Nerede Olursanız Olun ; 13 Nisan – 19 Mayıs arası sanatla olun !

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası Sascha Goetzel’in şefliğinde “Bir Divanın İzinde…” başlıklıkonserle bu akşam saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde.

 SERGİ

İSTANBUL

  • sanat duyuru

    sanat duyuru

    Ali Özhan Güneş’in “Cenneti Dikizlerken” isimlisergisi 14 Mayıs – 12 Haziran tarihleri arasındaTeşvikiye Sanat Galerisi’nde.

  • Mabeyn Gallery ÖzelKoleksiyon Sergisi 14 Mayıs – 6 Haziran tarihleri arasında Mabeyn Gallery’de.
  • Tutku Bulutbeyaz’ın “Supermarket” isimli sergisi 14 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında Galeri Artist’te.
  • Filiz Öztürk’ün “Birleşebilen Zıtlıklar” isimli sergisi 14 Mayıs – 2 Haziran tarihleri arasında Galeri Selvin’de.
  • Kemal Tufan’ın “instru-mental II” isimli sergisi 15 Mayıs – 7 Haziran tarihleri arasında Pg Art Gallery’de.
  • Selim Birsel, Mel Bochner, İlhan Koman, Frank Nitsche, Charles Sandison’ın “İşaret, Sembol, İmge” isimli sergisi 16 Mayıs – 19 Temmuz tarihleri arasında Egeran Galeri’de.
  • Elvin Karaaslan’ın “Kısmen/Part Of” isimli sergisi 16 Mayıs – 15 Haziran tarihleri arasında Galeri İlayda’da.
  • Ayça Akalın’ın sergisi 16 – 22 Mayıs tarihleri arasında Bahariye Sanat Galerisi’nde.
  • Erdal Ateş’in “Karşı Duvarlar” isimli sergisi 16 Mayıs – 15 Haziran tarihleri arasında Renart’ta.
  • Elvin Karaaslan’ın “Kısmen” isimli sergisi 17 Mayıs – 15 Haziran tarihleri arasında Galeri Ilayda’da.
  • Y.Bahadır Yıldız’ın sergisi 17 Mayıs – 22 Haziran tarihleri arasında Galeri Apel’de.
  • ‘Bahar’ isimli karma sergi 15 Mayıs’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
  • Ahad Saadi’nin sergisi 15 Mayıs’a kadar Doğuş Üniversitesi’nde.
  • Modernlik? Fransa ve Türkiye’den Manzaralar isimli karma sergi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de.
  • Defne Tesal’ın “Cam Kenarı” isimli sergisi 17 Mayıs’a kadar GaleriArtist Çukurcuma’da.
  • Şenay Sönmez’in “Tombullar” isimli sergisi 17 Mayıs’a kadar Demirtaş Ceyhun Kültür ve Sanat Merkezi’nde.
  • İnci Furni’nin “Her Gün Aynı Şey” isimli sergisi 18 Mayıs’a kadar Rampa’da.
  • Nevin Ergen’in “Gelenekselden Moderne” isimli sergisi 18 Mayıs’a kadar Cihangir Sanat Galerisi’nde.
  • Feyza Zeybek’in “Nature Mort” isimli sergisi 18 Mayıs’a kadar Akyol Art Center’da.
  • Jale Yılmabaşar’ın 50. Sanat Yılı Resimleri Sergisi 18 Mayıs’a kadar Galeri Işık’ta.
  • Filiz Pelit’in “Düşlerinle Büyü…” isimli sergisi 18 Mayıs’a kadar Terakki Sanat’ta.
  • Fatih Merter’in “Pasajlar” isimli sergisi 18 Mayıs’a kadar Ekavart Gallery’de.
  • Merih Yıldız’ın “Kentin Tanığı” isimli sergisi 19 Mayıs’a kadar ESPAS’ta.
  • Serdar Kaynak’ın “Belirsizlikler” isimli sergisi 19 Mayıs’a kadar artgalerim’de.
  • TİO İLAR 6 – Kanat Açarken isimli sergi 19 Mayıs’a kadar Sismanoglio Megaro binasında.
  • 100 yılda İSTANBUL’un değişen 100’üisimli sergi 19 Mayıs’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.
  • Otuzüç İstanbul isimli fotoğraf sergisi 20 Mayıs’a kadar Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde.
  • Işık Gönen’in “Balık Deryanın İçinde, Deryadan Habersiz” isimli sergisi 20 Mayıs’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde.
  • Carole Sionnet ve Pier Gajewski’nin “Mavi Kent” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde.
  • Aslı Altınışık’ın “Sert Ama Sessiz” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde.
  • Devrim Erbil ile iki kızı Çiğdem Erbil ve Renk Martin Erbil’in “Üç Erbil/Üç Yorum” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Saint-Benoit Fransız Lisesi Sergi Salonu’nda.
  • Gülseren Südor’un “Özgürlük Üzerine Alegoriler” isimli sergisi 24 Mayıs’a kadar Galateaart’ta.
  • Elif Çelebi’nin “eşzamansız” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.
  • Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun sergisi 25 Mayıs’a kadar Galeri Diani’de.
  • Yiğit Yazıcı’nın “E Cosi – İşte Böyle” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Gallery LiNART’ta.
  • Bülent Yüksel’in “Kültürümüzde Keçe Var” isimli fotoğraf sergisi 25 Mayıs’a kadar Fotoğraf Evi’nde.
  • Mustafa V. Koç ve Süha Derbent’in “Yaşamın Ta Kendisi” isimli fotoğraf sergisi 25 Mayıs’a kadar Sabiha Gökçen Havaalanı’nda.
