Nerede Olursanız Olun ; 11 Mart – 18 Mart arası sanatla olun !

Fulya Sanat Merkezi’nde İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası şef Theodore Kuchar yönetiminde Cuma günü saat 20.00’de dinleyiciler ile buluşaca

Sergi

İSTANBUL

  • Fatih Sarmanlı’nın “Soyuta Karşı…” isimli sergisi 12 – 30 Marttarihleri arasında Galeri Oda’da.
  • Deniz Gökduman’ın “Yabancı” isimli sergisi 13 Mart – 6 Nisan tarihleri arasında Art Suites Gallery’de.
  • Ölüm ve Erkek isimli sergi 14 Mart – 14 Nisan tarihleri arasında Mine Sanat Galerisi’nde. (0212 244 94 99)
  • Nazım Balaban’ın “Oğlum Nazım ve Ben” isimli sergisi 14 – 30 Marttarihleri arasında Doku Sanat Galerisi’nde.
  • Türkiye’de Kadın Olmak isimli sergi 11 Mart’a kadar Cihangir Sanat Galerisi’nde. (0212 244 94 99)
  • Nebihe Göl ve Mehmet Tapkan’ın “Renklerin Senfonisi” isimli sergisi 12 Mart’a kadar Bindallı Sanatevi’nde. (0212 252 79 66)
  • Şükrü Karakuş’un “Küresel” isimli sergisi 12 Mart’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0212 232 38 13)
  • Nafi Çil ve Nazan Kuşçu’nun sergisi 13 Mart’a kadar Galeri Espas’ta. (2122277017)
  • Stéphane Delagrange, Defne Sesin Okay ve Gökçe Okay’ın “Beyaz, Sessiz ve Hareketsiz” isimli sergisi 14 Mart’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)
  • Doktorlara Saygı sergisi 14 Mart’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
  • Kadın konulu karma sergi 14 Mart’a kadar Bakırköy Belediyesi Sanat Evi ve Kent Müzesi’nde.
  • Ayşe Suvarierol’un sergisi 14 Mart’a kadar Akatlar Kültür Merkezi’nde.
  • Khaled Akil’in “Ölüm Efsanesi” isimli sergisi 15 Mart’a kadar Chalabi Art Gallery’de. (02122433909)
  • İbrahim Zaman’ın “Yansımalar II” isimli fotoğraf sergisi 15 Mart’a kadar galeteaart’ta.
  • Müge Ceyhan’ın “Boşluk” isimli sergisi 15 Mart’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0 212 2519163)
  • Kemal İskender’in “Barbarların Seyir Defteri” isimli sergisi 15 Mart’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)
  • Erhun Şerbetçi’nin “Sarnıçtaki Hayalet” isimli sergisi 15 Mart’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.
  • Ahmet Öğreten’in sergisi 15 Mart’a kadar Tünel Sanat Galerisi’nde.
  • Işık Üniversitesi 1. Ulusal Öğrenci Ekslibrisleri Yarışması Sergisi 15 Mart’a kadar Şile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Sergi Salonu’nda.
  • Alexander Wagner’in sergisi 16 Mart’a kadar Galeri Manâ’da.
  • Silva Bingaz’ın “Doğunun Kıyısı” isimli sergisi 16 Mart’a kadar Pilevneli Project’te.
  • Erkin Saygı ve Ruhcan Topaloğlu’nun “Cam ve Işık 2” sergisi 16 Mart’a kadar Galeri Işık’ta.
  • Robert Di Credico’nun sergisi 16 Mart’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. (0212 265 38 51)
  • Aynur Ayhan’ın “1000’de Bir” isimli fotoğraf sergisi 16 Mart’a kadar İSO Odakule Sanat Galerisi’nde.
  • Ölü müdür doğa?”isimli karma sergi 16 Mart’a kadar Marjinart’ta. (0212 251 16 22)
  •  Kainat Barkan P.’nin “Farklı Yıllar, Farklı Eserler II” isimli sergisi 16 Mart’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)
  • Karma Kış Sergisi 19 Mart’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde.
