Altın Koza’da Kısa Filmlerin Şampiyonları Açıklandı

Adana Büyükşehir Belediyesi 18.Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen Ulusal  Öğrenci Filmleri Yarışması ve Akdeniz Ülkeleri kısa Film Yarışmasında kazananlar belli oldu.17 Eylül’de başlayan ve 25 Eylül’de sona erecek olan Adana Büyükşehir Belediyesi Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışmasında kazanalar belli oldu.

Adana Büyükşehir Belediyesi 18. Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Akdeniz ülkeleri   kısa Film Yarışmasında kazananlar belli oldu.

17 Eylül’de başlayan ve 25 Eylül’de sona erecek olan Adana Büyükşehir Belediyesi Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışmasında kazanalar belli oldu.

Buna göre Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışmasında kurmaca dalında Bilgi Üniversitesinden Can Eren’in ‘Baydara “Edra”nın Kaderi’ isimli filmi en iyi film seçildi. Aynı dalda jüri özel ödülü ise, İstanbul Kültür Üniversitesinden Veysel Cihan Hızar’ın ‘Adem’in Kuyusu’ isimli filminin oldu. Belgesel dalında Selçuk Üniversitesinden Canan Altunbulak’ın ‘Bir Avlu Bir Kent’ isimli filmi en iyi belgesel film seçilirken, Erciyes

Üniversitesinden Mustafa Çağlar İlim ve Hasan Basri Özdemir’in ‘Toruk’ filmi, jüri özel ödülüne layık görüldü.

Canlandırma dalında Dumlupınar Üniversitesi’nden Semih Vardar’ın ‘Gibi’ isimli filmi, en iyi canlandırmafilm seçildi. Aynı dalda jüri özel ödülüne layık görülen eser ise, Anadolu Üniversitesi’nden Utku Yavaşça ve Mervnur  Ülcan’ın ‘Yersu’ isimli filmi oldu.

Deneysel dalında en iyi film ödülü, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Tunca Yıldız’ın ‘Zaman adam’ isimlifilmine gitti. Mersin Üniversitesi’nden Bilal Çakay’ın ‘Eski Dünyaya Dair’ isimli filmi ise, juri özel ödülünelayık görüldü.

AKDENİZ ÜLKELERİ KISA FİLM YARIŞMASI

Festival kapsamında düzenlenen, Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışmasında ‘En İyi Film’ seçilen eserler ise şunlar:

En İyi Kurmaca: Tansım / Yönetmen: Elite Zexer (İsrail)

En İyi Kurmaca Jüri Özel Ödülü: Dönüşü Olmayan Yolculuk (Journey Of No Return) / Yönetmen: Güçlü Yaman (Türkiye – Almanya)

En İyi Belgesel: Bitmemiş İtalya (Unfinished Italy) / Yönetmen: Benoit Fellici (İtalya)

En İyi Belgesel Jüri Özel Ödülü: Ben Geldim Gidiyorum (I’ve come and I’m going) / Yönetmen: Metin Akdemir (Türkiye)

En İyi Canlandırma: Hiçbir Karanlık Unutturamaz (No Darkness Can Make Us Forget) / Yönetmen: Hüseyin Karabey (Türkiye)

En İyi CAnalandırma Jüri Özel Ödülü: Ağaç Kabuğunun Altındaki Sessizlik (The Silence Beneath The Bark )/ Yönetmen: Joanna Lurie (Fransa)

En İyi Deneysel: Mercury / Yönetmen: Sandro Aguilar (Portekiz)

En İyi Deneysel Jüri Özel Ödülü: Geri ( Back) / Yönetmen: Vincent  Gisbert Soler (İspanya)

 

Benzer Kategoriler