Nerede Olursanız Olun ; 06 Nisan – 12 Mayıs arası sanatla olun !

Vodafone İstanbul Calling etkinlikleri kapsamında Fransız sanatçı Zaz, 15 Haziran’da Parkorman’dakonser verecek.

 

sanat duyuru

sanat duyuru

SERGİ

İSTANBUL

  •  Hale ÜRKEMEZGİL Heykel SergisiDoku Sanat Galerisinde  8 Mayıs’a kadar devam ediyor. (0 212 246 24 96)
  • Reha Yalnızcık’ın “Piri Reis’in Gitmediği Diyarlar” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde. (0 212 246 24 96)
  • Esat Tekand’ın “Otobiyografik Karalamalar 2” isimlisergisi 7 Mayıs 8 Haziran tarihleri  arasında 44AGaleri’de.
  • Fatih Merter’in “Pasajlar”isimli sergisi 7-18 Mayıstarihleri arasında Ekavart Gallery’de.
  • Merih Yıldız’ın “Kentin Tanığı” isimli sergisi 7-19 Mayıs tarihleri arasındaESPAS’ta.
  • Özlem Örs’ün “Yolda” isimli sergisi 7-27 Mayıs  tarihleri arasında Arkeopera  Sanat  Galerisi’nde.
  • Ziya Tacir’in “Rum Yetimhanesi” isimli sergisi 7-27 Mayıs tarihleri arasında MERKUR’de.
  • Emin Çizenel, Zekeriya Sarıbatur, Mehmet Ayanoğlu, Serkan Yüksel, Kemal Seyhan’ın “Özet” isimli sergisi 7-31 Mayıs tarihleri arasında Kare Sanat Galerisi’nde.
  • Gülcan Karadağ’ın sergisi 9-29 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)
  • Tuğrul Selçuk’un “Hikâyesiz Heykeller” sergisi 9 Mayıs – 9 Haziran tarihleri arasında Arte İstanbul’da.
  • C.M. Kösemen, Deniz Üster ve Yuşa Yalçıntaş’ın “Başıbozuk” sergisi 9 Mayıs – 22 Haziran tarihleri arasında The Empire Gallery’de.
  • Abdulkerim Bozan’ın “Yaşam Çığlığı” sergisi 9 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında Türker Art’ta.
  • Bülent Yüksel’in “Kültürümüzde Keçe Var” isimli fotoğraf sergisi 11-25 Mayıs tarihleri arasında Fotoğraf Evi’nde.
  • Peter Zimmermann’ın “Chrome” isimli sergisi 6 Mayıs’a kadar Dirimart’ta.
  • Gökçe Özer’in seramik heykel sergisi 6 Mayıs’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde.
  • Suyun Farklı Renkleri ebru sergisi 6 Mayıs’a kadar Beyoğlu Belediyesi Cihangir Sanat Galerisi’nde.
  • Murat İrtem’in “Kaostin – Hafriyat” isimli sergisi 7 Mayıs’a kadar Olcayart’ta.
  • Şiir Özbilge’nin “Bir İstanbul sergisi: KAOSTANTİN HAFRİYAT” sergisi 7 Mayıs’a kadar Galeri G-art’ta.
  • Faruk Bil’in “Gizli Ben’ler” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 90 81)
  • Peruze Yiğit’in “Renkler, Yüzler, Sokaklar” isimli sergisi 9 Mayıs’a kadar Adahan İstanbul’da.
  • Memet Güreli’nin “Fragmanlar” isimli sergisi 9 Mayıs’a kadar Adasanat Etkinlik Salonu’nda.
  • Richard Smeets’in “Yüzleşmeler: Birey ve Hayat” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Rezan Has Müzesi’nde.
  • Nikos Economopoulos’un fotoğraf sergisi 10 Mayıs’a kadar Fotoğrafevi’nde.
    Göçebe Bağımsız Sanatçı İnisiyatifi’nin “KAÇIRMA| KIDNAPPED” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Asfalt Art Gallery’de.
  • Şirin İris ve Gülhis Diptaş’ın cam bezeme sergisi 10 Mayıs’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.
  • Yıldız Şermet’in “Çizginin Tabiatı-II” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)
  • Abbas Akhavan’ın sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri Mana’da.
  • Metehan Özcan’ın sergisi 11 Mayıs’a kadar Elipsis Gallery’de.
  • Ekrem Kahraman’ın “Açık Adres” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Renart Sanat Galerisi’nde.
  • Gazi Sansoy’un sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri İlayda’da.
  • Ed van der Elsken’in “Sol Yakada Aşk” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Empire Project’in Poligon Galerisi’nde.
  • Ekrem Kahraman’ın “Açık Adres” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Renart’ta.
  • Mustafa Sekban’ın “Ben; Bizi Unutmam” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri İdil’de.
  • Can Gafuroğlu’nun “Elimin Değdiği, Gözümün Değdiği” isimli yemek fotoğrafları sergisi 12 Mayıs’a kadar Galeri Selvin’de.
  • Niko Guido’nun “Bizi Rahat Bırakın” isimli sergisi 12 Mayıs’a kadar Piramid Sanat’ta.
  • Peggy Atherton, Maria Bartolo, Annie Davey, Dolanbay, Ben Joiner, Natasha Kidd, Pete wen, Raine Smith ve Kerry Stewart’ın “I Do” isimli sergisi 12 Mayıs’a kadar Pg Art Gallery’de.