  • Takılabilir Heykel ve Heykel Sergisi 21 Mart’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)
  • Nadire Günday’ın “Işığın İzinde” 22 Mart’a kadar Fotoğrafevi’nde. (0212 249 02 02)
  • Cenin, Necmi Gürseler, Nihal Martlı, Nazanin Pouyandeh, Olgu Ülkenciler, Burcu Yağcıoğlu’nun “Kağıt Üstünde” isimli sergisi 23 Mart’a kadar C.A.M Galeri’de. (0212 245 79 75)
  • Ayşe Öykü’nün “Kaleydoskop” isimli sergisi 23 Mart’a kadar Nişantaşı – C.A.M Galeri’de. (0212 248 81 49)
  • Serdar Yılmaz’ın “Yolunu Bul” isimli sergisi 23 Mart’a kadar Pi Artworks Tophane’de. (02122937103)
  • Afişe Çıkmak isimli sergi 23 Mart’a kadar Tütün Deposu’nda.
  • İki Sanatçı – İki Kuşak isimli karma sergi 23 Mart’a kadar Tüze Sanatevi’nde. (0216 380 85 80)
  • Ali Emir Tapan’ın “Kusursuz Gün” isimli sergisi 23 Mart’a kadar Galerist’te.
  • Salt Soyut isimli karma sergi 24 Mart’a kadar Mixer’de. (0 212 243 54 43)
  • Modern Türkiye’nin Osmanlı Mirasını Keşfi: Ali Saim Ülgen Arşivi sergisi 24 Mart’a kadar SALT Galata’da. (0 212 334 22 45)
  • Serpil Mavi Üstün’ün “Zamansız” isimli sergisi 24 Mart’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde.
  • Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “Bir Bedri Rahmi ve Amerika…” isimli sergisi 24 Mart’a kadar Sanat Akmerkez’de Galerisi’nde.
  • Ayşen Urfalıoğlu’nun “Haz’ın Metastasları” isimli sergisi 26 Mart’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.
  • Mustafa V. Koç ve Süha Derbent’in “Yaşamın Ta Kendisi” isimli sergisi 27 Mart’a kadar İstanbul Atlı Spor Kulübü’nde.
  • Mustafa Seven’in “Tek” isimli fotoğraf sergisi 27 Mart’a kadar Galeri Eksen’de. (0212 219 08 50)
  • Alp Bartu’nun “Aradakiler” isimli sergisi 27 Mart’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde. (0212 246 24 96)
  • Daver Darende’nin sergisi 28 Mart’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)
  • Aylin Zaptçıoğlu’nun sergisi 28 Mart’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)
  •  Metin Gönül, Remzi İren, Hikmet Çetinkaya’nın sergisi 29 Mart’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 410 91 97)
  • Hüsamettin Koçan’ın retrospektif sergisi 30 Mart’a kadar Kibele Galerisi’nde.
  • Ceren Oykut’un “Hayal Meyal” isimli sergisi 30 Mart’a kadar Galeri x-ist’te.
  • Christopher Thomas’ın fotoğraf sergisi 30 Mart’a kadar Elipsis Galeri’de. (0212 249 48 92)
  • Rahşan Düren’in sergisi 30 Mart’a kadar MKM Beşiktaş’ta.
  • Ömer Muz’un “Zamansız Şehir İstanbul” sergisi 30 Mart’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde.
  • Halil Vurucuoğlu, Lara Ögel, Mehmet Dere, Merve Şendil, Sibel Diker, Süha Şahin’in “Social Animals” isimli sergisi 30 Mart’a kadar Derinlikler ALAN İstanbul’da.
