Nerede Olursanız Olun ; 01 Nisan – 07 Nisan arası sanatla olun !

Nisan ayının ilk haftasında sanatseverleri oldukça yoğun bir etkinlik takvimi bekliyor.

İstanbul 

SERGİ

İSTANBUL
dada sinema* ArtBosphorus Çağdaş Sanat Fuarı 4 – 7 Nisan tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde.
* Elif Çelebi’nin “eşzamansız” isimli sergisi 2 Nisan – 25 Mayıs tarihleri arasında Maçka Sanat Galerisi’nde.
* Sevinç Altan ve Leman Sevda Darıcıoğlu’nun “Tuhaf” isimli sergisi 2 Nisan – 2 Mayıs tarihleri arasında 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)
* Betul Aydıner’in “Yaşam Çiçeği/Yaşayan Çiçek” isimli sergisi 2- 20 Nisan tarihleri arasında Galeri Oda’da.
* Yusuf Katipoğlu’nun “Selam Olsun Benden” isimli sergisi 2- 26 Nisan tarihleri arasında Galatea Art’ta.
* Cevdet Kocama*’ın “Yansımalar” isimli sergisi 3 – 17 Nisan tarihleri arasında Galeri Espas’ta. (0212 227 70 17)
* Filiz Karsa*’ın sergisi 3 – 30 Nisan tarihleri arasında Hobi Sanat Galerisi’nde.(0212 225 23 37)
* Nurhan Altay’ın “Fantazi Demişken…” isimli sergisi 3 – 30 Nisan tarihleri arasında Teşvikiye Sanat Galerisi’nde.
* Abbas Akhava*’ın sergisi 3 Nisan – 11 Mayıs tarihleri arasında Galeri Mana’da.
* Metehan Özca*’ın sergisi 4 Nisan – 11 Mayıs tarihleri arasında Elipsis Gallery’de.
* Peter Zimmerman*’ın “Chrome” isimli sergisi 4 Nisan – 6 Mayıs tarihleri arasında Dirimart’ta.
* Fevzi Karakoç’un “Dünyanın görüldüğü yer” isimli sergisi 4 Nisan – 4 Mayıs tarihleri arasında Arte İstanbul’da.
* Elif Öner’in “Hikâyenin yarısını siz zaten biliyorsunuz” isimli sergisi 4 – 27 Nisan tarihleri arasında artSümer’de.
* Nurhan Altay’ın “Fantazi Ligi” isimli sergisi 4 – 30 Nisan tarihleri arasında Teşvikiye Sanat Galerisi’nde.
* Deniz Toroma*’ın “Kuşların Dansı+İstanbul” isimli sergisi 4 – 28 Nisan tarihleri arasında Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)
* Bahar Karma Sergisi 5 – 17 Nisan tarihleri arasında Bindallı Sanatevi’nde.
* Hale Tenger’in sergisi 5 Nisan – 4 Mayıs tarihleri arasında Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)
* Yurdaer Altıntaş, Ferit Özşen, Gürol Sözen, Evren Karayel Gökkaya, ’nın “Karma/Karışık” isimli sergisi 5 – 22 Nisan tarihleri arasında arnavutkoyartgallery’de.
* Hasan Pehleva*’ın “Eşit” isimli sergisi 5 – 30 Nisan tarihleri arasında MERKUR’de.
* Adelaide Di Nunzio’nun “Tanrılar ve Tanrıçalar” isimli sergisi 6-26 Nisan tarihleri arasında Galeri Artist Çukurcuma’da.
* Yıldız Şermet’in “Çizginin Tabiatı-II” isimli sergisi 6 Nisan – 11 Mayıs tarihleri arasında Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)
* Nazan Erkme*’in “Düşler ve Karabasanlar” isimli sergisi 6-26 Nisan tarihleri arasında Teşvikiye Akyol Sanat Galerisi’nde.
* Fahri Sümer’in sergisi 6-30 Nisan tarihleri arasında Almelek Sanat Galerisi’nde.
* Tülay Karavit’in sergisi 1 Nisan’a kadar Bakırköy Belediyesi Kent Müzesi ve Sanat Evi’nde.
* Tan Oral’ın “Memnuniyetsizler” isimli sergisi 1 Nisan’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.
* Nur Özalp’in sergisi 1 Nisan’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 2470899)
* “Vadim o kadar yeşildi ki” isimli karma sergi 2 Nisan’a kadar Cennet Kültür ve Sanat Merkezi Sergi Salonu’nda.
* Neriman Oyma*’ın “Masallardaki Şehir” isimli sergisi 2 Nisan’a kadar Pusula Sanat Evi’nde.

