Nerede Olursanız Olun ; 17 Aralık – 27 Aralık Arası Sanatla Olun !

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde cumartesi günü Erkan Oğur-İsmail Hakkı Demircioğlu saat 20.30’da dinlenebilir.

 

sanat duyuru

İstanbul- Sergi
İSTANBUL

■ Kutlukhan Perker’in “Metafor” isimli sergisi 18 Aralık – 8 Ocak tarihleriarasında ENKA Dr. Clinton Vickers Sanat Galerisi’nde.

■ Değişen Zamanların Mimarı Edoardo de Nari 1874 – 1954 isimli sergi 18 Aralık – 20 Nisantarihleri arasında İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)

■ Jose Manuel Navia’nın “İspanya: UNESCO Dünya Mirası” isimlifotoğraf sergisi 19 Aralık – 12 Ocak tarihleri arasında Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)

■ Smet Efe’nin “Biriktirdiklerim” isimli sergisi 19 Aralık – 5 Ocak tarihleriarasında Caddebostan Kültür Merkezi’nde.

■ Abdulkadir Öztürk’ün sergisi 21 Aralık – 19 Ocak tarihleri arasında TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

■ Bashir Borlakov, Canan, Cevdet Erek, Katsumi Hayakawa, Emre Hüner, Meltem Işık, Ahmet Doğu İpek, Lee Jinju, Robert Longo, Stefan Thiel, Erinç Seymen, Jennifer Steinkamp, Pae White ve Burcu Yağcıoğlu’nun sergisi 21 Aralık – 23 Şubat tarihleri arasında Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)

■ Seza Paker’in “Huzur Denizi” isimli sergisi 20 Aralık – 12 Ocak tarihleriarasında Galerist’te. (0 212 252 1896)

■ Serkan Taycan’ın “Kabuk” isimli sergisi 20 Aralık – 19 Ocak tarihleriarasında Elipsis Gallery’de. (0212 249 48 92)

■ Alpin Arda Bağcık, Egemen Bostancı, Buğra Erol, Dilek Gökçen, Volkan Kızıltunç’un sergisi 20 Aralık – 17 Şubat tarihleri arasında Plato Sanat’ta. (0212 444 76 96)

■ Gökhan Deniz’in “Hangisi Daha Gerçek” isimli sergisi 17 Aralık’a kadar Çağla Cabaoğlu Gallery’de. (0212 291 37 91)

■ Beril Anılanmert’in “Entropi” isimli sergisi 17 Aralık’a kadar Galeri Işık’ta.

■ Işıl Gönen’in sergisi 17 Aralık’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)

■ Gökçe Oflu’nun “Dokuları Duyumsamak” sergisi 18 Aralık’a kadar Galeriartist’te.

■ Selva Cerit Emiroğlu’nun sergisi 18 Aralık’a kadar Bakırköy Belediyesi İspirtohane Kültür Merkezi’nde.

■ Nadia Arditti ve Mahmut Karatoprak’ın “Gizem” isimli sergisi 21 Aralık’a kadar Art212’de.

■ Arsen Kanbak’ın sergisi 21 Aralık’a kadar Tünel Sanat Galerisi’nde.

■ Sezgin Malkoç’un sergisi 21 Aralık’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 91 63)

■ Onur Gülfidan’ın “Harika Günler” isimli sergisi 22 Aralık’a kadar .artSümer’de. (0 212 249 1035)

■ Erinç Seymen’in “Tohum ve Mermi” isimli sergisi 22 Aralık’a kadar Rampa’da. (0212 327 08 00)

■ Ahmet Sel’in “Davutpaşa Orta 3” isimli sergisi 23 Aralık’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)

■ Mustafa Bayar’ın resim sergisi 23 Aralık’a kadar Akmerkez Zemin Çarşı’da.