  • Güçlü Öztekin’in “İyi İşler Zaman Alır Müthiş Şeyler Aniden Olur” isimli sergisi 30 Mart’a kadar Rampa’da. (0212 327 08 00)
  • Duygu Süzen’in “Nabız” isimli sergisi 30 Mart’a kadar MERKUR’de. (0212 225 37 37)
  • Güçlü Öztekin’in “İyi İşler Zaman Alır Müthiş Şeyler Aniden Olur” isimli sergisi 30 Mart’a kadar Rampa’da. (212 327 0800)
  • Gogi Çagelişvili’nin “Painting” adlı resim sergisi 30 Mart’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (02122526812)
  • Eliff Karadayı’nın “Maaile” isimli sergisi 30 Mart’a kadar Maçka G-Mall Galeri G-art’ta. (0212 296 08 76)
  • Suzy Hug Levy’nin “Rüzgarda Bir Yaprak” isimli sergisi 30 Mart’a kadar Galeri Apel’de.
  • Özcan Kaplan’ın “İllaki” isimli sergisi 30 Mart’a kadar Dirimart’ta. (0 212 291 3434)
  • Serdar Arat’ın sergisi 30 Mart’a kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 1525)
  • Hale Güngör Oppenheimer’ın “Yedek Parça” isimli sergisi 31 Mart’a kadar Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)
  • Clem Peltier’in sergisi 31 Mart’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0212 241 65 35)
  • Damla Özdemir’in “Yeni Vücut” isimli sergisi 31 Mart’a kadar Galeri İlayda’da. (0212 227 92 92)
  • Nur Özalp’in sergisi 1 Nisan’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 2470899)
  • “Vadim o kadar yeşildi ki”isimli karma sergi 2 Nisan’a kadar Cennet Kültür ve Sanat Merkezi Sergi Salonu’nda.
  • Neriman Oyman’ın “Masallardaki Şehir” isimli sergisi 2 Nisan’a kadar Pusula Sanat Evi’nde.
  • Mustafa Ayataç’ın sergisi 3 Nisan’a kadar Galeri İdil’de. (0212 283 23 83)
  • Demet Yersel’in “Portre” sergisi 3 Nisan’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)
  • DADA SİNEMA’sından örnekler isimli sergi 5 Nisan’a kadar Asfalt Art Gallery’de. (0 216 418 08 06)
  • Heidi Specker, Susanne Brügger ve Thomas Demand’ın “Gerçek Mekan ve Kavramsal Mekan” isimli fotoğraf sergisi 6 Nisan’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)
  • İstanbul ve Çevresi Üzerine İki Yüzyıl Boyunca Haritacılık sergisi 6 Nisan’a kadar Notre Dame de Sion Fransız Lisesi Galerisi’nde.
  • Emre Tandırlı’nın “Mega Rüya” isimli sergisi 6 Nisan’a kadar Türker Art’ta. (0 (212) 296 53 25)
  • Haset, Husumet, Rezalet isimli karma sergi 7 Nisan’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)
  • “Düşler Sergisi” isimli karma sergi 7 Nisan’a kadar Avusturya Sen Jorj Hastanesi’nde.
  • Vitra Çağdaş Mimarlık Dizisi Sunar“Lütfen Rahatsız Etmeyin – Tatil Kavramı Üzerine Bir Sergi” 7 Nisan’a kadar İstanbul Modern’de.
  • Cynthia Madansky ve Angelika Brudniak’ın “1+8” isimli video yerleştirmesi 7 Nisan’a kadar SALT Galata’da. (0212 334 22 45)
  • Sibel Niksarlı’nın “İçimdeki Kıta, Afrika 2” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar Rensanat Galerisi’nde.
  • Ebülfez Ferecoğlu’nun “Sanat ATEŞle Oynuyor” isimli sergisi 10 Nisan’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (02122826965)
  • Ozan Sağdıç’ın “Silüetler” isimli sergisi 12 Nisan’a kadar İFSAK Alt Kat Sergi Salonu’nda.
  • Aslı Çavuşoğlu’nun “Üç Perdelik Cinayet” isimli sergisi 13 Nisan’a kadar Galeri NON’da.
  • Choe U-Ram’ın “Anima” isimli sergisi 14 Nisan’a kadar Borusan Contemporary Perili Köşk’te.