* Mustafa Ayataç’ın sergisi 3 Nisan’a kadar Galeri İdil’de. (0212 283 23 83)
* Demet Yersel’in “Portre” sergisi 3 Nisan’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)
* Doktorlara Saygı isimli sergi 4 Nisan’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0 216 363 12 80)
* Şinasi Göktürkler’in “Hayvanlığından Eser Yok” isimli sergisi 4 Nisan’a kadar Bimisal Art&Design Gallery’de.
* DADA SİNEMA’sından örnekler isimli sergi 5 Nisan’a kadar Asfalt Art Gallery’de. (0 216 418 08 06)
* Ersin Gürtel’in “Mesafe” isimli sergisi 5 Nisan’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0 212 2519163)
* Heidi Specker, Susanne Brügger ve Thomas Demand’ın “Gerçek Mekân ve Kavramsal Mekân” isimli fotoğraf sergisi 6 Nisan’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)
* Deniz Gökduma*’ın “Yabancı” isimli sergisi 6 Nisan’a kadar Art Suites Gallery’de.
* Birgi Aydı*’ın sergisi 6 Nisan’a kadar Yeminli Mali Müşavirler Odası Resim Galerisi’nde.
* Zümrüt Y. Radau’nun “Oeuvre” isimli sergisi 6 Nisan’a kadar Galeri/Miz’de. (0212 241 76 66)
* Filiz Top’un sergisi 6 Nisan’a kadar OLCAYART’ta. (0216 411 17 13)
* 100. yılında Kartpostallarla Balkan Savaşı sergisi 6 Nisan’a kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde.
* İstanbul ve Çevresi Üzerine İki Yüzyıl Boyunca Haritacılık sergisi 6 Nisan’a kadar Dame de Sion Fransız Lisesi Galerisi’nde.
* Emre Tandırlı’nın “Mega Rüya” isimli sergisi 6 Nisan’a kadar Türker Art’ta. (0 (212) 296 53 25)
* Erhan Özışıklı’nın “Şölen” isimli sergisi 6 Nisan’a kadar Galata’daki Poligon -The Shooting Gallery’de.
* Attila Durak, Faruk Akbaş, Gültekin Çizgen ve İzzet Keribar’ın fotoğraf sergisi 6 Nisan’a kadar Artisan’da. (0 212 247 90 81)
* Mahir Güve*’in “yansımalar” isimli sergisi 6 Nisan’a kadar Mabeyn Galeri’de.
* Güzhan Müstecaplıoğlu’nun “Her Şey Helak Olur, Hiçlik, Varlık, Boşluk’da” isimli sergisi 6 Nisan’a kadar Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde.
* Haset, Husumet, Rezalet isimli karma sergi 7 Nisan’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)
* “Düşler Sergisi” isimli karma sergi 7 Nisan’a kadar Avusturya Sen Jorj Hastanesi’nde.
* Fazilet Kendirci’nin “Doğal Yapay” isimli sergisi 7 Nisan’a kadar Galeri Binyıl’da. (0212 240 34 54)
* Damla Özdemir’in “Yeni Vucut/Fresh Flesh” isimli sergisi 7 Nisan’a kadar Galeri Ilayda’da. (0 212 227 92 92)
* Vitra Çağdaş Mimarlık Dizisi Sunar “Lütfen Rahatsız Etmeyin – Tatil Kavramı Üzerine Bir Sergi” 7 Nisan’a kadar İstanbul Modern’de.
* Cynthia Madansky ve Angelika Brudniak’ın “1+8” isimli video yerleştirmesi 7 Nisan’a kadar SALT Galata’da. (0212 334 22 45)
* Sibel Niksarlı’nın “İçimdeki Kıta, Afrika 2” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar Rensanat Galerisi’nde.
* Canan Alimdar’ın “İki Dirhem Bir Çekirdek” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar Nakkaş Sarnıç’ta. (0212 516 52 22)
* İbrahim Odabaşı’nın “Cennet-i Hürremşah” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar Cihangir Sanat Galerisi’nde.
* Ebülfez Ferecoğlu’nun “Sanat ATEŞle Oynuyor” isimli sergisi 10 Nisan’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (02122826965)
* Ozan Sağdıç’ın “Silüetler” isimli sergisi 12 Nisan’a kadar İFSAK Alt Kat Sergi Salonu’nda.
* Lale Zamanı- Vakt – i Ceraga* isimli sergi 12 Nisan’a kadar Dolmabahçe Sarayı Sanat Galerisi’nde.
* Kadın Sanatçılarisimli sergi 12 Nisan’a kadar Galeri Işık- Şile’de.
* Kezban Karakurt’un “Göze Göz Dişe Diş” isimli sergi 12 Nisan’a kadar Nergiz Sanatevi’nde.