■ Hayri Ağan’ın “Yolculuk” isimli sergisi 23 Aralık’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)

■ Özel Getronagan Ermeni Lisesi 125. kuruluş yıldönümü sergisi 23 Aralık’a kadar Özel Getronagan Ermeni Lisesi’nde. (0212 244 05 03)

■ Suat Akdemir’in “Emin misin” isimli sergisi 24 Aralık’a kadar MERKUR’de. (0212 225 37 37)

■ Doğu Çankaya’nın “Yeni Dünya Düzeni” isimli sergisi 24 Aralık’a kadar Galeri/Miz’de. (0 212 241 76 66)

■ Cansen Ercan’ın sergisi 25 Aralık’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)

■ Kristin Saleri’nin retrospektif sergi 25 Aralık’a kadar rh+artgallery’de.

■ Ümit Çamaş’ın sergisi 25 Aralık’a kadar Çamaş Art Gallery’de. (0216 385 00 15)

■ Zübeyde Arda Şahinbaş’ın “ZÜP” isimli sergisi 26 Aralık’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)

■ Fikret Otyam’ın “Hoşça Kal İstanbul” isimli sergisi 27 Aralık’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde.

■ Emine Turan’ın “On İki” isimli sergisi 27 Aralık’a kadar Galeri Espas’ta.

■ Tayfun Akgül’ün “Yüzde Yüz Montaj” isimli karikatür sergisi 28 Aralık’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.

■ Funda Tarakçıoğlu’nun resim ve heykel sergisi 28 Aralık’a kadar Vakıfbank İstanbul Genel Müdürlük Fuayesi’nde. (0212 316 70 70)

■ Ekoloji IV Gecenin Günü isimli sergi 29 Aralık’a kadar Açıkekran Yeni Medya Sanatları Galerisi’nde. (0212 230 74 92)

■ 13. kÜÇÜK şEYLER isimli sergi 29 Aralık’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)

■ Sandra Schafer’in sergisi 29 Aralık’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)

■ Nezaket Ekici’nin “Imagine” isimli sergisi 29 Aralık’a kadar PiArtworks’te. (0212 293 71 03)

■ F. Erdoğan Sarma’nın heykel sergisi 29 Aralık’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. (0212 265 38 51)

■ Ahmet Güneştekin’in “Yüzleşme” isimli sergisi 30 Aralık’a kadar Antrepo No 3’te.

■ Aysel Alver’in “Retro” isimli sergisi 30 Aralık’a kadar Galeri İlayda’da. (0212 243 31 00)

■ Korhan Karaoysal’ın sergisi 30 Aralık’a kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi Operation Room’da.

■ Xchristakos’ın “Ciddi-Yet-Siz-Lik” isimli sergisi 30 Aralık’a kadar Deyim Sanat Galerisi’nde.

■ Ruhi Su Karikatür Sergisi 30 Aralık’a kadar Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde.

■ Adnan Çoker’in “Minimal Simetri III” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)

■ Reflex isimli karma sergi 31 Aralık’a kadar Nakkaş Sanat Galerisi’nde. (0212 516 52 22)

■ Cam Heykel Sergisi31 Aralık’a kadar Artisan’da. (0212 247 90 81)

■ Altan Çelem’in “Burası Değilse, Hiçbir Yer” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde.

■ Burhan Özer, Ayşe Kızıltan, Dilşad Atasoy, Kamil Kaptan, Tülay Sayılgan’ın karma resim sergisi A&B Eğitim Hizmetleri Salonu’nda 31 Aralık’a dek (0212 287 37 50)

■ Murathan Özbek’in “İN” isimli sergisi 2 Ocak 2013’e kadar the hall’de. (0212 245 69 22)

■ Mihriban Mirap’ın sergisi 4 Ocak’a kadar

Olcay Art’ta. ( 0 216 411 17 13)

■ Nilgün Tüzüntürk’ün “Maria Magdalena 2” isimli sergisi 4 Ocak’a kadar Galatea Sanat Galerisi’nde. (0 212 245 80 38)

■ Veli Sapaz’ın sergisi 4 Ocak’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0 216 362 18 26)

■ Abdurrahman Öztoprak’ın sergisi 5 Ocak 2013’e kadar Elgiz Müzesi’nde.

■ Jale Çelik’in “Hiç” isimli sergisi 5 Ocak 2013’e kadar Gallery LiNART’ta.

■ Attila Durak’ın “Echoes of the Street” isimli sergisi 5 Ocak’a kadar GALERİARTİST’te. (0 212 227 68 52)

■ Alev Ebüzziya’nın sergisi 5 Ocak’a kadar Galeri Nev’de.