  • Su İş isimli sergi 14 Nisan’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 293 82 33)
  • Turan Aksoy’un “Bir Portre:Huzursuz” sergisi 19 Nisan’a kadar PiArtworks’de. (0212 293 71 03)
  • Selim Birsel’in “Adım Adım” isimli sergisi 20 Nisan’a kadar Egeran Galeri’de. (0 212 251 1 251)
  • Değişen Zamanların Mimarı Edoardo De Nari 1874 – 1954 isimli sergi 20 Nisan’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)
  • Nickolas Muray’ın “Bir Fotoğrafçının Portresi” isimli sergisi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde
  • Duvar Resminden Korkuyorlar isimli sergi 21 Nisan’a kadar SALT Beyoğlu’nda. (0212 377 42 00)
  • Çöl ve Deniz Arasında – Ürdün Ulusal Güzel Sanatlar Galerisi’nden Bir Seçki isimli sergi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.
  • Başkalarının Hayatı. Tekrar ve Hayatta Kalma isimli karma sergi 27 Nisan’a kadar Akbank Sanat’ta.
  • Mehmet Güleryüz’ün “Göz Göre Göre” isimli sergisi 27 Nisan’a kadar The Empire Project’te. (0 212 292 59 68)
  • Prix Pictet: Güç isimli sergi 28 Nisan’a kadar İstanbul Modern’de.
  • Türk Opera-Bale Tarihinin Duayen Dekoratörlerinden Tasarım Seçkileri kapsamında Türk operasında Dekor Resimleri sergisi 30 Nisan’a kadar Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda.,
  • Richard Smeets’in “Yüzleşmeler: Birey ve Hayat” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Rezan Has Müzesi’nde.
  • Modernlik? Fransa ve Türkiye’den Manzaralar isimli karma sergi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de.
  • El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 242 38 13)
  • Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.
  • İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)
  • Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.
  • ANKARA
  • Cumhuriyet Dönemi Kadın Kostümleri Sergisi – kostüm – 12 Mart’a dek – Ankara Vakıf Eserleri Müzesi’nde. (0 312 428 20 96)
  • Mehmet Ali Doğan – resim – 13 Mart’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
  • Japonya: Animasyon Karakterleri Ülkesi Sergisi – animasyon – 13 Mart’a dek – Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 446 05 00)
  • Sertap Yeğin – resim – 13 Mart’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
  • Engin Korkmaz – resim – 13 Mart’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
  • Sergüzeşt – resim – 15 Mart’a dek – Güler Sanat’ta. (0 312 236 21 22)
  • Toygun Orbay – resim – 15 Mart’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)
  • Mustafa Ağatekin – resim – 15 Şubat’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)
  • Orhan Taylan – resim – 15 Mart’a dek – Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)
  • Tayfun Demircan&Figen Parlaktaş – resim – 15 Mart’a dek – Milli Piyango Sanat Galerisi’nde. (0 312 418 11 29)
  • Türkân Kaya – resim – 17 Mart’a dek – KB Güzel Sanatlar Galerisi’nde. (0 312 285 89 98)
  • Gülay Yüksel – resim – 21 Mart’a dek – Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)
  • Agnieszka Srokosz – resim – 22 Mart’a dek – Galeri Sanatyapım’da. (0 312 222 19 06)
  • Nurettin Akkaya – resim – 23 Mart’a dek – Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 11 31)
  • Gültekin Serbest – resim – 24 Mart’a dek – Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 285 89 98)
  • Hasan Taşdemir – resim – 25 Mart’a dek – Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)
  • Acı Biber – resim, fotoğraf, ağaç baskı – 27 Mart’a dek – Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)
  • Yeşer Dördüncü – resim – 29 Mart’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)
  • Kadın Ana – resim – 29 Mart’a dek – Türk-Amerikan Derneği Emin Hekimgil Sanat Galerisi’nde. (0 312 426 26 44)
  • Ahmet Güneştekin – resim – 30 Mart’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)
  • İZMİR
  • Eda Bellek’in fotoğraf sergisi, ay sonuna kadar Fotohane’de
  • Orhan Ersoy’un tuvaline düşenler, 23 Mart’a kadar Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde.
  • Naci Kalmukoğlu’nun resimleri 28 Nisan’a kadar Arkas Sanat Merkezi’nde.