* Fahamettin Akıngüç Özel Koleksiyon Desen Sergisi 12 Nisan’a kadar İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi’nde.
* Zamanın Yüzü isimli sergi 12 Nisan’a kadar Merhart Galeri’de. (0212 244 84 24)
* Aslı Çavuşoğlu’nun “Üç Perdelik Cinayet” isimli sergisi 13 Nisan’a kadar Galeri NON’da.
* İlke Yılmaz’ın “Akılalmaz” isimli sergisi 13 Nisan’a kadar Sanatorium’da.
* Mehmet Özet’in sergisi 13 Nisan’a kadar İstanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)
*Choe U-Ram’ın “Anima” isimli sergisi 14 Nisan’a kadar Borusan Contemporary Perili Köşk’te.
*Ölüm ve Erkekisimli sergi 14 Nisan’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0212 244 94 99)
*Su İşisimli sergi 14 Nisan’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 293 82 33)
*Ahad Saadi’nin “Azarnegari” isimli sergisi 14 Nisan’a kadar ART350’de. (0216 369 80 50)
*Ayşegül Sürek’in “Kendi İçinde” isimli sergisi 14 Nisan’a kadar Artgalerim’de.
*Emre Hüner’in “Aeolian” isimli sergisi 15 Nisan’a kadar Nesrin Esirtgen Collection Mekanında.
*Karma Sergi15 Nisan’a kadar Galeri Eksen’de. (0212 219 08 50)

Fernando Botero

Fernando Botero

*Yükselen Türk Sanatçılar sergisi 16 Nisan’a kadar ARTNEXT Istanbul / Çağdaş Sanat Alanı’nda.
*Yusuf Toprak ve Marek Brozozowski’nin sergisi 18 Nisan’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde.
*Turan Aksoy’un “Bir Portre: Huzursuz” sergisi 19 Nisan’a kadar PiArtworks’de. (0212 293 71 03)
*Ahmet Fazıl Aksoy ve Işıl Özışık’ın sergisi 19 Nisan’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.
*Selim Birsel’in “Adım Adım” isimli sergisi 20 Nisan’a kadar Egeran Galeri’de. (0 212 251 1 251)
*Metin Ünsal’ın “Varoluş Şifreleri” isimli sergisi 20 Nisan’a kadar Galeri Işık’ta.
*Tom Corby ve Gavin Baily’nin “Kanıt” isimli sergisi 20 Nisan’a kadar Kasa Galeri’de.
*Tanju-Işıl Özışık’ın sergisi 20 Nisan’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde.
*Değişen Zamanların Mimarı Edoardo de Nari 1874 – 1954 isimli sergi 20 Nisan’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)
*Alev Ermiş Mavitan’ın sergisi 20 Nisan’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)
*Nickolas Muray’ın “Bir Fotoğrafçının Portresi” isimli sergisi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.
*Duvar Resminden Korkuyorlar isimli sergi 21 Nisan’a kadar SALT Beyoğlu’nda. (0212 377 42 00)

*Çöl ve Deniz Arasında – Ürdün Ulusal Güzel Sanatlar Galerisi’nden Bir Seçki isimli sergi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.

*Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrenci Sergisi isimli sergi 22 Nisan’a kadar Galeri Işık’ta.
*Ferzan Genç Çuhadaroğlu’nun sergisi 25 Nisan’a kadar Tolga Eti SanatEvi’nde. (0216 368 26 79)
*Aslı Sungu’nun “Four Sermons to the Dead” isimli sergisi 25 Nisan’a kadar PiArtworks Tophane’de
*Başkalarının Hayatı. Tekrar ve Hayatta Kalmaisimli karma sergi 27 Nisan’a kadar Akbank Sanat’ta.
*Mehmet Güleryüz’ün “Göz Göre Göre” isimli sergisi 27 Nisan’a kadar The Empire Project’te. (0 212 292 59 68)
*Geçmişten Geleceğe İz Bırakan Türkan Şoray Fotoğrafları Sergisi 27 Nisan’a kadar Kale Outlet Center’da.
*Berkay Buğdanoğlu’nun “Grigori” isimli sergisi 28 Nisan’a kadar Mixer’de.
*Burcu Yağcıoğlu’nun “Fuzuli Canavarlar” isimli sergisi 28 Nisan’a kadar C.A.M Galeri / Akaretler’de. (0212 245 79 75)
*Prix Pictet: Güç isimli sergi 28 Nisan’a kadar İstanbul Modern’de.
*Türk Opera-Bale Tarihinin Duayen Dekoratörlerinden Tasarım Seçkilerikapsamında Türk Operasında Dekor Resimleri sergisi 30 Nisan’a kadar Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda.
*Fatma Tülin’nin sergisi 30 Nisan’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde.
*Mustafa Özel’in “İnsan, Kendi Hayatı” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde.
*Yılmaz Zenger’in “İşlevden Soyuta” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar ARK Kültür’de. (0212 243 07 89)
*Fernando Botero, Enzo Fiore, Fabrizio Plessi ’nin sergisi 30 Nisan’a kadar AB Art Space’de.
*Kim Yong Moon’un “Totemler Kapadokya’da” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Mimar Sinan Güzel SanatlarÜniversitesi Tophane-i Âmire Kültür ve Sanat Merkezi Sarnıç Galeriler’de.
*İnci Ertuğ’un “Düşün Zamanı” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. (0212 252 05 35)
*Richard Smeets’in “Yüzleşmeler: Birey ve Hayat” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Rezan Has Müzesi’nde.
*Modernlik? Fransa ve Türkiye’den Manzaralar isimli karma sergi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de.
*Carole Sionnet ve Pier Gajewski’nin “Mavi Kent” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde.
*El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 242 38 13)
*Emre Hüner’in “Aeolian” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)
*Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.
*İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)
*Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.
*Geçmiş ve Geleceksergisi İstanbul Modern’de.

ANKARA
*İbrahim Kuzey – resim – 4 Nisan’a dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0312 442 30 50)
*Nadire Özbek – resim – 5 Nisan’a dek – Kursart Sanat Galerisi’nde. (0312 475 44 99)
*İsmail Altınok – resim – 6 Nisan’a dek – İsmail Altınok Sanat Merkezi’nde. (0312 433 30 34)
*Abidin Dino 100 Yaşında – resim – 6 Nisan’a dek – Galeri Nev’de. (0312 437 93 90)
*Ehsan Ghanbarzadeh – resim – 7 Nisan’a dek – Peker Sanat’ta. (0312 439 30 03)
*Aydan Aksoy – heykel – 12 Nisan’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0312 584 40 35)
*Atlas Sergileri 2: Baskı Resimler – resim – 12 Nisan’a dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0312 468 59 04)
*Aydan Aksoy – heykel – 12 Nisan’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0312 466 05 40)
*Mine-İlhan Temizsoy – kumaş tablolar – 12 Nisan’a dek – Ankara Resim Heykel Müzesi’nde. (0312 482 61 63)
*Müfit Karzek – resim – 13 Nisan’a dek – Galeri Sanatyapım’da. (0312 222 19 06)
*Sevim Öztürk – çağdaş minyatür – 13 Nisan’a dek – Büyülü Fırça Sanat Galerisi’nde. (0312 322 79 03)
*Yunis Özdem & Okan Sabuncular & Zekiye Büyükdağ – heykel – 13 Nisan’a dek – Helikon Sanat Galerisi’nde. (0312 441 78 01)
*Filiz Ural – resim – 15 Nisan’a dek – Doku Sanat Galerisi’nde. (0312 439 78 80)
*Baran Kamiloğlu – resim – 18 Nisan’a dek – Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0312 285 89 98)
*Nevin Ulutürk – resim – 19 Nisan’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0312 584 40 35)
*Muhittin Selamet – resim – 20 Nisan’a dek – Gözde Sanat Galerisi’nde. (0312 442 11 31)
*Zeki Serbest – resim – 20 Nisan’a dek – Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0312 441 26 34)
*Ezequiel Barakat – resim – 22 Nisan’a dek – Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da. (0312 433 12 35)
*Şeref Bigalı- resim – 5-22 Nisan tarihleri arasında – Fırça Sanat Galerisi’nde. (0312 438 60 08)