■ Mahmut Karatoprak’ın “Suyun Boğulduğu Yer” isimli sergisi 5 Ocak’a kadar Galeri Selvin’de. (0 212 263 74 81)

■ Ceylan Öztürk’ün “Gördüm” isimli sergisi 5 Ocak’a kadar Daire Galeri’de. (0 212 252 52 59)

■ Serkan Çalışkan, Olga Alexopoulou, Sedat Akdoğan’ın “Doğanın Arzu Nesnesi” isimli sergisi 5 Ocak’a kadar Art Suites Gallery’de. (0 212 251 55 61)

■ Altın Çocuklar – 16. – 19. Yüzyıl Avrupası’ndan Portreler isimli sergi 6 Ocak 2013’e kadar Pera Müzesi’nde.

■ Haluk Özden’in sergisi 6 Ocak’a kadar Bali Sanat Galerisi’nde. (0216 688 88 78)

■ Süleyman Saim Tekcan’ın sergisi 6 Ocak’a kadar Mabeyn Galeri’de. (0212 261 6060)

■ Monet’nin Bahçesi isimli sergi 6 Ocak 2013’e kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.

■ Tünel Berlin-İstanbul isimli sergi 6 Ocak 2013’e kadar Arte İstanbul Sanat Galerisi’nde. (0 212 292 80 45)

■ Evren Erol’un “Kendini Bulus” isimli sergisi 6 Ocak 2013’e kadar artgalerim’de.

■ DunHuang’ın Renkleri: İpek Yolu’na Açılan Büyük Kapıisimli sergi 7 Ocak 2013’e kadar MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.

■ Zeki Kıral’ın “Sanatta 66. Yıl” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Galeri İdil’de. (0212 283 23 83)

■ Orhan Taylan’ın “2012 Çalışmaları” isimli sergisi 9 Ocak’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)

■ Bedri Rahmi Eyüboğlu, Mehmet Pesen, Ruzin Gerçin ve Reha Yalnızcık’ın sergisi 10 Ocak’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde.

■ Iván Navarro’nun “Tünelin Ucundaki Işık” isimli sergisi 12 Ocak’a kadar Egeran Galeri’de. (0 212 251 1251)

■ Pawel Althamer’in “6 Heykel” adlı sergisi 12 Ocak’a kadar Galeri Mana’da. (0 212 243 66 66)

■ Erdoğan Zümrütoğlu’nun “Kozmatik Şiddet” isimli sergisi 12 Ocak’a kadar The Empire Project’te. (0 212 292 59 68)

■ Canan Dağdelen’in “an_uzam” isimli sergisi 12 Ocak’a kadar Galeri Apel’de.

■ Şenol Yorozlu’nun sergisi 12 Ocak’a kadar Galeri Oda’da. (0 212 259 22 08)

■ Derya Kılıç’ın “Bilmek, Görmek…” isimli sergisi 12 Ocak’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.

■ Milas Çomakdağ’ın sergisi 12 Ocak’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0 212393 81 11)

■ Candaş Şişman’ın sergisi 13 Ocak’a kadar Pg Art Galeri’de. (0212 252 80 00)

■ Joachim Schmeisser’in fotoğraf sergisi 19 Ocak 2013’e kadar Immagis Galeri’de.

■ Bakış – Portre Fotoğrafının Değişen Yüzüisimli sergi 20 Ocak 2013’e kadar İstanbul Modern’de.

■ Magdalena Abakanowicz’in “İnsanlık Serüveni” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar Akbank Sanat’ta.

■ Gogi Çagelişvili’nin “İstanbul” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 252 68 12).

■ Mustafa Ata’nın sergisi 30 Ocak’a kadar Mustafa Kemal Merkezi – Beşiktaş Çağdaş Salonları’nda.

■ Nejat Türkmen’in “Duvarın Diyalektiği” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar C.A.M. Galeri’de. (0212 245 79 75)

■ Manzara Hakkında isimli karma sergi 31 Ocak’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0212 232 38 13)

■ Mustafa Ata’nın sergisi 31 Ocak’a kadar Mustafa Kemal Merkezi – Beşiktaş Çağdaş Salonları’nda.