  • Ömer Muz ve öğrencilerinin resim sergisi 13 Mayıs’a kadar Hobi Sanat Merkezi’nde.
    ‘Bahar’ isimli karma sergi 15 Mayıs’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
  • Ahad Saadi’nin sergisi 15 Mayıs’a kadar Doğuş Üniversitesi’nde.
  • Modernlik? Fransa ve Türkiye’den Manzaralar isimli karma sergi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de.
  • Defne Tesal’ın “Cam Kenarı” isimli sergisi 17 Mayıs’a kadar GaleriArtist Çukurcuma’da.
    İnci Furni’nin “Her Gün Aynı Şey” isimli sergisi 18 Mayıs’a kadar Rampa’da.
  • Feyza Zeybek’in “Nature Mort” isimli sergisi 18 Mayıs’a kadar Akyol Art Center’da.
  • Jale Yılmabaşar’ın 50. Sanat Yılı Resimleri Sergisi 18 Mayıs’a kadar Galeri Işık’ta.
  • Filiz Pelit’in “Düşlerinle Büyü…” isimli sergisi 18 Mayıs’a kadar Terakki Sanat’ta.
  • Serdar Kaynak’ın “Belirsizlikler” isimli sergisi 19 Mayıs’a kadar artgalerim’de.
  • Otuzüç İstanbul isimli fotoğraf sergisi 20 Mayıs’a kadar Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde.
  • Carole Sionnet ve Pier Gajewski’nin “Mavi Kent” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde.
  • Aslı Altınışık’ın “Sert Ama Sessiz” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde.
  • Gülseren Südor’un “Özgürlük Üzerine Alegoriler” isimli sergisi 24 Mayıs’a kadar Galateaart’ta.
  • Elif Çelebi’nin “eşzamansız” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.
  • Yiğit Yazıcı’nın “E Cosi – İşte Böyle” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Gallery LiNART’ta.
  • Mustafa V. Koç ve Süha Derbent’in “Yaşamın Ta Kendisi” isimli fotoğraf sergisi 25 Mayıs’a kadar Sabiha Gökçen Havaalanı’nda.,
  • Funda Alkan’ın “Kafes” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Daire Galeri’de.
  • Neslihan Pala’nın sergisi 25 Mayıs’a kadar Mine Sanat’ta.
  • Emel Kurhan’ın “Fantastik” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar .artSümer’de.
  • Ayça Telgeren’in “Sen Dönünceye Kadar Bende Saklı” isimli sergi 25 Mayıs’a kadar Galerist’te.
  • El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 242 38 13)
  • Gülseren Südor’un “Özgürlük Üzerine Alegoriler” isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Galatea Art Gallery’de.
  • Pertev Boyar’ın Aile koleksiyonundan oluşan resim sergisi 31 Mayıs’a kadar Güneş Sigorta Sanat Galerisi’nde.
  • Ahmet Yeşil’in “Görsel Dokunuşlar 3” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde.
  • Bizden ve Onlardan 27 isimli sergi 1 Haziran’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde.
  • Benden Ne İstiyorsam Onu Yap isimli sergi 2 Haziran’a kadar Mixer’de.
  • Azim Looker’ın “Şamanik Seyirlerin Işıl Işıl Resimleri” isimli sergi 3 Haziran’a kadar Galeri Park Art İstanbul’da.
  • Emre Hüner ’in “Aeolian” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)
  • Nikita Alexeev ’in “Avrasya Şarkıları” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar KUAD’da. (0212 227 00 08)
  • Fantastik Makineler isimli sergi 16 Haziran’a kadar İstanbul Modern’de.
  • Nancy Atakan’ın “Ayna Ayna Söyle Bana” isimli sergisi 22 Haziran’a kadar PiArtworks’te. (0212 293 71 03)
  • Biz Bu Memleketi Seninle Sevdik Lefter sergisi 24 Haziran’a kadar Adalar Müzesi’nde.
  • İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)
  • Oryantalizmin 1001 Yüzü isimli sergi 11 Ağustos’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.
  • Mat Collishaw’un “Hayalet Görüntü” isimli sergisi 11 Ağustos’a kadar ARTER’de.
  • Volkan Aslan’ın “Hatırlamayı Unutma” isimli sergisi 11 Ağustos’a kadar ARTER’de.
  • Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.
  • Geçmiş ve Gelecek sergisi İstanbul Modern’de.
  • Gençlik Buluşması isimli sergi UPSD Galerisi’nde bugün açılıyor.
  • İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi’nde Fahamettin Akıngüç’ün özel koleksiyonuna ait Ayetullah Sümer resimlerinden oluşan sergi 8 Mayıs’ta açılacak.
  • Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde yarın açılacak Finn Nygaard sergisi 31 Mayıs’a dek görülebilir.