İZMİR
*Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi öğretim üyesi Umur Türker’in “Zaman Bir Sürpriz mi?” adlı resim sergisi, Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde açıldı. Türker çalışmalarında geçmiş zaman, bugün, yarın gibi kavramları doğa ve insan ilişkileri üzerinden sorguluyor. Yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda kişisel ve karma sergiye katılan, resimleri ödüllerle taçlandırılan, özel ve kamu koleksiyonlarında çalışmaları bulunan Türker’in sergisi, 4 Mayıs’a kadar açık kalacak.
Muzaffer-Oruçoplu-antagonizma*Yurturdışında yaşayan ve Türkiye’ye girme yasağı olan ressam Muzaffer Oruçoğlu’nun “Antagonizma” adlı sergisi, Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür Merkezi’de açıldı. Oruçoğlu’nun 100 çalışmasının yer aldığı sergi, 8 Nisan’a kadar izlenimde kalacak.
*Sevinç Şimşek, ilk kişisel sergisiyle çalışmalarını sanatseverlerin beğenisine sundu. “Sevinç’in Mevsimleri” adı altında açılan sergi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarihi Havagazı Sanat Galerisi’nde görülebilir.
İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyesi, karikatürist Sadık Pala’nın “Pala’s Pandıras 30 Yıl” adlı karikatür sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu. İzmir Neşe ve Karikatür Müzesi’ndeki sergi, 19 Mayıs’a kadar izlenimde.
Müzik

İSTANBUL
* Nardis Jazz Club’ta bu akşam Uraz Kıvaner Quartet saat 21.30’da, yarın Nezih Yeşilnil “Birthday Concert” saat 21.30’da, çarşamba Cuban Jazz Quintet “Anatolian Side of Cuba” saat 21.30’da, perşembe Baby Trio saat 21.30’da, cuma Nicholas Meier Trio saat 22.30’da, cumartesi Burcu Kaytmaz Arı & Genco Arı saat 22.30’da. (0 212 373 11 00)
* İstanbul Devlet Senfoni Orkestrasıcuma günü şef Raoul Grüneis yönetiminde solist İdil Biret (Piyano), Caddebostan Kültür Merkezi’nde saat 20.00’de. (0216 467 36 00)
* Borusan İstanbul Filarmoni OrkestrasıSascha Goetzel şefliğinde bu akşam saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0216 467 36 00)
* İş Sanat’ta yarın akşam Bavyera Radyo Oda Orkestrası & Radoslaw Szulc & Martın Fröst saat 20.00’de. (0212 316 15 80)
* Süreyya Operası’nda bu akşam Empresyonist Renkler saat 20.00’de. (0216 346 15 31)
* Fulya Sanat’ta Opus Amadeus Oda Müziği Festivali 2/6 perşembe günü saat 20.00’de. (0212 215 60 29)
* Salon İKSV’de Daughter yarın saat 21.30’da, cuma günü GoGo Pengui saat 21.30’da, cumartesi günü Vladislav Delay saat 21.30’da, pazar günü Swans saat 20.30’da. (0212 334 07 52)
* Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda perşembe günü Camerata Lausanne saat 20.00’de, cuma günü Bosphorus Konseri saat 20.00’de, cumartesi günü Dave Holland & Pepe Habichuela Flamenco Quintet saat 20.00’de, pazar günü Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu saat 11.30’da. (0212 232 98 30)
* Borusan Müzik Evi’nde çarşamba günü “Huzurlarınızda Miam Modern Music Ensemble” saat 20.00’de, cuma günü Murcof, Philippe, Petit, Mark Cunningham saat 21.30’da, cumartesi günü Elp- Eninger & Lindemann & Pitteloud saat 21.30’da. (0212 336 32 71)
* Ghetto’da yarın Pinhani Albüm Lansmanı saat 21.45’te, perşembe günü Hediye Güven saat 21.45’te, cuma günü Dolapdere Big Gang saat 22.45’te, cumartesi günü Yüksek Sadakat saat 22.45’te. (0212 251 75 01)
* Jolly Joker’de yarın Can Gox saat 21.00’de, perşembe günü Nez Retro Turca saat 21.00’de, cuma günü Gökhan Türkmen saat 22.00’de, cumartesi günü Gripin saat 22.00’de. (0212 249 07 49)
* Bostancı Gösteri Merkezi’nde Emel Sayın- Ah Bu Gönül Şarkıları cumartesi günü saat 21.00’de ve pazar günü Burcu Güneş konseri saat 19.00’da. (0216 362 11 61)