  • Fransız Kültür Merkezi, 29 Mart’a kadar, Sinan Kılıç ve Serkan Çolak’ın, “Res” adlı fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak.
  • Selim Bülbül resim sergisi, 19 Mart’a kadar İzmir Resim ve Heykel Müzesi’nde.
  • Günseli Yetkin resim sergisi, Bodrum Turgutreis Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde bugün sona eriyor.
  • Ülker Sports Arena’da cuma günü saat: 20:00’de “Cirque Du Soleil – Michael Jackson The Immortal World Tour” izlenebilir.

    Müzik
  • İSTANBUL
  • Nar Sanat müziği topluluğu Konseri 17 Mart 2013 Pazar günü saat :20:00 de ücretsiz olarak Nar Sanat Galeride . (0212 570 8068)
  • Ghetto’da çarşamba günü Gülçin ve perşembe günü Korhan Futacı ve Kara Orkestra 21.45’te, cuma günü Tolga Akyıldız&ÖzgeTığlı ile Popçu Dükkanı ve cumartesi günü Four inthe Pocket 22.45’te (0212 251 75 01)
  • Babylon’da salı günü Kung Fu saat 21.30’da, çarşamba Günü Hemi&QuaQua 22.00’de, perşembe günü Kim ki O”Grounds” Albüm Lansmanı 21.30’da, Cuma günü Fatish saat 22.00 ve From Germany with Love: Roman Flugel DJ Set 23.55’de, Cumartesi günü Yakuza DJ Set saat 22.00’de ve Hercules&Love Affair Soundsystem 23.55’de (0 212 292 73 68)
  • Salon İKSV’de Perşembe günü Okay Temiz&Oriental Wind saat 21.30’da, Cuma günü Garanti Caz Yeşili:Caz Ağacı 2013, George Gershwin ve Cumartesi günü Hakan Kurşun:Hyperactive 2013 saat 22.30’da (0212 334 07 00)
  • Borusan Müzik’te Cuma günü saat 21.30’da Louis Sclavis Atlas Trio “Sources”, Cumartesi günü Tin Men And The Telephone(NL) ve Furt (De, Uk) “Doğaçlamada Avnagard Perspektifler” konseri saat 20.00’de (0212 336 32 80)
  • Fulya Sanat Merkezi’nde İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası şef Theodore Kuchar yönetiminde Cuma günü saat 20.00’de dinleyiciler ile buluşacak. Konserin solisti çellist Alexander Rudin (0212 215 60 29) İş Sanat’ta bugün Cahit Sıtkı Tarancı müzikli şiir dinletisi, Perşembe günü caz vokalisti Kurt Elling ve İstanbul Superband konseri saat 20.00’de, Pazar günü saat 15.00’te Çocuklar İçin Notada Yazmayanlar (0212 316 10 83)
  • Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de Çarşamba günü Ashley Solomon(flüt) ve Terence Chalston(klavsen) ikilisinden “Bir Masal Yolculuğu” konseri saat 19.30’da (0212 359 58 00-132)
  • Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün Arpist Şirin Pancaroğlu ve grubundan “Arpın Tellerine İnce İnce Örülmüş Bir Elişi”, Çarşamba günü CRR Türk Müziği Topluluğu, Cuma günü Kamran İnce ve Arkadaşları, Cumartesi günü Musa Eroğlu, Nida Ateş ve grubu, Pazar günü Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu saat 11.30’da (0212 232 98 30)
  • Süreyya Operası’nda Atilla Aldemir (keman), Verda Erman(piyano) ikilisinin konseri bugün saat 20.00’de (0216 346 15 31)
  • Caddebostan Kültür Merkezi’nde Salı günü Haluk Tarcan&Orçun Orçunsel piyano ikilisi, Çarşamba günü İstanbul Barok, Perşembe günü keman sanatçısı Pınar Tezişçi ve piyanist Jerfi Aji ikilisinin konserleri saat 20.00’de (0216 467 25 68)
  • Akbank Sanat’ta Çarşamba günü Giovanni Mirabassi Trio konseri saat 20.00’de (212 252 35 00-01)
  • ANKARA
  • Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Sancar Tunalı’nın vereceği piyano resitali, 16 Mart’ta saat 14.00’te. (0 312 442 30 50)