  • Funda Alkan’ın “Kafes” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Daire Galeri’de.
  • Neslihan Pala’nın sergisi 25 Mayıs’a kadar Mine Sanat’ta.
  • Emel Kurhan’ın “Fantastik” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar artSümer’de.
  • Melis Ağazat’ın “Çimen Ezgisi” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Pilevneli Project’te.
  • Ayça Telgeren’in “Sen Dönünceye Kadar Bende Saklı” isimli sergi 25 Mayıs’a kadar Galerist’te.
  • Ayetullah Sümer sergi 25 Mayıs’a kadar İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi’nde.
  • El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 242 38 13)
  • Gülseren Südor’un “Özgürlük üzerine alegoriler” isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Galatea Art Gallery’de.
  • Özlem Örs’ün “Yolda” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar Arkeopera Sanat Galerisi’nde.
  • Ziya Tacir’in “Rum Yetimhanesi” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar MERKUR’de.
  • Gülcan Karadağ’ın sergisi 29 Mayıs’a kadar İstanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)
  • Pertev Boyar’ın aile koleksiyonundan oluşan resim sergisi 31 Mayıs’a kadar Güneş Sigorta Sanat Galerisi’nde.
  • Emin Çizenel, Zekeriya Sarıbatur, Mehmet Ayanoğlu, Serkan Yüksel, Kemal Seyhan’ın “Özet” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde.
  • Ahmet Yeşil’in “Görsel Dokunuşlar 3” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde.
  • Münire Özbey’in resim ve Şeniz Özbey’in fotoğraf sergisi 31 Mayıs’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.
  • Sınırlar Yörüngeler 13 sergisi 31 Mayıs’a kadar Siemens Sanat’ta.
  • Bizden ve Onlardan 27isimli sergi 1 Haziran’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde.
  • İpek Kurşuncu’nun “Sirk Kasabadan Ayrıldı” isimli sergisi 1 Haziran’a kadar ALAN İstanbul’da.
  • Benden Ne İstiyorsam Onu Yapisimli sergi 2 Haziran’a kadar Mixer’de.
  • Emir Uras’ın “Kutsal” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar C.A.M. Galeri’de.
  • Azim Looker’ın “Şamanik Seyirlerin Işıl Işıl Resimleri” isimli sergi 3 Haziran’a kadar Galeri Park Art İstanbul’da.
  • Abdülkerim Bozan’ın “Yaşam Çığlığı” sergisi 3 Haziran’a kadar Türker Art’ta.
  • Emir Uras’ın “Kutsal-Sacred” isimli sergisi 6 Haziran’a kadar C.A.M Galeri’de.
  • Kemal Tufan’ın “instru-mental II” isimli sergisi 7 Haziran’a kadar Pg Art Gallery’de.
  • Esat Tekand’ın “Otobiyografik Karalamalar 2” isimli sergisi 8 Haziran’a kadar 44A Galeri’de.
  • Nazif Topçuoğlu’nun sergisi 8 Haziran’a kadar Galeri Nev’de.
  • Tuğrul Selçuk’un “Hikâyesiz Heykeller” sergisi 9 Haziran’a kadar Arte İstanbul’da.
  • Emre Hüner’in “Aeolian” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)
  • Nikita Alexeev’in “Avrasya Şarkıları” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar KUAD’da. (0212 227 00 08)
  • Shirin Neshat’ın sergisi 15 Haziran’a kadar Dirimart’ta.
  • Ansen’in “İttifak” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Galeri x-ist’te.
  • Fantastik Makineler isimli sergi 16 Haziran’a kadar İstanbul Modern’de.
  • Filiz Tokcan’ın sergisi 16 Haziran’a kadar G-Art Galeri’de.
  • Nancy Atakan’ın “Ayna Ayna Söyle Bana” isimli sergisi 22 Haziran’a kadar PiArtworks’te. (0212 293 71 03)
  • C.M. Kösemen, Deniz Üster ve Yuşa Yalçıntaş’ın “Başıbozuk” sergisi 22 Haziran’a kadar The Empire Gallery’de.
  • Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran’a kadar Adalar Müzesi’nde.
  • İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)
  • Manola Valdes’in sergisi 21 Temmuz’a kadar Pera Müzesi’nde.
  • Oryantalizmin 1001 Yüzüisimli sergi 11 Ağustos’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.
  • Mat Collishaw’un “Hayalet Görüntü” isimli sergisi 11 Ağustos’a kadar ARTER’de.
  • Volkan Aslan’ın “Hatırlamayı Unutma” isimli sergisi 11 Ağustos’a kadar ARTER’de.
  • Yerelde Modernler sergisi 11 Ağustos’a kadar SALT Galata’da.
  • Ege’den Karadeniz’e Ortaçağ Limanları isimli fotoğraf sergisi 6 Ekim’e kadar Rahmi Koç Müzesi’nde.
  • Yakın Menzil isimli karma fotoğraf sergisi 27 Ekim’e kadar İstanbul Modern’de.
  • Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.
  • Geçmiş ve Geleceksergisi İstanbul Modern’de.
  • Gençlik Buluşması isimli sergi UPSD Galerisi’nde bugün açılıyor.Sanat haber duyuru