■ Bir Başkentin Su Yolları isimli sergi 18 Şubat’a kadar Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde.

■ Çin Hazineleri Sergisi 20 Şubat’a kadar Topkapı Sarayı’nda.

■ Çin mağara sanatı sergisi 20 Şubat’a kadar MSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.

■ Joseph Kosuth’un “Uyanma” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar Kuad Galeri’de.

■ 1952 – 2012 Sualtına Işık Tutanlarsergisi 28 Şubat’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)

■ Biz Bu Memleketi Seninle Sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.

■ İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)

BODRUM

■ Cuma Ocaklı’nın “Çağa Direnen Senaryosuz Resimler” sergisi 23 Aralık’a kadar Bodrum Nurol Sanat Galerisi’nde

ANKARA

■ Aykut Öz – heykel – 21 Aralık’a dek – Ankara Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde. (0 312 417 56 59)

■ Mehmet Erbil – resim – 27 Aralık’a dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)

■ Galeri Sanatyapım 30. Yıl Sergisi – resim – 28 Aralık’a dek – Galeri Sanat Yapım’da. (0 312 222 19 06)

■ Orhan Gürel – resim – 28 Aralık’a dek – Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)

■ Ümit Gezgin – resim – 28 Aralık’a dek – Aysel Gözübüyük Sanat Galerisi’nde. (0 312 241 06 95)

■ Nükhet Atar – baskıresim – 28 Aralık’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0312 466 05 40)

■ Koleksiyonlardan – resim – 30 Aralık’a dek – Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

■ Yusuf Toprak – resim – 30 Aralık’a dek – Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

■ 2. Gençler Arası Resim Yarışması – resim – 30 Aralık’a dek – Mustafa Ayaz Müzesi ve Plastik Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 285 89 98)

İZMİR

■ Bilge Göksel’in resim sergisi 19 Aralık’a kadar Çetin Emeç Sanat Galerisi’nde.

■ Ahmet Ertuğ’un “Sessizliğin Yankısı” adlı fotoğraf sergisi 30 Aralık’a dek Arkas Sanat Galerisi’nde izlenimde.

MERSİN

■ Timya Sanat Grubu’nun, “Gelenekselden Moderne Karma Sergi”si, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi hafta boyu izlenebilecek. (0324 2389500)

Opera- Bale

İSTANBUL

■ Süreyya Operası’nda perşembe günü saat 20.00’de ve cumartesi günü saat 16.00’da Genç Werter’in Acıları balesi görülebilir. (0216 346 15 31)

ANKARA

■ Opera Sahnesi’nde, “Don Giovanni/opera” bugün saat 20.00’de, “Karyağdı Hatun/opera” 19 Aralık’ta saat 20.00’de, “Amazonlar/bale” 20, 22 Aralık’ta saat 20.00’de, “Arda Boyları/modern dans” 29 Aralık’ta saat 20.00’de, “Çanakkale Oratoryosu/konser” 27 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

■ Leyla Gencer Opera Sahnesi’nde, “Sihirli Dünya/çocuk müzikali” 23 Aralık’ta saat 11.00’de, “Uyuyan Güzel/çocuk müzikali” 30 Aralık’ta saat 11.00’de. (0 312 324 68 01)

SAMSUN

■ Samsun Devlet Opera ve Balesi’nde (SDOB) La Boheme adlı opera, 17 Aralık Perşembe, Madama Butterfly adlı opera 22 Aralık Cumartesi günü saat 20.00’de Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Büyük Sahne’de sahnelenecek. (0 362-431 50 00)

Müzik

İSTANBUL

■ Nardis Jazz Club’da bu akşam Güç Başar Gülle “İlk Renk” saat 21.30’da, yarın ODTÜ Caz Gecesi 21.30’da, çarşamba günü Burak Bedikyan Trio saat 21.30’da, perşembe günü Nezih Yeşilnil Trio saat 21.30’da, cuma günü Luis Ernesto Gomez y La Descarga Band saat 22.30’da, cumartesi günü Elif Çağlar Muslu Quintet saat 22.30’da. (0212 244 63 27)