  • Jolly Joker Ankara’da, Model konseri 15 Mart’ta saat 22.00’de, Levent Yüksel konseri 16 Mart’ta saat 22.00’de, Selçuk Balcı&Volkan Aslan&Apolas Lermi konseri 20 Mart’ta saat 21.00’de, Halil Sezai konseri 21 Mart’ta saat 21.00’de, Cem Adrian konseri 22 Mart’ta saat 22.00’de, Yaşar konseri 23 Mart’ta saat 21.00’de, Pis’Ton konseri 28 Mart’ta saat 21.00’de, Archive konseri 29 Mart’ta saat 22.00’de, Emre Aydın konseri 30 Mart’ta saat 22.00’de.(0 312 424 11 11)
  • If Performance Hall’de, Malt’ın vereceği konser 14 Mart’ta saat 00.00’da. (0 312 418 95 06)
  • Anadolu Gösteri Merkezi’nde, Zülfü Livaneli’nin vereceği konser 15 Mart’ta saat 20.30’da. (0 312 286 12 1
  • Tiyatro
  • İSTANBUL
  • Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Açıl Kafam Açıl” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Inishmorelu Yüzbaşı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Yağmur Durduğunda” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Ne Güzel Şey Hatırlamak Seni” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Herkesin Bildiği Sırlar” perşembe ve cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Düğün Şarkısı” çarşamba ve cuma 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Sessizlik” salı, perşembe ve cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)
  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası” çarşamba, perşembe,cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” cumartesi ve pazar 12.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Boya Benek” perşembe ve cuma 14.00, “Çiçek Prenses” cumartesi ve pazar 12.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Buluşma Yeri” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde “Şark Dişçisi” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. “Ali Baba ve Kırk Haramiler” cumartesi ve pazar 12.00. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Kedi ile Palyaço” perşembe ve cuma 14.00. Ümraniye Sahnesi’nde “Türkiye Kayası ‘Bir Göç Hikayesi” çarşamba, perşembe ve cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. “Pırtlatan Bal” cumartesi ve pazar 12.00. Ü. Müsahipzade Sahnesi’nde “Ocak” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. “Karagöz Balıkçı” cumartesi ve pazar 12.00. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Büyünün Gözleri” çarşamba, perşembe,cuma ve cumartesi 20.00, pazar 15.30. “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” perşembe ve cuma 12.00. “Fareli Köyün Kavalcısı” cumartesi ve pazar 12.00. (0212 455 39 00)
  • Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi “Külhanbeyli Müzikali” perşembe 20.30, “www.askbu-mu.com” cuma 20.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” cumartesi 11.00“Sıkıyönetim” cumartesi 20.30. “Hoşu’nun Utancı” pazar 11.00. “Hangisi Babası” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” çarşamba 20.30, “Medeni Hali: Kadın” perşembe 20.30. “Carrar Ana’nın Silahları” cumartesi 11.00 ve 20.30. (0212 414 96 47)
  • Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” cuma 20.00. “Masal Müfettişi” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)
  • Tiyatro Pera’da “Kazaen (Beyoğlu’nda Çarpışmalar)” cumartesi 20.00, pazar 18.30