ANKARA

  • Derya Saatçıoğlu – resim – bugün sona eriyor – Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)
  • Deniz Korkmaz – resim – 14 Mayıs’a dek – Kursat Sanat Galerisi’nde. (0 312 475 44 99)
  • Fatih Karakaş – resim – 15 Mayıs’a dek – Galeri Soyut A Salonu’nda. (0312 438 86 70)
  • Ayhan Çetin&Kemal Topçu – resim – 15 Mayıs’a dek – Galeri Soyut B Salonu’nda. (0 312 438 86 70)
  • Özgür Kaptan – seramik – 15 Mayıs’a dek – Galeri Soyut C Salonu’nda. (0 312 438 86 70)
  • Avrupalı Naif Ustalar – resim – 21 Mayıs’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0312 468 86 70)
  • Deniz Onur Erman – seramik – 24 Mayıs’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)
  • Erdal Ateş – resim – 25 Mayıs’a dek – Galeri Akdeniz’de. (0 312 441 29 99)
  • Hale Karpuzcu – resim – 26 Mayıs’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)
  • Engin İnan – resim – 30 Mayıs tarihleri arasında – Arete Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 08 81)
  • Reşat Ceylan – resim – 30 Mayıs’a dek – Mandolin Sanat Merkezi’nde. (0 312 439 93 53)
  • Atlas Sergileri III – baskı resim – 31 Mayıs’a dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 5 04)
  • Mustafa Delioğlu – resim – 31 Mayıs’a dek – Galeri Sanatyapım’da. (0 312 222 19 06)
  • Ilgaz Özgen Topçuoğlu – resim – 31 Mayıs’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)
  • Mustafa Ayaz – resim – 4 Haziran’a dek – Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 285 89 98)
  • Nevnesi 2013/Kafa Kâğıdı – resim – 5 Haziran tarihleri arasında – Galeri Nev’de. (0 312 215 80 50)
  • Dilara Şahin – resim – 9 Haziran’a dek – Galeri Polart’ta. (0 312 468 28 31)
  • Nursun Sakal – resim – 10 Haziran’a dek – Krişna Sanat Galerisi’nde. (0 312 418 02 53)
  •  Bahar Karması – resim – 10 Haziran’a dek – İsmail Altınok Sanat Merkezi’nde. (0 312 475 44 99)
  • Mustafa Ata – resim – 14 Haziran’a dek – Güler Sanat’ta. (0 312 236 21 22)