■ Salon İKSV’de yarın akşam Dark Dark Dark – Lower Den saat 21.30’da, cuma günü Yasemin Mori saat 22.30’da, cumartesi günü Mabel Matiz saat 22.30’da. (0212 334 07 00)

■ Jolly Joker İstanbul’da yarın akşam Parti İstanbul – Ege Çubukçu saat 21.00’de, çarşamba günü Haluk Levent saat 21.00’de, perşembe günü Gölge Hayat saat 21.00’de, cuma günü Yaşar saat 22.00’de, cumartesi günü Gökhan Tepe saat 22.00’de. (0212 249 07 49)

■ Babylon’da çarşamba günü Paris Combo saat 21.30’da, perşembe günü Magazine @Lounge Vol.1saat 21.00’de ve Paris Combo saat 21.30’da, cuma günü New Cool Collective ve Rob Manga saat 23.00’te, cumartesi günü Bangkok Recordings saat 22.00’de. (0212 292 73 68)

■ Ghetto’da perşembe günü Korhan Futacı ve Kara Orkestra saat 21.30’da, perşembe günü ghetto The Party with burusvilis saat 23.00’te, cumartesi günü New York Ska Jazz Ensemble saat 22.30’da dinlenebilir. (0212 251 75 01)

■ Hayal Kahvesi’nde bu akşam Onur Ataman ve Altay Oktar saat 22.30’da ve Flexible saat 00.30’da, yarın akşam Ceyl’an Ertem saat 22.30’da ardından Fair Play saat 00.30’da, çarşamba günü Fuat Güner Project saat 22.30’da ve Özge Fışkın saat 00.30’da, perşembe günü Bulutsuzluk Özlemi saat 22.30’da sonrasında RadioLux saat 00.30’da, cuma günü Suzan Kardeş ve Bekriya Band saat 22.30’da ve Nev saat 00.30’da, cumartesi günü Coldplay Tribute Band “Coldplace” saat 22.30’da ve Soul Stuff saat 00.30’da, pazar günü Erdem Akakçe Band saat 00.30’da. (0212 245 10 48)

■ Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bu akşam Şeb-i Aruz Mevlevi Ayini saat 20.00’de, perşembe günü Leonard Elschenbroich – Alexei Gyrnyuk saat 20.00’de, cumartesi günü CRR İstanbul Senfoni Orkestrası “Paganini Re Major Keman Konçertosu” saat 20.00’de, pazar günü Nail Yavuzoğlu All Star Jazz Band saat 20.00’de görülebilir. (0212 231 54 97)

■ Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde cumartesi günü Erkan Oğur-İsmail Hakkı Demircioğlu saat 20.30’da dinlenebilir.

■ İstanbul Bronx’ta cuma günü saat 23.30’da Jay Jay Johanson görülebilir.

■ Refresh The Venue’de cuma günü Büyük Ev Ablukada saat 22.00’de. (0212 346 20 60)

■ Fulya Sanat Merkezi’nde Piano Trio Forte topluluğu konseri Perşembe akşamı saat 20’de dinlenebilir. (0212 215 60 29)

■ Fulya Sanat Merkezi’nde cuma günü İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Paul Mann yönetiminde saat 20.00’de sahnede olacak. Solist Hüseyin Sermet. (0212 215 60 29)

■ İş Sanat Kültür Merkezi’nde çarşamba günü The Puppini Sisters saat 20.00’de, cumartesi günü Isabelle Faust ve Alexander Rudin ve Alexander Melnikov saat 20.00’de. (0212 316 10 83)

■ Enka’da yarın saat 20.30’da İstanbul Devlet Opera Balesi’nin sahneye koyduğu “Wolfgang ve Lorenzo” adlı müzikal oyun izlenebilir.