ANKARA

  • Laurence Forbin – resim – 8 Mayıs’a dek – Galeri Siyah Beyaz’da. (0312 467 72 34)
  • Nisan Kedileri – resim – 8 Mayıs tarihleri arasında – Bilkent Üniversitesi Kütüphane Sanat Galerisi’nde. (0 312 266 44 72)
  • Mehmet Akif Orçan&Hüseyin Yıldırım – resim – 10 Mayıs’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 584 40 35)
  • Derya Saatçıoğlu – resim – 13 Mayıs’a dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)
  • Deniz Korkmaz – resim – 14 Mayıs’a dek – Kursat Sanat Galerisi’nde. (0 312 475 44 99)
  • Fatih Karakaş – resim – 15 Mayıs’a dek – Galeri Soyut A Salonu’nda. (0312 438 86 70)
  • Ayhan Çetin&Kemal Topçu- resim – 15 Mayıs’a dek – Galeri Soyut B Salonu’nda. (0 312 438 86 70)
  • Özgür Kaptan – seramik – 15 Mayıs’a dek – Galeri Soyut C Salonu’nda. (0 312 438 86 70)
  • Avrupalı Naif Ustalar – resim – 21 Mayıs’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0312 468 86 70)
  • Deniz Onur Erman- seramik – 24 Mayıs’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)
  • Erdal Ateş – resim – 25 Mayıs’a dek – Galeri Akdeniz’de. (0 312 441 29 99)
  • Hale Karpuzcu – resim – 26 Mayıs’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)
  • Engin İnan – resim – 30 Mayıs tarihleri arasında – Arete Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 08 81)
  • Atlas Sergileri III – baskı resim – 31 Mayıs’a dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 5 04)
    Mustafa Delioğlu – resim – 31 Mayıs’a dek – Galeri Sanatyapım’da. (0 312 222 19 06)
  • Mustafa Ayaz- resim – 4 Haziran’a dek – Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 285 89 98)
  • Nevnesi 2013/Kafa Kâğıdı – resim – 10 Mayıs – 5 Haziran tarihleri arasında – Galeri Nev’de. (0 312 215 80 50)
  • Dilara Şahin – resim – 9 Haziran’a dek – Galeri Polart’ta. (0 312 468 28 31)
  • Nursun Sakal- resim – 15 Mayıs – 10 Haziran’a dek – Krişna Sanat Galerisi’nde. (0 312 418 02 53)