İZMİR

Art Shop Sanat Galerisi, 16 Mayıs’a dek Abidin Dino Desen Sergisi’ni ağırlayacak.
İş Sanat İzmir Galerisi, 1 Haziran’a dek Zahit Büyükişliyen’in resimlerine ev sahipliği yapacak.
Plastik Sanatlar Sergisi, İzmir Resim Heykel Müzesi Turgut Pura Salonu’nda 20 Mayıs’a dek izlenimde. Aynı mekân 21 Mayıs’a dek, Semral Sağlam’ın resim sergisine ev sahipliği yapacak.
Dünyaca ünlü Türk ressamlarının 100 eserinin sergilendiği “Türk Resminin 100 Yüzü” sergisi 19 Mayıs’a dek Bornova Belediyesi Dramalılar Köşkü’nde.
Lapis Sanat Evi’nin minyatür ve tezhip sergisi, 19 Mayıs’a dek Bostanlı Güzel Sanatlar Parkı’nda.

GAZİANTEP

“2. Uluslararası Ressamlar Buluşması” yerli ve yabancı 23 ressamın katılımıyla 16 Mayıs’ta Sanko Sanat Galerisi’nde başlayacak. Ahmad Canaan, Prof. Dr. Ahmet Abd Elkarem, Prof. Dr. Ahmet Özol, Prof. Dr. Alaybey Karaoğlu, Prof. Dr. Ali Candaş, Aslı Özen, Prof. Dr. Basri Erdem, Durmuş Ali Akça, Gülay Yüksel, Jonal Buenafe, Maestro Pippo Buscemi, Magdalena Maler, Nihat Kahraman, Prof. Dr. Nilgün Nilay Büyükişleyen, Doç. Dr. Numan Arslan, Prof. Dr. Nur Gökbulut, Prof. Dr. Ramiz Aydın, Reyhan Abacıoğlu, Sandra Sourez, Teymur Ağalıoğlu, Wit Boguslawski, Yusuf Toprak ve Prof. Dr. Zahit Büyükişleyen’in yağlıboya, suluboya ve karakalem çalışmalarının yer alacağı sergi 31 Mayıs’a dek sanatseverlerin izlenimine açık tutulacak. (0342 336 60 66)


ADANA

Atölye Artnesrin ve Atölye Canavarları’nın, “Resim ve Cam Füzyon Sergisi” 17 Mayıs günü 18.30’da AÇS Sanat Galerisi’nde açılacak. Sergi, 23 Mayıs’a dek izlenime açık olacak.
(0322 453 44 45)

OPERA BALE

Sanat haberleriİSTANBUL

Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda “Kremlin Devlet Sarayı Kremlin Balesi” cumartesi günü saat 20.00’de. (0212 232 98 30)
Süreyya Operası’nda “Hürrem Sultan” balesi perşembe günü saat 20.00’de ve cumartesi günü saat 16.00’da. (0216 346 15 31)
Fulya Sanat’ta Minifest yarından itibaren perşembe gününe kadar görülebilir. (0212 215 60 37)

ANKARA

Opera Sahnesi’nde, “Tosca/opera” bugün saat 20.00’de, “Saraydan Kız Kaçırma/opera” 15 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Rigoletto/opera” 20, 22, 25 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Arda Boyları/modern dans” 23 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Wagner Konseri/konser” 24 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

MERSİN

Mersin Devlet Opera ve Balesi yarın 20.00’de, Giacomo Puccini’nin, “Madama Butterfly” operasını seslendirecek. 3 perdelik bale 20.00’de sahnelenecek. (0324 237 91 30)