    Oyun Atölyesi’nde “6 Üstü Oyun no:1 – Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi” salı 20.30, “İntihar mı Cinayet mi?” çarşamba 20.30. “Testosteron” perşembe ve cuma 20.30, cumartesi ve pazar 16.00. (0 216 345 39 39)
  • Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nda “Asi Kuş” cuma 20.30 KKM Gönül Ülkü & Gazanfer Özcan Sahnesi Kültür Merkezi.(0 216 658 00 15)
  • Kumbaracı50’de “Dertsiz Oyun” pazartesi 20.30. “Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. “ Gerçek Hayattan Alınmıştır” salı ve çarşamba 20.30. ( 0 212 243 50 51)
  • İkincikat’ta “Aut” pazartesi 20.30. “Barselo” salı ve çarşamba 20.30. “Korku Tüneli” perşembe 20.30. “Yalnızlar Kulübü” cuma ve cumartesi 20.30. (0 212 292 32 47)
  • Duru Tiyatro’nun “Nafile Dünya” salı, cuma, cumartesi 20.30. (0 216 338 56 86)
  • Mekan Artı’da “Ölü Aktörler -Normal” salı 20.30, “Şiddet Üçlemesi” çarşamba 20.30, “üçKİŞİ – Tek Seyircilik Oyun” perşembe ve cuma 18.00, “Filmlerle Beckett- Film Gösterimi” cumartesi- 20.30. (0 212 224 57 56)
  • Maya Cüneyt Türel Sahnesi’nde “Meymenetsiz Musibet” pazartesi 20.30, “Bir Kadın Uyanıyor” çarşamba 20.30, “Kara Sohbet” perşembe 20.30, “Gündüz Niyetine” cuma 20.30, “Ayı ve Bir Evlenme Teklifi” cumartesi 15.00. “Biz Küçükken Babamla Oyunlar Oynardık” cumartesi 20.30. “İntihar mı Cinayet mi?” pazar 18.00. (0 212 252 74 52)
  • Sahne Hal’de “Down To The Earth” 20.30, “Parti” salı 20.00, “Largo Desolato” çarşamba 20.00, “Yüksek Derece” perşembe 20.30. “Adiller” cuma 20.30, “Anlaşılmaz Konuşmalar” cumartesi 20.30, “Suç ve Ceza” pazar 20.30. (0 212 274 74 78)
  • Ekip Tiyatrosu’nun “Parti” oyunu salı 20.00’de Sahne Hal’de. “Largo Desolato” çarşamba 20.00.
  • Tiyatroadam’ın “Babaannem 100 Yaşında” perşembe 20.30 Ortaköy Kültür Merkezi Afife Jale Sahnesi. (0 212 236 10 27)
  • ANKARA
  • Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Tiyatro Pembe Kurbağa tarafından sahnelenecek “Sihirbazın Tavşanı” adlı çocuk oyunu 16 Mart’ta saat 10.30’da, “Kendini Beğenmiş Tavuskuşu” adlı oyun 30 Mart’ta saat 10.30’da. (0 312 442 30 50)
  • Akün Sahnesi’nde, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 13, 15 Mart’ta saat 20.00’de, 17 Mart’ta saat 15.00’te, “Nâzım Hikmet’in Memleketimden İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo” 12, 16 Mart’ta saat 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları/çocuk oyunu” 16 Mart’ta saat 11.00’de. (0 312 427 19 71)
  • Altındağ Tiyatrosu’nda, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 12, 13, 14, 15 Mart’ta saat 20.00’de, 16 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 17 Mart’ta saat 15.00’te, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 15 Mart’ta saat 11.00’de. (0 312 316 59 02)
  • Büyük Tiyatro’da, “Cyrano de Bergerac” 12, 15 Mart’ta saat 20.00’de, 17 Mart’ta saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)
  • Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Ben Ödüyorum” 12, 13, 14, 15 Mart’ta saat 20.00’de, 16 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Üç Şehzade/çocuk oyunu” 15 ve 17 Mart’ta saat 11.00’de. (0 312  240 00 91)
  • Küçük Tiyatro’da, “Dar Ayakkabıyla Yaşamak/Diyarbakır DT” 12, 13, 14, 15 Mart’ta saat 20.00’de, 16 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 17 Mart’ta saat 15.00’te. “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 10 Mart’ta saat 11.00’de. (0 312 311 11 69)