ANKARA

■ Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan Demet Gürhan (soprano) ve Elif Bakkalcıoğlu Tosun’un (piyano) vereceği konser 29 Aralık’ta saat 13.30’da. (0 312 442 30 50)

■ CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Ferenc Gabor yönetiminde vereceği, Gabor Tarkövi’nin (trompet) solist olarak yer alacağı konser, 20 ve 21 Aralık’ta saat 20.00’de.
(0 312 309 13 43)

Tiyatro

İSTANBUL

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Çirkin” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Sezuan’ın İyi İnsanı” salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Açıl Kafam Açıl” salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.00, Küçük Sahne’de “Herkesin Bildiği Sırlar” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Sidikli Kasabası” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Michelangelo” perşembe, cumartesi 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Ay Ecesi” salı, çarşamba, cuma 20.00, pazar 15.00. (0212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Toros Canavarı” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Şark Dişçisi” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” perşembe, cuma 14.00, cumartesi, pazar 12.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Buluşma Yeri” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30. Ümraniye Sahnesi’nde “Büyünün Gözleri” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Kabare” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Mutfak Söyleşileri” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. (0212 455 39 00)

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesinde “Külhanbeyli Müzikali” perşembe 20.30, “Hangisi Babası” cuma, cumartesi 20.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” cumartesi 11.00. “Hoşu’nun Utancı” pazar 11.00, “www.askbu-mu.com” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” çarşamba, cuma 20.30, “Carrar Ana’nın Silahları” cumartesi 20.30 (0212 414 96 47)

■ Dostlar Tiyatrosu’nda “Ben Bertolt Brecht” bugün Kadıköy Halk Kültür Merkezi 20.30, pazar 16.00 Trump Towers Tiyatro Salonu, “Nereye Gidiyoruz?” cuma 21.00 Trump Towers Tiyatro Salonu (0 212 253 67 11)

■ Tiyatro Kartela’nın “Peri Devden Korkuyor” oyunu bugün saat 20’de Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde (0212 245 19 48)

■ Ortaoyuncularda “İşsizler Cennete Gider” cuma 20.00, “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0212 251 18 65)

■ Oyun Atölyesi’nde “Pandaların Hikâyesi” perşembe, cuma 20.30, cumartesi, pazar 16.00. (0216 345 39 39)

■ Kumbaracı50’de “Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi” bugün 20.30, salı 20.30, “Kara Sohbet” çarşamba 20.30, “Fail-i Müşterek” perşembe 20.30, “Gerçek Hayattan Alınmıştır” cuma, cumartesi 20.30, çocuk oyunu “Çok Soğuk” pazar 13.00 (0212 243 50 51)

■ Tiyatro Perada “Ah Smyrna’m, Güzel İzmir’im” cuma, cumartesi, pazar 20.00, salı 20.30’da da Caddebostan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

■ Tiyatro Boyalı Kuş’un “Matmazel Julie” oyunu salı 20.30 Sahne Cihangir, “Çıkmaz Sokak” cuma 20.30 Sahne Cihangir.

■ İkincikatta “Korku Tüneli” bugün, “Yalnızlar Kulubü” cuma, cumartesi 20.30. (0212 292 32 47)

■ Duru Tiyatro’da “Aşk Her Yerde” cumartesi 20.30, “Suç ve Ceza” cumartesi 20.30 Duru Tiyatro Alt Salon, konuk tiyatro, müzikli oyun “Başarılı Karılarıma Borçluyum” pazar 19.00. (0216 338 56 86)

■ Mekân Artı’da “Şiddet Üçlemesi 2 – Şeker” bugün 20.30, “Bizde Yok!” salı 20.30, “Çok Hücreli Bölünen” çarşamba, perşembe 20.30 (0212 224 57 56)

ANKARA

■ Akün Sahnesi’nde, “Nâzım Hikmet’in Memleketimden İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo” 18, 22, 25 ve 29 Aralık’ta saat 20.00’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 20-28 Aralık tarihleri arasında saat 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları/çocuk oyunu” 22, 23, 29 ve 30 Aralık’ta saat 11.00’de. (0 312 427 19 71)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 30 Aralık’ta saat 11.00’de, “Yosunlar” 18-29 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)

■ Büyük Tiyatro’da, “Hürrem Sultan” 23 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Aşk Hastası” 25, 28 Aralık’ta saat 20.00’de, 30 Aralık’ta saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Cyrano De Bergerac” 22 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Narnia Günlükleri/gençlik oyunu” 23 Aralık’ta saat 15.00’te, 26 ve 27 Aralık’ta saat 11.00’de, “Fosforlu Cevriye/müzikal” 25-30 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 240 00 91)

