 00 08)
  • Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.
  • İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuza kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)
  • Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.
  • Geçmiş ve Geleceksergisi İstanbul Modern’de.
  • Gençlik Buluşması isimli sergi UPSD Galerisi’nde bugün açılıyor.ANKARA
  • Cengiz Savaş – resim, heykel – 24 Nisan’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
  • Arzu Eş – resim – 24 Nisan’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
  • Hüseyin Arıcı – resim – 25 Nisan’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)
  • Halil Akdeniz – resim – 27 Nisan’a dek – Galeri Akdeniz’de. (0 312 441 29 99)
  • Mahmut Turgut – fotoğraf – 30 Nisan’a dek – Yenimahalle Belediyesi Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde. (0 312 444 93 64)
  • Neşe Lüleç – resim – 3 Mayıs’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)
  • ‘2. Dünya Sanat Günü/İnmek mi, çıkmak mı?/Merdiven – resim – 3 Mayıs’a dek – Galeri Sanatyapım’da. (0 312 222 19 06)
  • Bubi – resim – 4 Mayıs’a dek – Güler Sanat’ta. (0 312 236 21 22)
  • Ege Aydan – resim – 5 Mayıs’a dek – Peker Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 30 03)
  • aurence Forbin – resim – 8 Mayıs’a dek – Galeri Siyah Beyaz’da. (0312 467 72 34)
  • Nisan Kedileri – resim – 8 Mayıs tarihleri arasında – Bilkent Üniversitesi Kütüphane Sanat Galerisi’nde. (0 312 266 44 72)
  • Hale Karpuzcu – resim – 26 Mayıs’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)
  • Engin İnan – resim – 30 Mayıs tarihleri arasında – Arete Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 08 81)
  • Atlas Sergileri III – baskı resim – 31 Mayıs’a dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 5 04)

TİYATRO
İSTANBUL

  • Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Herkesin Bildiği Sırlar” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 1’de
  • Sessizlik” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Sihirli Hediyeler” bugün 14.00, salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi, pazar 12.00 ve 14.00. Küçük Sahne’de
  • Kurban” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde
  • “Ay Ecesi” perşembe 20.00, Üsküdar Stüdyo Sahne’de
  • “Michelangelo” salı, çarşamba, perşembe 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde
  • “Benerci Kendini Niçin Öldürdü” cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)
  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Mesut İnsanlar Fotoğrafhanesi” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30.
  • Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “İstanbul Efendisi” çarşamba, perşembe, cuma 20.00,
  • cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Haldun Taner Sahnesi’nde “Perşembenin Hanımları” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30.
  • Ümraniye Sahnesi’nde “Toros Canavarı” çarşamba, perşembe, cuma 20.00,cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30.
  • Ümraniye Sahnesi’nde “Hıdrellez” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30.
  • Ü. K. Yılmazer Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Hamdi Bey” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. (0212 455 39 00)
  • Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Külhanbeyli Müzikali” perşembe, cuma 20.30.
  • Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Carrar Ana’nın Silahları” çarşamba 20.30, “Medeni Hali: Kadın” perşembe 20.30, “Şişman Domuz” cuma 20.30, “4×4” cumartesi 20.30. (0212 414 96 47)
  • Ortaoyuncular’da “Masal Müfettişi” cuma 20.00, cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)
  • Dostlar Tiyatrosu’nun “Sivas93” oyunu cuma 20.30. (0 212 231 39 16)
  • Oyun Atölyesi’nde “Oda ve Adam” bugün 20.30, “Testosteron” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)
  • Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nda “Asi Kuş” salı 20.30 Yunus Emre Kültür Merkezi, cuma 21.00 Şişli Trump Towers Mall. (0 212 240 43 44)
  • Kumbaracı50’de “Evaristo” bugün 20.30, salı, çarşamba 20.30, “Katilcilik” perşembe, cuma, cumartesi 20.30. (0 212 243 50 51)
  • Duru Tiyatro’da “Arapsaçı” bugün 20.30, “Nafile Dünya” cumartesi 20.30, “Cadılar” pazar 15.00. (0 216 338 56 86)
  • Mekân Artı’da “Ölü Aktörler – Normal” salı 20.30, “That Face” perşembe, cuma 20.30, “Kırmızı Dükkân” cumartesi 15.30 ve 20.30, pazar 15.30. (0 212 224 57 56)
  • Maya Cüneyt Türel Sahnesi’nde “Meymenetsiz Musibet” bugün 20.30, “
  • Biz Küçükken Babamla Oyunlar Oynardık”, perşembe 20.30,
  • “Bir Kadın Uyanıyor” cuma 20.30, “Maviydi Bisikletim” cumartesi 15.00, “İntihar mı Cinayet mi?” cumartesi 20.30, “Ölüm Diyalogları” pazar 18.00. (0 212 252 74 52)
  • Tiyatroadam’ın “Babaannem 100 Yaşında” perşembe 20.30’da Ortaköy Kültür Merkezi Afife Jale Sahnesi. (0 212 236 10 27)
  • Tiyatro Hal’de “Yaka Beyaz” bugün 20.30, “Adiller” cuma 20.30 (0212 274 74 78)
  • İkinciKat’ta “Barselo” çarşamba 20.30 (0 212 292 32 47)
  • ANKARA
  • Ankara Halk Tiyatrosu’nda, Ankara Deneme Sahnesi oyuncularının sahnelediği “Şeyh Bedreddin” adlı oyun, her pazartesi saat 20.00’de. (0 312 385 32 71)
  • Akün Sahnesi’nde, “Memleketimden
  • MÜZİKİSTANBUL
  • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Nar Sanat Öğrencileri 24 Nisan günü saat 14:00’da Nar Sanat Galerisinde klasik müzik dinletisi yapılacak.  Adres için lütfen TIKLAYINIZ.
  • Nardis Jazz Club’te Okay Temiz bugün 21.30 (0212 244 63 27)
  • Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde Borusan Quartet bugün 22.00 (0 216 346 15 31)
  • Bostancı Gösteri Merkezi’nde Duman salı 18.00
    (0 216 362 11 61)
  • Beyoğlu Hayal Kahvesi ’nde Ceylan Ertem çarşamba 22.30 (0 212 245 63 13)
  • İKÜ Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde Ayla Erduran (keman), Alexander Rudin (çello), Devlet Sanatçısı Ayşegül Sarıca (piyano)’dan oluşan trio, perşembe 20.00
  • Jolly Joker’de Gece Yolcuları perşembe 21.00, Cem Adrian cuma 22.00, Yeni Türkü cumartesi 22.00 (0 212 249 07 49)
  • Ghetto’da Büyük Ev Ablukada cuma 22.45
    (0 212 251 75 01)
  • Tim Show Center’da Sezen Aksu, Ara Dinkjian ve Fahir Atakoğlu cuma, cumartesi 21.00 (0 212 286 66 86)
  • Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda Taşkın Doğanışık ve Nail Yavuzoğlu cuma 20.00, Taşkent Teraneleri Grubu Geleneksel Özbek Müzik Gecesi cumartesi 20.00. (0 212 232 98 30)