ADANA
Münevver Bıçakçı’nın, “Eller, Yüzler ve Kuşlar” adlı Seramik Sergisi AÇS Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi 13 Mayıs tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık olacak. (0322 4534445)

MERSİN
Nesrin Işık’ın, “Seramik ve Cam Füzyon Sergisi” Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi hafta boyu izlenime açık tutulacak. (0324 2389500

İZMİR

  • Art Shop Sanat Galerisi, 18 Nisan’dan 16 Mayıs’a dek Abidin Dino Desen Sergisi’ni ağırlayacak.
  • İş Sanat İzmir Galerisi, 1 Haziran’a dek Zahit Büyükişliyen’in resimlerine ev sahipliği yapacak.
  • 2004 yılında Begüm Azimzade tarafından kurulan, seçkin sanatçılardan oluşan Türkiye’nin ilk bakır nefesli beşlisi Golden Horn Brass, bu akşam saat 20.30’da Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi’nde sanatseverlerle buluşacak.
  • Plastik Sanatlar Sergisi, bugün İzmir Resim Heykel Müzesi Turgut Pura Salonu’nda açılacak. Sergi 20 Mayıs’a dek izlenimde. Aynı mekân yarından itibaren 21 Mayıs’a dek, Semral Sağlam’ın resim sergisine ev sahipliği yapacak.
  • Dünyaca ünlü Türk ressamlarının 100 eserinin sergilendiği “Türk Resminin 100 Yüzü” sergisi 19 Mayıs’a dek Bornova Belediyesi Dramalılar Köşkü’nde.
  • TİYATRO

İSTANBUL

  • Devlet Tiyatroları Cevahir Sahneleri Salon 1’de “İnishmorelu Yüzbaşı” yarın, çarşamba, perşembe, cuma saat 20.00’de, cumartesi 15.00 ve 20.00’de, pazar 15.00’te.
  • Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde perşembe, cuma günü ve cumartesi “Kaç Baba Kaç” saat 20.30’da, “Üç Kuş Kardeş” cumartesi ve pazar günü saat 11.00’de.
  • Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Aziz Nesin’den Kısa Oyunlar” perşembe, cuma ve cumartesi günü saat 20.30’da.
  • Artaltepe Kültür Merkezi & Altan Erbulak Sahnesi’nde “Çöp Canavarı” pazar günü saat 14.00’te. (0212 414 96 47)
  • Ortaoyuncular’da “Masal Müfettişi” cuma ve cumartesi saat 20.00’de ve pazar günü saat 18.00’de. (0 212 251 18 65)
  • Oyun Atölyesi’nde yarın “Oda ve Adam” saat 20.30’da, “Antonius ile Kleopatra” perşembe, cuma günü saat 20.30’da, cumartesi 16.00 ve 20.30’da ve pazar saat 16.00’da. (0 216 345 39 39)
  • Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nun oyunu “Kaplumbağa” yarın ve çarşamba günü saat 20.30’da Yunus Emre Kültür Merkezi’nde, perşembe, cuma ve cumartesi günü Trump Towers Mall’da saat 21.00’de.
  • Kumbaracı50’de “O.B.E.B.” bu akşam ve yarın saat 20.30’da, çarşamba günü “Haz Makamı” saat 20.30’da, perşembe “444” saat 20.30’da, cuma günü “Tık…Tıkıdı…Tıkılap” saat 20.30’da, cumartesi günü “Gerçek Hayattan Alınmıştır” saat 17.00’de, “Barzo ile Konserve” saat 20.30’da, “Dertsiz Oyun” saat 23.00’te, pazar günü “Katilcilik” saat 15.00’te. (0 212 243 50 51)
  • Duru Tiyatro’da cuma günü Arapsaçı (Tiyatro Dünyası Oyuncuları) saat 20.30’da. (0216 338 56 36)
  • Mekân Artı’da yarın günü “Şiddet Üçlemesi 2- Şiddet” saat 20.30’da, çarşamba günü “Çok Hücreli Bölünen” saat 20.30’da, perşembe “Kozalar” saat 20.30, cuma “Şiddet Üçlemesi 1- Ayna” saat 20.00 ve 21.30’da, cumartesi “Drama Kumpanya- Diktatör Deneyi” saat 20.30’da. (0 212 224 57 56)