ANKARA

*CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Erol Erdinç yönetiminde vereceği, Sergey Dogadin’in (keman) solist olarak yer alacağı konser, 4 Nisan’da saat 20.00’de, şef Ari Rasilainen yönetiminde vereceği, Antonio Meneses’in (viyolonsel) solist olarak katılacağı konser, 11 ve 12 Nisan’da saat 20.00’de. (0312 309 13 43)
*BSO Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın (BSO) şef Işın Metin yönetiminde vereceği, Shlomo Mintz’in (keman) solist olarak yer alacağı “İhsan Doğramacı Anısına” konser, 3 Nisan’da saat 20.00’de. (0312 290 17 75)
 

Tiyatro

İSTANBUL
* Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Inishmorelu Yüzbaşı” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Ölüleri Gömün” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Çirkin” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Kurban” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Michelangelo” salı, çarşamba, cuma 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Çehov Makinesi” perşembe, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)
* İstanbul Büyükşehir Belediyesi F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Ocak” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Boncuk” perşembe, cuma 14.00, “Çiçek Prenses” cumartesi, pazar 12.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Oyun” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Kâğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” perşembe, cuma 14.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Yüzleşme” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Ümraniye Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Hedda Gabler” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Mesut İnsanlar Fotoğrafhanesi” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. (0212 455 39 00)
* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Külhanbeyli Müzikali” cuma 20.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” cumartesi 11.00, “www.askbu-mu.com” cumartesi 20.30, “Hoşu’nun Utancı” pazar 11.00, “Hangisi Babası” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Medeni Hali: Kadın” çarşamba 20.30, “Carrar Ana’nın Silahları” perşembe 20.30, “4×4” cuma 20.30.“Şişman Domuz” cumartesi 20.30. (0212 414 96 47)
*Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” cuma 20.00, “Masal Müfettişi” cumartesi 20.00, pazar 18.00. 0 212 251 18 65)
*Dostlar Tiyatrosu’nun “Sivas 93” oyunu Şişli Kent Kültür Merkezi cuma 20.30. (0 212 253 67 11)
* Tiyatro Pera’da “Ah Smyrna’m, Güzel İzmir’im” cumartesi 20.00, pazar 18.30.
* Oyun Atölyesinde “Antonius ile Kleopatra” salı, çarşamba 20.30, “Testosteron” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 16.00 ve 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)
* Ali Poyrazoğlu Tiyatrosunda “Asi Kuş” cumartesi 20.00, pazar 16.00. (0 212 240 43 44)
* Kumbaracı50de “Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi” bugün 20.30, salı, çarşamba 20.30. “Yokuş Aşağı Emanetler” perşembe 10.30 ve 23.00. “Katilcilik” cuma, cumartesi 20.30.( 0 212 243 50 51)
* Duru Tiyatro’nun “İyi Aile Çocuğu” bugün 20.30, “Trendeki Yabancılar” cuma 20.30. (0 216 338 56 86)
*Mekan Artı’da “Ölü Ektörler – Normal” salı 20.30, “Üç kişi” çarşamba, perşembe 18.99, “Şiddet Üçlemesi 2- Şeker” cuma 20.30, ”Bizde Yok!” cumartesi 20.30. (0 212 224 57 56)
* Maya Cüneyt Türel Sahnesi’nde “Ölüm Diyalogları” çarşamba 20.30, “Müsahipzade ile Temaşa” perşembe 16.00, “Gündüz Niyetine” cuma 20.30, “Biz Küçükken Babamla Oyunlar Oynardık” cumartesi 20.30, “Saadet Pavyonu” pazar 18.00. (0 212 252 74 52)
* Tiyatroadam’ın “Babaannem 100 Yaşında” çarşamba 30 Ortaköy Kültür Merkezi Afife Jale Sahnesi. (0 212 236 10 27)