OPERA BALE

İSTANBUL

  • Kadıköy Süreyya Operası’nda salı günü saat 13.00’de “Fındıkkıran” çocuk balesi, çarşamba, perşembe ve cuma günleri 20.00’de, cumartesi günü saat 16.00’da “Şen Dul” adlı opera, pazar günü saat 11.00 ve 14.00’te “Fındıkkıran” adlı çocuk balesi sahnelenecek. (0 216 346 15 31)

Fulya Sanat’ta salı günü 20.00’de “Otello” adlı bale, çarşamba günü saat 10.00’de “Seyahatname” adlı modern dans gösterisi sahnelenecek. (0212 215 60 37)

 

  • ANKARA
  • Opera Sahnesi’nde, “Sevginin Bedeli/bale” 25 Nisan’da saat 20.00’de, “Arda Boyları/modern dans” 24 Nisan’da saat 20.00’de, “Çocuk Balesi 23 Nisan Temsili” 23 Nisan’da saat 20.00’de, “Ankara Devlet Balesi ve Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü Dünya Dans Günü Temsili/bale” 29 Nisan’da saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)
  • Operet Sahnesi’nde, “Fantastik/müzikal” 23 Nisan’da saat 20.00’de, “Tutto Mozart/konser” 28 Nisan’da saat 20.00’de, “Ayur Trio/konser” 30 Nisan’da saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)
  • Leyla Gencer Opera Sahnesi’nde, “Bremen Mızıkacıları/müzikli çocuk oyunu” 28 Nisan’da saat 11.00’de, “Çocuk ve Gençlik Korosu Konseri” 23 Nisan’da saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)SAMSUN
  • Samsun Devlet Opera ve Balesi, 25 Nisan Perşembe akşamı Opera Sahnesi’nde özel bir konser gerçekleştirecek. Kıvanç Tepe’nin eseri olan “Bu Vatan Bizim” adlı eserin sunulacağı konserin orkestra şefliğini de yine Kıvanç Tepe yapacak. Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin orkestrası, korosu ve solistlerinin katılımıyla gerçekleşecek konserde sunulacak “Bu Vatan Bizim” adlı eser Kurtuluş Mücadelesi’nin öncesini ve sonrasını konu alıyor. (0362 431 50 03)

 Kaunak :[-]

Benzer Kategoriler