MÜZİK

İSTANBUL

  • Nardis Jazz Club’te bu akşam Berkant Çelen Trio saat 21.30’da, yarın Okay Temiz & Hakan Ali Toker & Carlo Mascolo saat 21.30’da, çarşamba günü Berulella saat 21.30’da, perşembe günü Yaz Baltacıgil Trio saat 21.30’da, cuma günü Luis Ernesto Gomez y La Descarga Band saat 22.30’da, cumartesi günü Selen Beytekin Project saat 22.30’da. (0212 244 63 27)
  • İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası şef Orhun Orhon yönetiminde cuma günü saat 20.00’de “Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Ulusal Genç Yetenekler Yaylı Sazlar Yarışması” konseri ile Fulya Sanat Merkezi’nde.(0212 215 60 37)
  • Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası Sascha Goetzel’in şefliğinde “Bir Divanın İzinde…” başlıklı konserle bu akşam saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0216 467 36 00)
  • Süreyya Operası’nda bu akşam “Virtüözler -Metropoller” saat 20.00’de. (0216 346 15 31)
  • İş Sanat’ta perşembe günü Michel Camilo & Tomatito saat 20.00’de. (0212 316 10 83)
  • Salon İKSV’de yarın Koray Candemir saat 21.30’da. (0212 334 07 00)
  • Ghetto’da yarın “Nesin Vakfı İçin Herkes Akustik” gecesi saat 21.30’da, çarşamba günü Dinar Bandosu saat 21.45’te, cumartesi günü FourinthePocket saat 23.30’da. (0212 251 75 01)
  • Jolly Joker’de bu akşam Cansu saat 21.00’de, yarın Engin Gürkey saat 21.00’de, çarşamba günü Haluk Levent saat 21.00’de, cuma günü Feridun Düzağaç saat 22.00’de, cumartesi günü Gökhan Türkmen saat 22.00’de. (0212 249 07 49)
  • Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda çarşamba günü CRR Türk Müzik Topluluğu – Türk Müziğinde Oda Müziği Eserleri saat 20.00’de. (0212 231 54 97)
  • Küçükçiftlik Park’ta cuma günü Depeche Mode konseri saat 21.00’de, cumartesi günü Joe Satriani konseri ise saat 20.00’de başlayacak. (0212 231 30 45)
  • Milli Reasürans’ta Şemsa İdil Ural, yarın akşam saat 20.00’de.

ANKARA

CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef David Gimenez yönetiminde vereceği, Lakatoş Çigan Grubu’nun katılacağı “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” konseri, 19 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0 312 309 13 43)

Jolly Joker Ankara’da, Haluk Levent konseri 17 Mayıs’ta saat 22.00’de, Levent Yüksel konseri 18 Mayıs’ta saat 22.00’de, Smokie konseri 24 Mayıs’ta saat 22.00’de, Yaşar konseri 25 Mayıs’ta saat 22.00’de, Işın Karaca konseri 31 Mayıs’ta saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

TİYATRO

İSTANBUL

  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 29. Gençlik Günleri kapsamında F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Albayın Karısı” bugün 14.00,
  • “Deli Dumrul” 19.00, “Körler” salı 14.00, “Yastık Adam” 19.00,
  • “Ayak Takımı Arasında” çarşamba 14.00,
  •  “Kadınlar Matinesi” 19.00. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde
  • “Zaman ve Conway Ailesi” salı 19.00,
  • “Midas’ın Kulakları” çarşamba 14.00,
  • “MedeniyetTiyatrosu” çarşamba 19.00,
  • “Romeo ve Juilet” perşembe 14.00,
  • “Cimri” perşembe 19.00,
  •  “Eşeğin Gölgesi” cuma 14.00.
  •  Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde “Romeo ve Juliet” salı 19.00,
  • “Dava” çarşamba 19.00,
  •  “6. Otel” perşembe 19.00,
  •  “Duvarların Ötesi” cuma 19.00,
  •  “Tahmin Et” cumartesi 19.00. Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde
  • “Büyüyünce Kendim Olacağım” bugün 14.00 ve 19.00,
  • “Yok Artık” salı 19.00,
  • “Evet Diyen Hayır Diyen” çarşamba 19.00. (0212 455 39 00)
  • Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” cuma 20.00, “Masal Müfettişi” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)
  • Oyun Atölyesinde “Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince Ama Şimdi İyi” salı 20.30,
  • Testosteron” çarşamba, perşembe, cuma 20.30, “Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi” cumartesi 20.30 (0 216 345 39 39)
  • Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nun “Kaplumbağa” oyunu cuma 16.00 Caddebostan Kültür Merkezi, cumartesi 21.00 Trump Towers Mall’da. (0 212 240 43 44)
  • Kumbaracı50de “Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi” bugün, salı 20.30,
  • “Yokuş Aşağı Emanetler” çarşamba 20.30,
  • “Bekleme Salonu” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30, pazar 15.00. (0 212 243 50)
  • Duru Tiyatroda “Sondan Sonra” cumartesi 20.30, “Nafile Dünya” pazar 16.00. (0 216 338 56 86)
  • Mekân Artı’da “Şiddet Üçlemesi 2 – Şeker” salı 20.30, “Kozalar” perşembe 20.30,
  • Şiddet Üçlemesi 1 -Ayna” cuma 20.00 ve 21.30, “Şahmeran’ın bacakları” cumartesi 20.30. (0 212 224 57 56)
  • Tiyatro Hal’de “The Love Story of Romeo ve Juliet” bugün ve yarın 20.30,
  • “100” çarşamba 20.30,
  • “Ormanlardan Hemen Önceki Gece” perşembe 20.30,
  • “Adiller” cuma 20.30,
  • “Largo Desolato” cumartesi 20.00,
  •  “Parti” pazar 18.00. (0212 274 74 78)