ANKARA

  • Ankara Halk Tiyatrosu’nda, Ankara Deneme Sahnesi oyuncularının sahnelediği “Şeyh Bedreddin” adlı oyun, her pazartesi saat 20.00’de. (0 312 385 32 71)
  • nMavi Sahne’de, “Cinfikir/çocuk oyunu” 12, 18 Mayıs’ta saat 13.00’te, “Neyzen Tevfik-Hiç” 15, 16, 17 Mayıs’ta saat 20.30’da. (0 312 241 02 33)
  • Akün Sahnesi’nde, “33 Varyasyon” 7-12 Mayıs tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de,
  • “Pal Sokağı Çocukları/ çocuk oyunu” 12, 16, 18, 19 Mayıs’ta saat 11.00’de,
  • “Nâzım Hikmet’in Memleketimden İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo” 14, 18 Mayıs’ta saat 20.00’de,
  • “Bir Delinin Hatıra Defteri” 15 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)
  • Altındağ Tiyatrosu’nda, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 7-11 Mayıs tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de,
  • “Boğaç Han/çocuk oyunu” 12 Mayıs’ta saat 11.00’de,
  • “Kanlı Nigâr/Diyarbakır DT” 14-19 Mayıs tarihleri arasında, cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)
  • Büyük Tiyatro’da, “Aşk Hastası” 7, 10 Mayıs’ta saat 20.00’de, 12 Mayıs’ta saat 15.00’te,
  • “Kerbela” 14 Mayıs’ta saat 20.00’de, 19 Mayıs’ta saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)
  • Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Fosforlu Cevriye/müzikal” 7, 8, 9, 10, 11 Mayıs’ta saat 20.00’de,
  • “Üç Şehzade/çocuk oyunu” 11, 12, 18 Mayıs’ta saat 11.00’de, 19 Mayıs’ta saat 15.00’te, “Cyrano de Bergerac”
  • 14, 15, 16, 17, 18 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0 312 240 00 91)
  • Küçük Tiyatro’da, “İstanbul Efendisi/Sivas DT” 7, 8, 9, 10 Mayıs’ta saat 20.00’de,
  • 11 Mayıs’ta saat 15.00 ve 20.00’de,
  • 12 Mayıs’ta saat 15.00’te, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu”
  • 8, 10, 14, 19 Mayıs’ta saat 11.00’de, “Ben Ödüyorum”
  • 14, 15, 16, 17 Mayıs’ta saat 20.00’de, 18 Mayıs’ta saat 15.00 ve 20.00’de. (0 312 311 11 69)
  • Oda Tiyatrosu’nda, “Nehir” 11 Mayıs’a dek saat 18.30’da, “Krem Karamel” 14-18 Mayıs tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)
  • Stüdyo Sahne’de, “Jerry ve Tom” 7, 10, 11, 14, 17, 18 Mayıs’ta saat 20.00’de, 12 ve 19 Mayıs’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
  • İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” 8, 9, 15, 16 Mayıs’ta saat 20.00’de, 11, 18 Mayıs’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
  • Şinasi Sahnesi’nde, “Aklımdaki Kadınlar” 19 Mayıs’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