  • Oda Tiyatrosu’nda, “Krem Karamel” 12, 13, 14, 15, 16 Mart’ta saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)
  • Stüdyo Sahne’de, “Jerry ve Tom” 12, 15, 16 Mart’ta saat 20.00’de, 17 Mart’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
  • İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” 13, 14 Mart’ta saat 20.00’de, 16 Mart’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
  • Şinasi Sahnesi’nde, “Yastık Adam” 12, 13, 14, 15 Mart’ta saat 20.00’de, 16 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” 17 Mart’ta saat 11.00’de. (0 312 397 30 24)
  • Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Selamün Kavlen Karakolu” 15, 29 Mart’ta saat 20.00’de, 30 Mart’ta saat 16.00’da, “Halktan Biri” 14, 22, 23, 30 Mart’ta saat 20.00’de, 24, 31 Mart’ta saat 15.30’da, “Zübük” 17 Mart’ta saat 15.30’da, 23 Mart’ta saat 16.30’da, “Giderayak” 16 Mart’ta saat 17.00 ve 20.00’de, “Mahşer-i Cümbüş/konuk tiyatro” 21 Mart’ta saat 20.30’da, “Kibele/konuk etkinlik” 28 Mart’ta saat 13.00’te, “Üç Anadolu/konser” 20 Mart’ta saat 20.00’de. (0 312 417 76 76)
  • Mavi Sahne’de, “Gres” 15, 29, 30 Mart’ta saat 20.00’de, 17 Mart’ta saat 17.00’de, “Tuluatmasyon/Her şey doğaçlama komik gösteri” 16, 23 Mart’ta saat 20.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 22 Mart’ta saat 20.00’de. (0 312 241 02 33)
  • Tiyatro Pembe Kurbağa’da, “Şeker Çocukların Düşleri/çocuk oyunu” 16, 23 ve 30 Mart’ta saat 12.00’de, “Bebek Tiyatrosu/Acaba Kutuda Ne Var?” 17, 31 Mart’ta saat 12.00’de. (0 312 418 02 98)
  • Tiyatro Tempo’da, “Dostum Aslan/+8” 31 Mart’ta saat 16.00’da, “Göknine’ye Konuk Geldi/çocuk oyunu” 16 Mart’ta saat 13.00’te, “Maskeli Balo/+3” 24 ve 31 Mart’ta saat 13.00’te, “Kurtuluş Kayalı Edebiyat Buluşması” 20 Mart’ta saat 19.30’da, “Bir Beckett Oynamak/+16” 22 Mart’ta saat 20.00’de. (0 312 232 32 92)

    ADANA
  • Adana Devlet Tiyatrosu, bu hafta Ephraim Kishon’un yazdığı. ‘Karımla Evleniyorum’ adlı oyunu sahneleyecek. Hale Kuntay’ın dilimize çeverdiği, Ali Hürol’un yönettiği oyun, salı, çarşamba, perşembe ve cuma günü 20.00’de, cumartesi günü ise 15.00 ve 20.00’de Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşturulacak. Fuaye Sahne’de ise, Zeynep Kaçar’ın yazdığı, N. Fırat Demirağ’ın yönettiği, ‘Dış Ses’ adlı oyun var. Derya Keyf ve Saliha Karahasan ikilisinin rol paylaştığı oyun çarşamba, perşembe ve cuma günü 18.00’de sunuluyor. ADT sanatçılarının küçük tiyatroseverler için hazırladığı, Sönmez Atasoy’un yazdığı, Yeliz Tekman’ın yönettiği, ‘Yedi Köyün Yargıcı’ adlı oyun ise çarşamba ve cuma günü 14.00’te, pazar günü ise 11.00’de sunuluyor. (0322 3523355)
  • İSKENDERUN
  • İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, Ülker Köksal’ın yazdığı, Özer Yüksel ve Tamer Aytan’ın yönettiği, “Bir Garip Oyun” adlı oyunu sahnelemeyi sürdürüyor. Arzu Aydoğan, Gamze Çakmak, Gönül İriş, İbrahim Kırat, Nihan Kızılkaya, Özer Yüksel, Seyfettin Babat, Şule Ataman Sayın ve Tamer Aytan’ın rol üstlendiği oyun, 15 Mart Cuma ve 27 Mart Çarşamba günleri 20.00’de tiyaroseverlere yeniden sunulacak. (0326 6134990)

Benzer Kategoriler