ANKARA

  • Ankara Halk Tiyatrosu’nda, Ankara Deneme Sahnesi oyuncularının sahnelediği “Şeyh Bedreddin” adlı oyun, her pazartesi saat 20.00’de. (0 312 385 32 71)
  • Akün Sahnesi’nde, “Nâzım Hikmet’in Memleketimden İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo” 14 ve 18 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 15, 17 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları/çocuk oyunu” 16, 18, 19 Mayıs’ta saat 11.00’de. (0 312 427 19 71)
  • Altındağ Tiyatrosu’nda, “Kanlı Nigar/Diyarbakır DT” 19 Mayıs’a dek, cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)
  • Büyük Tiyatro’da, “Kerbela” 14 Mayıs’ta saat 20.00’de, 19 Mayıs’ta saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)
  • Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Cyrano de Bergerac” 14, 15, 16, 17, 18 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Üç Şehzade/çocuk oyunu” 18, 19 Mayıs’ta saat 11.00’de. (0 312 240 00 91)
  • Küçük Tiyatro’da, “Ben Ödüyorum” 14, 15, 16, 17 Mayıs’ta saat 20.00’de, 18 Mayıs’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 14, 19 Mayıs’ta saat 11.00’de. (0 312 311 11 69)
  • Oda Tiyatrosu’nda, “Krem Karamel” 14, 15, 16, 17, 18 Mayıs’ta saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)
  • Stüdyo Sahne’de, “Jerry ve Tom” 17, 18 Mayıs’ta saat 20.00’de, 19 Mayıs’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
  • İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” 15, 16 Mayıs’ta saat 20.00’de, 18 Mayıs’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
  • Şinasi Sahnesi’nde, “Aklımdaki Kadınlar” 14, 15, 16, 17 Mayıs’ta saat 20.00’de, 18 Mayıs’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 19 Mayıs’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
  • Mavi Sahne’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 15, 16, 17 Mayıs’ta saat 20.30’da, “Cinfikir/çocuk oyunu” 18 Mayıs’ta saat 13.00’te. (0 312 241 02 33)

ADANA

Adana Gösteri Sanatları Merkezi Tiyatrosu, Sadık Şendil’in yazdığı, “Kocamın Nişanlısı” adlı komedi oyunu, 14, 15 ve 16 Mayıs günleri 20.30’da Çukurova Belediyesi Doğal Park Açık Hava Tiyatrosu’nda sahneleyecek. Aile içindeki sevgi bağının, mizahi yönleriyle ele alındığı oyun, ücretsiz olarak izlenebilecek. (0322 457 07 80)
Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu, “9 Canlı” adlı oyunu sahnelemeyi sürdürüyor. Tayfun Türkeli’nin yazdığı, Tamer Gözüdeli’nin yönettiği oyun çarşamba günleri 20.00’de Seyhan Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşturuluyor. (0322 432 74 74)
Kaktüs Sanat Merkezi, “Meyveli Palyaço”yu sahnelemeyi sürdürüyor. Hakan Hançerli’nin yönettiği, “Meyveli Palyaço” adlı müzikli güldürülü çocuk oyunu, her cumartesi saat 14.00’te Kaktüs Sanat Merkezi’nde, hafta içinde ise okullar da yineleniyor. (0322 459 91 59)