SAMSUN

Samsun Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Büyük Salon’da Diyarbakır Devlet Tiyatrosu (DT), “Kanlı Nigâr” adlı oyunu Samsunlu izleyicilerle buluşturacak. Sadık Şendil’in yazdığı, Volkan Özgömeç’in yönettiği oyunda, Aksaray’daki yangında evi yanan Kanlı Nigâr’ın, İstanbul’un temiz bir mahallesinde, şirin bir konağa taşınmasının ardından, alacaklılarının kendisini bulmasını anlatan, geleneksel Türk tiyatrosundan pek çok unsuru barındıran oyun, eğlenceli olayları konu alıyor. Oyun, 7 ve 8 Mayıs’ta Atatürk Kültür Merkezi’nde Samsunlu sanatseverlerin beğenisine sunulacak. (0362-4312100)

ADANA

Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu, “9 Canlı” adlı oyunu sahnelemeyi sürdürüyor. Tayfun Türkeli’nin yazdığı, Tamer Gözüdeli’nin yönettiği oyun çarşamba günleri 20.00’de Seyhan Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşturuluyor. (0322 4327474)
Kaktüs Sanat Merkezi, “Meyveli Palyaço”yu sahnelemeyi sürdürüyor. Hakan Hançerli’nin yönettiği, “Meyveli Palyaço” adlı müzikli güldürülü çocuk oyunu, her cumartesi saat 14.00’te Kaktüs Sanat Merkezi’nde, hafta içinde ise okullar da yineleniyor. (0322 4599159)

İSKENDERUN

İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu Oyuncuları, Ülker Köksal’ın yazdığı, Özer Yüksel ve Tamer Aytan’ın yönettiği, “Bir Garip Oyun” adlı oyunu cuma günü 19.30’da bir kez daha sahneleyecek. Oyunda Arzu Aydoğan, Gamze Çakmak, Gönül İriş, İbrahim Kırat, Nihan Kızılkaya, Özer Yüksel, Seyfettin Babat, Şule Ataman Sayın ve Tamer Aytan’ın rol üstleniyor. İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, tek perdelik “Bir Gece Ansızın Geldiler” adlı müzikli oyunu da sahnemeyi sürdürüyor. İbrahim Kırat ve Seyfettin Babat’ın yönettikleri oyunun müziklerini Sabit Güldüren yaptı, şarkıları ise Didem Yücelen ve Süreyya Palta seslendirdi. Oyun, cumartesi günleri 11.00’de küçük tiyatroseverler için sahneleniyor.
(0326 6134990)

MÜZİK

İSTANBUL

 