ANKARA
*Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Tiyatro Pembe Kurbağa tarafından sahnelenecek “Kendini Beğenmiş Tavuskuşu” adlı çocuk oyunu 13 ve 27 Nisan’da saat 10.30’da. (0312 442 30 50)
*Ankara Halk Tiyatrosu’nda, Ankara Deneme Sahnesi oyuncularının sahnelediği “Şeyh Bedreddin” adlı oyun, her pazartesi saat 20.00’de. (0312 385 32 71)
*Akün Sahnesi’nde, “33 Varyasyon” 2, 3, 4, 5 Nisan’da saat 20.00’de, 6 Nisan’da saat 15.00 ve 20.00’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 9, 10, 12, 13 Nisan’da saat 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları/ çocuk oyunu” 11, 13, 14 Nisan’da saat 11.00’de. (0312 427 19 71)
*Altındağ Tiyatrosu’nda, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” 2, 3, 4, 5 Nisan’da saat 20.00’de, 6 Nisan’da saat 15.00 ve 20.00’de, 7 Nisan’da saat 15.00’te, “Kanlı Nigar” 9, 10, 11, 12 Nisan’da saat 20.00’de, 13 Nisan’da saat 15.00 ve 20.00’de. (0312 316 59 02)
*Büyük Tiyatro’da, “Kerbela” 2, 5 Nisan’da saat 20.00’de, 7 Nisan’da saat 15.00’te, “Hürrem Sultan” 9, 12 Nisan’da saat 20.00’de, 14 Nisan’da saat 15.00’te. (0312 324 22 10)
*Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Özgürlüğün Bedeli/Eskişehir Büyükşehir Belediye Tiyatrosu” 2, 3, 4, 5 Nisan’da saat 20.00’de, 6 Nisan’da saat 15.00 ve 20.00’de, 7 Nisan’da saat 15.00’te, “Cyrano de Bergerac” 9, 10, 11, 12, 13 Nisan’da saat 20.00’de, 14 Nisan’da saat 15.00’te, “Üç Şeyhzade/çocuk oyunu” 14 Nisan’da saat 11.00’de. (0312 240 00 91)
*Küçük Tiyatro’da, “Venedik Taciri” 2, 3, 4, 5 Nisan’da saat 20.00’de, 6 Nisan’da saat 15.00 ve 20.00’de, 7 Nisan’da saat 15.00’te, “Karmakarışık/Bursa DT” 9, 10, 11, 12 Nisan’da saat 20.00’de, 13 Nisan’da saat 15.00 ve 20.00’de, 14 Nisan’da saat 15.00’te. (0312 311 11 69)
*Oda Tiyatrosu’nda, “Kontrabas” 2, 3, 4, 5, 6 Nisan’da saat 18.30’da, “Hüzzam” 9, 10, 11, 12, 13 Nisan’da saat 18.30’da. (0312 311 11 69)
*Stüdyo Sahne’de, “Jerry ve Tom” 2, 5, 6 Nisan’da saat 20.00’de, 7 Nisan’da saat 15.00’te, “Bekleyiş-Karıncalar” 9, 12, 13 Nisan’da saat 20.00’de, 14 Nisan’da saat 15.00’te. (0312 397 30 24)
*İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” 3, 4, 10, 11 Nisan’da saat 20.00’de, 6, 13 Nisan’da saat 15.00’te. (0312 397 30 24)
*Şinasi Sahnesi’nde, “Yastık Adam” 2, 3, 4, 5 Nisan’da saat 20.00’de, 6 Nisan’da saat 15.00 ve 20.00’de. (0312 397 30 24)
*Mavi Sahne’de, “Gres” 10, 12, 13 Nisan’da saat 20.00’de, “Tuluatmasyon/Her şey doğaçlama komik gösteri” 6, 20 ve 27 Nisan’da saat 20.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 19 Nisan’da saat 20.00’de, “Cinfikir/Türkiye’nin ilk ve tek doğaçlama çocuk oyunu” 6, 14, 20 ve 28 Nisan’da saat 13.00’te. (0312 241 02 33)

SAMSUN
*Samsun Devlet Opera ve Balesi Aliş & Maviş adlı müzikli çocuk oyunu 4 Nisan günü saat 10.30’da AKM Küçük Sahne’de sergilenecek. İlköğretimde okuyan küçük seyirciler için sergilenen oyunda her canlının kendi doğal ortamında yaşamasının önemi vurgularken çevre kirliliğine de dikkat çekiliyor. (0362 431 50 03)
 

Kaynak :[-]

Benzer Kategoriler