İSKENDERUN

İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, Ülker Köksal’ın yazdığı, Özer Yüksel ve Tamer Aytan’ın yönettiği, “Bir Garip Oyun” adlı oyunu cuma günü 19.30’da bir kez daha sahneleyecek. Oyunda Arzu Aydoğan, Gamze Çakmak, Gönül İriş, İbrahim Kırat, Nihan Kızılkaya, Özer Yüksel, Seyfettin Babat, Şule Ataman Sayın ve Tamer Aytan’ın rol üstleniyor. İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, tek perdelik “Bir Gece Ansızın Geldiler” adlı müzikli oyunu da sahnemeyi sürdürüyor. İbrahim Kırat ve Seyfettin Babat’ın yönettikleri oyunun müziklerini Sabit Güldüren yaptı, şarkıları ise Didem Yücelen ve Süreyya Palta seslendirdi. Oyun, cumartesi günleri 11.00’de küçük tiyatroseverler için sahneleniyor. (0326 613 49 90)

GÖSTERİ SÖYLEŞİ

İSTANBUL

  • Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Cumhuriyet Kadınları Derneği’nce düzenlenen söyleşi 18 Mayıs’ta, Prof. Dr. Işıl Bulut’un katılacağı “Aile İçi İletişim” başlıklı söyleşi 24 Mayıs’ta saat 18.30’da, yazar Mustafa Ekmekçi’yi anma töreni 25 Mayıs’ta saat 14.00’te, Engin Aygün’ün katılacağı “Başkent Sualtı Günleri” başlıklı söyleşi 28 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0 312 442 30 50)
  • 16. Uluslararası 16. İstanbul Kukla Festivali kapsamında bugün Fransız Kültür Merkezi’nde “Theatre van de Droom” saat 09.30- 11.00 arasında,
  • “Doğa Koleji”’nin gösterisi saat 13.00’de, “Companiya Jordi Bertran” ise saat 19.30’da, yarın “Sparkle Theatre” Şişli Terakki Lisesi’nde saat 09.30- 11.00 arasında,
  • “Companiya Jordi Bertran” Doğa Kolejinde saat 10.30’da, “Cengiz Özek Gölge Tiyatrosu” Zapyon Lisesi’nde saat 14.00’te,
  •  “Kocaeli Şehir Tiyatrosu” Fransız Kültür Merkezi’nde saat 19.30’da, “Christoph Bochdansky” Garaj İstanbul’da saat 14.00 ve 20.30’da,
  • çarşamba günü “Sparkle Theatre” Su Sanat’ta saat 11.00’de, “Riserva Canini” Fransız Kültür Merkezi’nde 11.00 ve 19.30’da, “Kadro Pa” Şermola Performans’ta saat 21.00’de,
  • perşembe günü “Sparkle Theatre” Fransız Kültür Merkezi’nde saat 10.30’da, “Bakırköy Belediye Tiyatroları” Kukla Cafe’de saat 12.00’de,
  •  “Banyan” Kukla Cafe’de saat 16.00’da, cuma günü “Bakırköy Belediye Tiyatroları” Kukla Cafe’de saat 10.30’da,
  • “TinkerTing” Lycée Sainte Pulchérie’de saat 14.00 ve 20.00’de,
  • “Film – Lotte Reiniger” Arkeoloji Kitap Evi’nde saat 17.30’da,
  •  “Romeo ve Juliet” Adıgüzel Sanatlar Lisesi Sahnesi’nde saat 20.00’de,
  • Banyan” Kukla Cafe’de saat 21.00’de, cumartesi günü “Deniz Kızı” G.Osmanpaşa Sahnesi’nde saat 12.00’de,
  • “Banyan” Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde saat 12.00’de, pazar günü “Deniz Kızı” G.Osmanpaşa Sahnesi’nde saat 12.00’de, “Sparkle Theatre”
  • Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde saat 12.00’de, “Sihirli Lamba” Kukla Cafe’de saat 12.00’de.
  • “Humaterra” dans gösterisi perşembe günü saat 20.00’de Büyükçekmece Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde, pazar günü ise Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde saat 20.00’de başlayacak.

 Kaynak :[-]

Benzer Kategoriler