  • Nardis Jazz Club’ta bu akşam Cem Tuncer “Wes Montgomery” Project saat 21.30’da, yarın Melisa Kral 5tet saat 21.30’da, çarşamba Open Mic – 5. Sezon saat 21.30’da, perşembe günü Yavuz Akyazıcı Trio saat 21.30’da, cuma günü Janusz Szprot “Young at Hearts” saat 22.30’da, cumartesi günü Sibel Köse Quartet saat 22.30’da. (0212 244 63 27)
  • İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Antonio Pirolli şefliğine cuma günü saat 20.00’de Fulya Sanat Merkezi’nde olacak. (0212 215 60 37)
  • Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası Sascha Goetzel yönetiminde perşembe günü saat 20.00’de Lütfi Kırdar UKKS’nda. (0212 373 11 00)
  • İş Sanat’ta Mariza yarın saat 20.00’de. (0212 316 10 83)
  • Salon İKSV’de yarın Murat Beşer ile Müzik Sohbetleri saat 20.00’de, cuma ve cumartesi günü Patricia Barber saat 21.30’da. (0212 334 07 00)
  • Fulya Sanat’ta Atilla Aldemir – Etsuko Miyakoda perşembe günü saat 20.00’de. (0212 215 60 37)
  • Süreyya Operası’nda bu akşam II. Dünya Savaşı İçin Bestelenmiş Rus Ezgileri saat 20.00’de. (0216 346 15 31)
  • Caddebostan Kültür Merkezi’nde İslam Manafov yarın saat 20.00’de.
  • Bostancı Gösteri Merkezi’nde pazar günü Candan Erçetin saat 16.00’da.
  • Ghetto’da çarşamba günü Korhan Futacı ve Kara Orkestra saat 22.30’da,
  • perşembe günü ENTU / Ön Grup Melüses saat 21.45’te, cuma günü Tolga Akyıldız ile Açık Sahne saat 21.45’te, cumartesi günü Stockholm Syndrome Live & Jay-Jay Johanson DJ SET saat 22.45’te. (0212 251 75 01)
  • Jolly Joker’de yarın Pick Pocket saat 21.00’de, çarşamba Selçuk Balcı saat 21.00’de, perşembe Wisbone Ash saat 21.00’de, cuma Levent Yüksel saat 22.00’de, cumartesi Gökhan Tepe saat 22.00’de. (0212 249 07 49)


ANKARA

  • CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Rengim Gökmen yönetiminde vereceği, Elina Vahala’nın (keman) solist olarak yer alacağı konser 9 ve 10 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0 312 309 13 43)
  • Jolly Joker Ankara’da, Resul Dindar konseri 8 Mayıs’ta saat 21.00’de, Wishbone Ash konseri 10 Mayıs’ta saat 22.00’de, Murat Dalkılıç konseri 11 Mayıs’ta saat 22.00’de, Haluk Levent konseri 17 Mayıs’ta saat 22.00’de, Levent Yüksel konseri 18 Mayıs’ta saat 22.00’de, Smokie konseri 24 Mayıs’ta saat 22.00’de, Yaşar konseri 25 Mayıs’ta saat 22.00’de, Işın Karaca konseri 31 Mayıs’ta saat 22.00’de.

OPERA/BALE

İSTANBUL

  • Süreyya Operası’nda “Opera Müdürü- Önce Müzik Sonra Söz” çarşamba, perşembe, cuma saat 20.00’de, cumartesi günü saat 16.00’da. (0216 346 15 31)
  • Fulya Sanat’ta “Ergime” çarşamba günü saat 20.00’de. (0212 215 60 37)

ANKARA

  • Opera Sahnesi’nde, “Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü/bale” bugün saat 20.00’de, “Tosca/opera” 13 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Saraydan Kız Kaçırma/opera” 15 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Rigoletto/opera” 20, 22, 25 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Arda Boyları/modern dans” 23 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Wagner Konseri/konser” 24 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)
  • Operet Sahnesi’nde, “Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Opera Ana Sanat Dalı ve Senfoni Orkestrası/konser” 7 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Eczacı/opera” 14 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Seslerle Anadolu/müzikli oyun” 19 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Elegia/oda ve dans müziği konseri” 21 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Anthion Ensemble/konser” 28 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Ayur Trio/konser” 30 Nisan’da saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)
  • Leyla Gencer Opera Sahnesi’nde, “Bremen Mızıkacıları/müzikli çocuk oyunu” 12 Mayıs’ta saat 11.00’de, “Çocuk Balesi Yıl Sonu Temsili/bale” 26 ve 27 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)
  • ATO Congresium Ankara’da, “Zorba/bale” 11 Mayıs’ta saat 20.30’da, 12 Mayıs’ta saat 19.00’da. (0 312 324 68 01)

SAMSUN

Samsun Devlet Opera ve Balesi 6 Mayıs Pazartesi günü saat 20.00’de “Ali Baba 40 Haramiler”, 11 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00’de “IV. Murat” adlı operaları Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Büyük Salon’da sanatseverlerin beğenisine sunacak. (0362-4315003)

 

 

Benzer Kategoriler