■ Küçük Tiyatro ’da, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 20, 21, 23, 25, 28 ve 30 Aralık’ta saat 11.00’de, “Toros Canavarı/Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu” 18-22 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Ben Ödüyorum” 25-29 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu ’nda, “Eudice’nin Elleri” 22 Aralık’a dek saat 18.30’da, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” 25-29 Aralık tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

■ Stüdyo Sahne’de, “Bir Kahve Molası-Karıncalar” 18, 21 Aralık’ta saat 20.00’de, 23 Aralık’ta saat 15.00’te, “Jerry ve Tom” 25, 28 Aralık’ta saat 20.00’de, 30 Aralık’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” 26, 27 Aralık’ta saat 20.00’de, 29 Aralık’ta saat 15.00’te, “Yastık Adam” 19, 20, Aralık’ta saat 20.00’de, 22 Aralık’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

■ Şinasi Sahnesi ’nde, “Dolores Claiborne” 29 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” 19, 21, 28, 30 Aralık’ta saat 11.00’de, Ferhan Şensoy’un sahnelediği “Ferhangi Şeyler” adlı oyun 12 ve 13 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ Mavi Sahne ’de, “Gıres/müzikal” 21, 22 Aralık’ta saat 20.00’de, 23 Aralık’ta saat 17.00’de, “Tuluatmasyon/Her Şey Doğaçlama Komik Gösteri” 29 Aralık’ta saat 20.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 28 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 241 02 33)

■ Tiyatro Pembe Kurbağa’da, “Hiçyemez Prenses” adlı çocuk oyunu 22 Aralık’ta saat 12.00’de, “Bebek Tiyatrosu/Evden Kaçan Soba/0-3 yaş arası için” adlı çocuk oyunu 23 Aralık’ta saat 12.00’de. (0 312 418 02 98)

■ ODTÜ Kültür Kongre Merkezi’nde, “Adalet, Sizsiniz” adlı oyun 22 Aralık’ta saat 20.30’da, 23 Aralık’ta saat 16.00’da. (0 312 210 41 51)

SAMSUN

■ Samsunlu sanatseverler İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu Sophokles’in yazdığı, Sabahattin Ali’nin Türkçeye çevirdiği, Kenan Işık’ın uyarladığı ve yönettiği Antigone adlı ödüllü oyunu 18-19 Aralık Salı ve Çarşamba günleri saat 20.00’de AKM Büyük Sahne’de izleyebilecekler. (0 362-431 31 00)

ADANA

■ Adana Devlet Tiyatrosu , sezon açılışını yaptığı “Ah-u Zelha” adlı oyunu yarından itibaren yeniden sahneleyecek. Oyun çarşamba, perşembe ve cuma günleri 20.00’de, cumartesi ise 15.00 ve 20.00’de Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde yinelenecek. Zeynep Kaçar’ın yazdığı, Fırat Demirağ’ın yönettiği, “Dış Ses” adlı oyunu Fuaye Sahne’de çarşamba, perşembe ve cuma günleri 18.00’de sahnelemeyi sürdürecek olan ADT oyuncuları, çarşamba günü 14.00, pazar günü 11.00’de de, “Define Adası” adlı müzikli güldürülü çocuk oyunu ile küçük tiyatroseverlerin karşısında olacak. (0322 3523355)

İSKENDERUN

■ İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu, “İki Karışık Bir Kabare” adlı müzikal oyunu yeniden sahneleyecek. Seyfettin Babat’ın yazdığı, Sabit Güldür’ün müziklerini yaptığı ve Didem Yücelen ile Hakan Koşal’ın seslendirdiği müzikli güldürüde, İBŞT oyuncuları Özer Yüksel, Seyfettin Babat, Tamer Aytan, Eda Babat, Birsen Özer, Gamze Çakmak, Lina Arusoğlu, Hakan Koşal, Yonca Karpuz, Utku Palta, Şule Ataman Sayın rolleri paylaşıyor. Oyun, İskenderun Belediyesi Tiyatrosu’nda cumartesi günü 14.30’da sahnelenecek.

Benzer Kategoriler